Skocz do zawartości

zaokrąglanie wartości podatku w fakturze korygującej

Polecane posty

Witam.

Mam problem z wartością podatku VAT w fakturze korygującej. Gdy wystawię fakturę korygującą, w której zwiększam wartość netto o 40,50 zł to wartość Vat - 23% wychodzi mi 9,31 zł zamiast 9,32. Na kalkulatorze wychodzi mi  9,315 zł, a program dokonuje błędnego zaokrąglenia w dół.

Zaznaczam, iż przy wystawianiu normalnej faktury sprzedaży, problem ten nie występuje (program prawidłowo zaokrągla w górę).

 

Edytowane przez Angelika Wojciechowska
Link to postu

Dzień dobry

Chodzi o tabelkę VAT? Ogólnie tabelka na korekcie wyliczana jest tak, że obliczana jest całkowita wartość po korekcie, odejmowana jest od niej wartość przed korektą, a różnica jest wartością korekty. Proszę podać więcej danych (ilość, cena) przed korektą i po korekcie, wtedy będę mógł zweryfikować czy obliczenia są rzeczywiście nieprawidłowe.

Link to postu

Witam. 

Po Pana odpowiedzi już rozumiem, ale mam wątpliwości, czy tak powinno być. Poniżej mój przykład. 

Zauważyłam, że podobnie jest przy normalnej fakturze, przy kilku pozycjach, tzn. że program sumuje kwotę i na końcu oblicza vat. Czy można w jakiś sposób zmienić sposób liczenia, tzn. żeby program liczył VAT w poszczególnych wierszach, a potem po prostu podsumował je w  kolumnach?

                   

faktura korekta.png

Link to postu

Dzień dobry

W Subiekcie 123 możliwe jest jedynie wyliczenie tabelki VAT od sumy wartości w danej stawce, nie ma możliwości wyliczania podatku jako sumy podatków na pozycjach. Uważamy, że takie wyliczenie jest "bardziej poprawne" i jest zgodne z Art. 106e ust.1 pkt 14

Cytat

Faktura powinna zawierać:
(...)
14) kwotę podatku od sumy wartości sprzedaży netto, z podziałem na kwoty dotyczące poszczególnych stawek podatku;

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...