Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Krystian Kolasa

Sello a migracja z GT do nexo

Polecane posty

Czy jest jakiś sposób, żeby bezproblemowo migrować Sello z GT do nexo?
Sello, które z GT działało od wielu lat bez problemów, teraz poprostu z nexo działa ale w ograniczony sposób.
1. Nie można przepiąć na istniejącej bazie sello programu sprzedażowego z GT do nexo. Trzeba zrobić nową bazę sello.
2. Nie ma eksportu/importu ustawień sello, więc wszystkie ustawienia od nowa.
3. Masa błędów przy synchronizacji z Allegro dotycząca konfiguracji dostawców transportu. Przy czym otwieram sello wpięte w GT i nexo, ustawienia takie same. Podpięta do GT ściąganie transakcji działa bez problemu, a z nexo błąd za błędem.
4. Łącząc do GT mamy możliwość wyboru konkretnego asortymentu jako "koszt transportu", przy nexo tworzy usługę jednorazową. Więc za każdym razem trzeba usuwać i dodawać na nowo.
5. Tworzenie dokumentów sprzedaży przy połączeniu z GT, pojawia się okno np. FS gdzie można jeszcze coś podmienić (asortymenty). Przy nexo, tworzy automatycznie bez pytania.
6. Ten sam asortyment na 2 transakcjach, 50% skuteczności tworzenia dokumentu FS:
Załącznik 1

Największy problem po migracji to oczywiście nr 6, następnie nr 5. Reszta ogarnięta.
Jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu

Migracja takiej bazy nie jest możliwa. Jeśli Sello działało wcześniej z GT, nie ma możliwości przełączenia współpracy na nexo. Trzeba założyć nową bazę Sello.

59 minut temu, Krystian Kolasa napisał:

Masa błędów przy synchronizacji z Allegro dotycząca konfiguracji dostawców transportu. Przy czym otwieram sello wpięte w GT i nexo, ustawienia takie same. Podpięta do GT ściąganie transakcji działa bez problemu, a z nexo błąd za błędem.

Nie powinno to mieć związku. Raczej podejrzewam brak pobranych słowników dostaw na bazie nexowej.

1 godzinę temu, Krystian Kolasa napisał:

Łącząc do GT mamy możliwość wyboru konkretnego asortymentu jako "koszt transportu", przy nexo tworzy usługę jednorazową. Więc za każdym razem trzeba usuwać i dodawać na nowo.

Będzie w nowym synchronizatorze.

1 godzinę temu, Krystian Kolasa napisał:

Tworzenie dokumentów sprzedaży przy połączeniu z GT, pojawia się okno np. FS gdzie można jeszcze coś podmienić (asortymenty). Przy nexo, tworzy automatycznie bez pytania.

Również będzie w nowym synchronizatorze. To był jeden z głównych problemów starego synchronizatora, które zmusiły nas do podjęcia decyzji o całkowitym przepisaniu go na nowo.

1 godzinę temu, Krystian Kolasa napisał:

Ten sam asortyment na 2 transakcjach, 50% skuteczności tworzenia dokumentu FS:

Może wynikać z różnych przyczyn. Niepoprawna konfiguracja, np brak wybranej płatności na dokumencie, nieuzupełnione jakieś pole w parametrach systemu sprzedaży - trzeba wejść w te parametry i sprawdzić czy nie ma gdzieś pustych pól. Po każdej zmianie w parametrach Sello należy zrestartować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu

Jak takie przepięcie miało by zadziałać? Dokumenty, klienci i towary miały by się przepiąć na zupełnie inny system? To jest dodatkowy poziom abstrakcji poniżej samej migracji GT->nexo. I tak użytkownicy zaczynąjący pracę z nexo poniekąd zaczynają od nowa, więc założenie nowej bazy Sello pod nowy system nie powinno być aż takie problematyczne - a rozwiązuje masę problemów, które mogą wyniknąć z takiego przepięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Napisano (edytowany)

A co z tymi, którzy jednak migrują z GT do Nexo z przeniesieniem danych? Instalując Nexo, jest taka możliwość. Cóż, nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, jak to miałoby działać. Wiem, że to jest migracja danych z jednej bazy do drugiej. Dlaczego więc nie można wykonać takiego przepięcia chociażby z pomocą jakiegoś konwertera po stronie Sello?

Edytowano przez Radosław Dobrowolski

Udostępnij ten post


Link to postu

Jak dotąd nie było takiej potrzeby. Ci, którzy przeszli założyli po prostu nową bazę Sello. Samo przenoszenie danych pomiędzy GT a nexo to jest dość skomplikowane zagadnienie i w przypadku tych systemów wykonanie takiej konwersji było uzasadnione. Z tego co wiem, to prace nad tym trwały dość długo i pod uwagę muszą być brane również zmiany w bazach - a więc dochodzi konieczność ciągłej aktualizacji tego modułu.

Tak więc, póki co nie ma takiej konwersji dla Sello. Być może kiedyś się pojawi się. Obecnie jednak wszystkie nasze prace skupione są na ogromnych zmianach w synchronizacji z Allegro oraz Subiektami.

Udostępnij ten post


Link to postu
1 godzinę temu, Radosław Dobrowolski napisał:

Jeśli mam być szczery, to ja bym popracował nad tym, aby przepięcie było raczej możliwe. Tym bardziej, że przejść z GT na Nexo będzie coraz więcej.

Z mojej strony w jednej firmie akurat było odwrotnie :) akurat liczyłem dni aby wrócić do GT :)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu

×