Skocz do zawartości

MT940 mBank Detaliczny ujemne saldo

Polecane posty

Dzień dobry,

Dopiero co przeszedłem z linii GT na Nexo i mam problem z wczytywaniem WB mBanku w formacie MT940 do Rewizora Nexo. Mianowicie: saldo na rachunku interpretowane jest jako ujemne. Wiem, że zawsze były problemy z tzw. małym mBankiem, jednakże parser ING całkiem nieźle radził sobie z mBankowymi MT940 w linii GT i myślałem, że w linii Nexo będzie podobnie (parser BRE wyrzuca błąd na samym podglądzie).

Czy mogę jakoś obejść ten błąd, zmienić coś F&R w pobranych plikach, tak aby saldo interpretowane było poprawnie?

 

Pozdrawiam

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Jeżeli saldo jest interpretowane jako ujemne, to może Pan spróbować następująco:

  1. Należy otworzyć plik MT940 w notatniku/notepad++.
  2. Odnaleźć wiersz z saldem początkowym i saldem końcowym, przed datą i kwotą jest literka C lub D, gdzie C oznacza saldo na plus, a D saldo na minus, (np. C150212PLN1000,00 to saldo 1000,00 na plus).
  3. Takie wpisy (początkowy i końcowy) należy zmodyfikować tak, aby odzwierciedlały rzeczywiste salda, zapisać i ponowić import na parserze ING.
Wiersze z saldem początkowym i końcowym najlepiej odnaleźć po kwocie (trzeba je znać). Dodatkowo warto byłoby, aby przesłał nam ten plik w celu analizy np. przez formularz kontaktowy, kontynuując korespondencję pod numerem zgłoszenia INS-477854.
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...