Skocz do zawartości

Ważna i pilna zmiana skrótu Ctrl+D na liście transakcji

Polecane posty

Skrót klawiszowy Ctrl + D, którym wywołujemy utworzenie ZK, proponuję zmienić na inny.

Wiem, że rzadko się robi takie rzeczy, ale ten sam skrót jest używany w SGT jako "powiel dokument". Skąd się bierze moja sugestia? Ano z życia. Pracownicy mają po dwa ekrany. Przyjmując ZK z Sello, na jednym z ekranów wyświetlają sobie SGT z zamówieniami a na drugim Sello. Klikamy na transakcję, wybieram ww skrót, pojawia się okno ZK i zapisujemy. W chwili, gdy robi się takich ZK kilkaset dziennie, niestety wchodzi rutyna. Pracownik w między czasie odebrał telefon, kliknął na SGT bo coś klientowi sprawdzał i nie przełączył się na Sello. Wizualnie nadal na ekranach wszystko wyglądało OK. Wcisnął skrót Ctrl+D, pojawiło się ZK, kliknął zapisz i działał dalej z transakcjami. Okazało się, że zdublował ZK w SGT zamiast utworzyć dokument początkowy w Sello. Błąd został wyłapany dzięki czujności magazyniera, któremu zbiegły się niemal w tym samym czasie identyczne ZK, poszedł do handlowca podpytać, czy na pewno jest wszystko dobrze, bo akurat to zamówienie miało kilkadziesiąt pozycji, więc dwa identyczne, z towarami w takiej samej kolejności, z tą samą wysyłką itd, to podejrzanie wyglądało.

W tym przypadku udało się wyłapać problem. Mamy jednak mnóstwo transakcji, gdzie jednego dnia wysyłamy ten sam produkt i tylko jedna pozycja na liście. Zamówienia są same w sobie identyczne. Takich magazynier nie wyłapie.

Ryzyko popełnienia takie samego błędu, że skrót zostanie użyty na liście ZK w SGT zamiast na liście transakcji w Sello, przy użyciu więcej niż jednego monitora, niestety jest bardzo duże.

Oczywiście mogę wyeliminować ryzyko i zabrać im dodatkowe monitory :) Jednak po to one są, żeby było szybciej i wygodniej.

Link to postu
4 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Macie zatem jakieś propozycje innego skrótu?

? nie wiem. Może Ctrl+F ? Szukam czegoś, czego nie ma też na liście ZK w SGT. Pozostałe są już faktycznie zajęte. W sumie, to bardziej wina teamu SGT, bo to oni w późniejszym czasie dodali możliwośc powielania dokumentów stosując skrót Ctrl+D - to tak na usprawiedliwienie Sello ;)

 

Link to postu
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...