Skocz do zawartości

Cesje płatności w fakturach zakupu

Polecane posty

Witam,
mam taki problem: zrobiłem zakup przez internet od firmy XYZ z opcją szybkiej płatności przez blue media. Wprowadzając fakturę nie mogę znaleźć właściwej opcji płatności, żeby dokonała się cesja na blue media. W tej systuacji w rozrachunkach mam zobowiązanie na XYZ, a operację bankową mam na blue media.
Czy istnieje możliwość ustawienia cesji płatności dla faktur zakupowych, analogicznie jak to jest w fakturach sprzedaży?
Jeżeli nie, to jak rozliczyć ze sobą zobowiązanie na XYZ i operację bankową na blue media oraz jak to zaksięgować do rewizora?

Za pomoc z góry dziękuję.  

Link to postu
3 godziny temu, Paweł J.Trzebiatowski napisał:

mam taki problem: zrobiłem zakup przez internet od firmy XYZ z opcją szybkiej płatności przez blue media. Wprowadzając fakturę nie mogę znaleźć właściwej opcji płatności, żeby dokonała się cesja na blue media. W tej systuacji w rozrachunkach mam zobowiązanie na XYZ, a operację bankową mam na blue media.
Czy istnieje możliwość ustawienia cesji płatności dla faktur zakupowych, analogicznie jak to jest w fakturach sprzedaży?

Nie.

 

3 godziny temu, Paweł J.Trzebiatowski napisał:

Jeżeli nie, to jak rozliczyć ze sobą zobowiązanie na XYZ i operację bankową na blue media oraz jak to zaksięgować do rewizora?

Osoba za to odpowiedzialna nie powinna mieć problemu, w Rewizorze można przecież zapisami na kontach zrealizować dowolną cesję.

Link to postu
36 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Osoba za to odpowiedzialna nie powinna mieć problemu, w Rewizorze można przecież zapisami na kontach zrealizować dowolną cesję

Dziękuję za odpowiedź.
Czy w takim razie, po utworzeniu tych cesji  w Rewizorze będzie można rozliczyć powstałe rozrachunki XYZ i blue media, tak żeby w Subiekcie widniały jako rozliczone?

Link to postu

Przydałoby się w Subiekcie. Nie ma obsługi dla płatności ONLINE. Przychodzą one z różnymi datami a to alipay a to payu a to P24 a to karta debetowa.

Nie ma praktycznie obecnie wsparcia w Subiekcie dla płatności ONLINE przy fakturach zakupowych, dodam, że w fakturach Sprzedaży działa to zupełnie dobrze.

Link to postu
  • 3 lata później...
3 godziny temu, Paweł Benedik napisał:

Czy coś się zmieniło w tym temacie?

Nie.

 

3 godziny temu, Paweł Benedik napisał:

Mam faktury zakupu z erli które formę płatności mają payu i też mam problem z rozliczeniem tego.. da się jakoś może ręcznie zrobić cesję tej płatności na kogoś innego?

Tak, opisałem to w tym wątku.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...