Skocz do zawartości

Jak ustawić koszty usługi

Polecane posty

Witam, borykamy się w naszej firmie z takim oto problemem. Prowadzimy usługi w zakresie mechaniki pojazdów. Bardzo często przychodzi nam wystawić fakturę na wykonaną USŁUGĘ. Jak doliczyć do danej usługi koszt żeby subiekt w tabeli ,,zysk'' nie pokazywał 100% netto zysku. Bo przecież jasnym jest że podczas świadczenia danej usługi zakład poniósł pewne koszty jak prąd, pensja pracownika, papier do drukarki itp.

Link to postu

Zapewne pyta Pan o koszt magazynowy. Usługa ma co do zasady wyłącznie koszt ewidencyjny, a nie magazynowy, ponieważ nie generuje ona ruchu na magazynie. Jest jeden wyjątek - usługa materiałowa (dostępna w wersji PRO), gdzie koszt materiałów może powodować wykazanie kosztu magazynowego usługi (jest to ustawiane w "Parametrach sprzedaży").

Link to postu
  • 8 miesięcy temu...

witam

mam następującą sytuację:

image.thumb.png.aad07f6a0e4773ceb47857345b472d07.png

 

dwie pierwsze pozycje to towary a ostatnia jak widać to usługa.

1) pytanie1: jak pozbyć się z pozycji kosztu ewidencyjnego (program sam mi to narzuca), gdzie mogę odznaczyć automatyczne dodawanie do pozycji towaru i usługi kosztu ewidencyjnego? tak aby zysk ewidencyjny nie był na minusie?

2) pytanie 2: co zrobić aby w raporcie sprzedaży faktyczna zyskowność z danej sprzedaży (wystawionej faktury sprzedaży) obejmowała koszt materiałów użytych do tej sprzedaży oraz koszt innych usług. a) wystawiam fakturę sprzedaży, b) materiały rozchodowuję na RW i podpinam pod fakturę, c) jak podpiąć dodatkowe koszty w postaci np. paliwa dodatkowych nieprzewidzianych kosztów które za każdym razem będą w innej wartości)

 

 

Edytowane przez Michał S
Link to postu
Dnia 27.07.2018 o 16:39, Michał S napisał:

1) pytanie1: jak pozbyć się z pozycji kosztu ewidencyjnego (program sam mi to narzuca), gdzie mogę odznaczyć automatyczne dodawanie do pozycji towaru i usługi kosztu ewidencyjnego? tak aby zysk ewidencyjny nie był na minusie?

Koszt ewidencyjny jest pobierany z ceny ewidencyjnej, znajdującej się bezpośrednio w kartotece towaru. Aby się go całkowicie pozbyć, należałoby ustawić tę cenę na 0 (zakładka Podstawowe, sekcja Ceny).

f1.thumb.png.2830be6d3785f47de109fb7c844bdf96.png

Dnia 27.07.2018 o 16:39, Michał S napisał:

2) pytanie 2: co zrobić aby w raporcie sprzedaży faktyczna zyskowność z danej sprzedaży (wystawionej faktury sprzedaży) obejmowała koszt materiałów użytych do tej sprzedaży oraz koszt innych usług. a) wystawiam fakturę sprzedaży, b) materiały rozchodowuję na RW i podpinam pod fakturę, c) jak podpiąć dodatkowe koszty w postaci np. paliwa dodatkowych nieprzewidzianych kosztów które za każdym razem będą w innej wartości)

Nie jestem do końca pewien, czy to rozwiąże Pana zagadnienie, ale proszę zajrzeć do tematu e-pomocy technicznej TUTAJ.

Tworząc usługę z wykorzystaniem materiałów mógłby Pan stworzyć usługę dostawy z wykorzystaniem paliwa.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

No i w tym sęk właśnie.

Czy nabycie i dalsza odsprzedaż usług - np. podwykonawstwo - jest tak rzadkie dzisiaj?

Nieuwzględnienie kosztu pozyskania usługi wydaje się absurdalne. I nie jest to wyłącznie koszt materiałowy, jak zostało wskazane powyżej. Kosztem wykonania usługi jest także zakup usługi.

Jak już system nie potrafi powiązać zakupu usługi z jej odsprzedażą, to niech chociaż potrafi na początek zbilansować w zestawieniu sumę zakupów i sprzedaży tych usług, a nie podaje 100% zysku.

Bzdury wychodzą z tego zestawienia, bez tak oczywistej funkcjonalności szybciej to w excelu policzę - czego robić nie chcę.

Jedynym wyjściem wydaje się uznać, że obrót usługami to obrót towarami i usługi wprowadzać jako towary. Niefajne i powoduje wiele dodatkowych komplikacji - np. gdy kupię 3 usługi żeby wykonać 1.

Adnotacja 2019-04-17 095437.png

Edytowane przez Krzysztof Jaguś
Link to postu
  • 4 lata później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...