Skocz do zawartości

Konfiguracja

Polecane posty

Przymierzam się do przesiadki z GT na nexo i nasunęło mi się dość istotne pytanie. Wykonałem instalację nexo, przeszedłem przez kreatora instalacji i zaimportowałem wszystko co potrzeba z GT. Super. Teraz powoli sobie wszystko konfiguruję - widoki, ustawienia programu, itd. itp. Przy czym cały czas firma dalej, normalnie pracuje na GT. I tu jest problem - jak już wszystko sobie poustawiam pod siebie to... co? Nie mogę na nowo stworzyć podmiotu i przenieść aktualnych danych z GT bo stracę całą pracowicie wykonaną konfigurację. Czy mogę więc w jakiś sposób wyczyścić faktury / magazyn i zaciągnąć je na nowo z GT bez utraty ustawień?

Link to postu

Faktur nie można w łatwy sposób przenieść ponieważ Nexo i GT to dwa różne systemy i mają różnice praktycznie w każdym dokumencie.

My zrobiliśmy tak:

- zaimportowaliśmy klientów i towary do Nexo kreatorem
- stworzyliśmy wszystkie kasy, magazyny itp
- zrobiliśmy inwentaryzację początkową kas, magazynów i kont bankowych
- wprowadziliśmy ZK, ZD i własne PW

Na końcu na podstawie zamówień zrobiliśmy FS.

Przejście na Nexo zrobiliśmy na 01.01.2020 więc było łatwiej.

Edytowane przez Ignacy Rzecki
Link to postu

No tak, faktur jako takich nie przeniosę, ale po działaniu kreatora są dostępne w archiwum - tylko czy to znaczy, ze zostały "przeniesione" czy tylko nexo sobie je zaczytuje z bazy GT i jak wygaśnie licencja na GT to już się do nich nie dostanę?

Czyli wygląda na to, że po prostu mogę przenieść wszystko za pomocą PW - przeniesie mi też wtedy nowe produkty które w międzyczasie doszły. A nowych klientów mogę też zaimportować przez plik EPP. 

Link to postu

Licencja dla programów jest dożywotnia, więc nic nie wygaśnie. Archiwum będzie dostępne do podglądu i ewentualnej korekty do czasu, gdy program będzie miał dostęp do bazy danych z InsERT GT. Przesyłam poniżej przydatne tematy e-Pomocy technicznej przy przejściu z InsERT GT na nexo.

Link to postu
  • 3 lata później...

Dzień dobry, 

na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż opisywane mechanizmy nie są dedykowanymi narzędziami do przeniesienia danych, wobec czego zaimportowane dane mogą być niekompletne i powinny zostać zweryfikowane i poprawione po imporcie. Poniższe rozwiązanie należy traktować jako obejście:

  1. Pliki JPK_V7 w module e-Sprawozdawczość JPK_VAT mogą zostać wyeksportowane z programu GT, korzystając z opcji "Eksportuj plik JPK".
    Tak wyeksportowany plik JPK może zostać wczytany w programie nexo, w module Deklaracje skarbowe i JPK, na zakładce e-Sprawozdawczość JPK poprzez Dodaj – Importuj.
     
  2. Wspomniane w poprzednim kroku pliki JPK_V7 mogą zostać użyte do wprowadzenia zapisów w Ewidencji VAT. W tym celu w programie nexo należy przejść do odpowiedniego modułu, np. Ewidencja VAT sprzedaży i poprzez Operacje – Importuj z JPK wczytać wybrane pozycje. W oknie, które się wyświetli po wciśnięciu Importuj z JPK, w polu Dane należy wskazać odpowiedni plik, a następnie zaznaczyć pozycje, które powinny się przenieść (można skorzystać z Zaznacz wszystkie) i kliknąć Wykonaj. Krok należy powtórzyć dla każdego z plików, w ewidencji sprzedaży i zakupu osobno.
     
  3. Rachmistrz GT umożliwia wygenerowanie pliku JPK_PKPIR. Jest to możliwe z poziomu modułu e-Kontrole podatkowe, poprzez opcję Generuj. Wygenerowany plik może zostać wyeksportowany przy użyciu funkcji Eksportuj plik JPK.
    Tak wyeksportowany plik JPK_PKPIR może zostać wczytany w programie nexo w module KPiR, poprzez Operacje – Importuj z JPK_PKPIR.
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...