Skocz do zawartości

SGT obliczanie zysku

Polecane posty

Czy orientuje się ktoś z forumowiczów, czy można wygenerować w sgt jakiś raport sprzedaży ale tylko towarów oznaczonych do aukcji? Chciałbym jak najskrupulatniej obliczyć zyski i koszty za  dany miesiąc. Odpowiednie formułki przygotuję sobie w excelu, ale potrzebuje jakieś dane sprzedażowe. Jak Wy sobie ułatwiacie życie w tej materii? :)

Link to postu

No ja gneralnie interesuję się tylko całościowym zestawieniem sprzedaży i zyskownością. Niestety z przerażeniem jak patrzę na ceny Allegro to mam wrażenie, że wielu sprzedawców tego nie robi (ceny sprzedaży < ceny zakupu) więc Twoje pytanie jak najbardziej zasadne.

Jeśli masz towary które sprzedajesz tylko na Allegro możesz zwyczajnie dodać je do grupy np "TYLKO-ALLEGRO" i wejść w SGT i podejrzeć raport:

 

 

"sprzedaż wg asortymentu" i wybrać sobie tę grupę i wtedy CI taki raport pokaże marżowość.

Link to postu
Dnia 25.02.2020 o 18:38, HotKey . napisał:

Można też CECHY zaangażować w tworzenie raprotu. Jak napisałem działa to tylko w sytuacji gdy dany towar sprzedajesz tylko na Allegro.

Ew stworzyć sobie oddzielny magazyn dla SELLO (i tak powinno się tak robić) i wtedy od razu raport pokaże jak to jest z marżowością:

 

image.png.39709da693d5ddad098984dbc9e2a979.png

Niestety, nie sprzedaję tylko na Allegro, również stacjonarnie. Jestem jednak bliski dogrania sposobu, który mnie aktualnie urządzi. W Tradewatchu wgrywam plik xls z cenami zakupu, generuję raport sprzedaży i mam wszystko czarno na białym, przy czym TW, niestety, nie uwzględnia innych niż 19 zł/10 dni cen za promowanie (u mnie 5,90/10 dni), więc za kwotę łącznych kosztów posługuję się kwotą z faktury Allegro. Teraz tylko szukam sposobu, żeby precyzyjnie policzyć VAT - należny mam, potrzebuję do sprzedaży na Allegro, mając ceny zakupu, policzyć VAT naliczony tylko od sprzedaży z Allegro w danym okresie. Nie widzę aktualnie na horyzoncie jakiegoś szybkiego rozwiązania, pozostaje ręcznie liczyć aukcja po aukcji i mnożyć x cena zakupu? :)

  • Lubię to 1
Link to postu
Dnia 25.02.2020 o 18:33, HotKey . napisał:

No ja gneralnie interesuję się tylko całościowym zestawieniem sprzedaży i zyskownością. Niestety z przerażeniem jak patrzę na ceny Allegro to mam wrażenie, że wielu sprzedawców tego nie robi (ceny sprzedaży < ceny zakupu) więc Twoje pytanie jak najbardziej zasadne.

Mnie to nie przeraża - niech giną. ;)

  • Haha 1
Link to postu
6 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

Mnie to nie przeraża - niech giną. ;)

Żeby tylko ginęli. :D Chociaż ostatni rok jestem w szoku w jednym asortymencie tak kurna niskomarżowym zostałem praktycznie sam, może się wypstrykali, póki co cen nie podnoszę, sprzedaje się więcej wychodzę na swoje gdzieś od roku po tylu latach !!!

Link to postu
6 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

Niestety, nie sprzedaję tylko na Allegro, również stacjonarnie. Jestem jednak bliski dogrania sposobu, który mnie aktualnie urządzi. W Tradewatchu wgrywam plik xls z cenami zakupu, generuję raport sprzedaży i mam wszystko czarno na białym, przy czym TW, niestety, nie uwzględnia innych niż 19 zł/10 dni cen za promowanie (u mnie 5,90/10 dni), więc za kwotę łącznych kosztów posługuję się kwotą z faktury Allegro. Teraz tylko szukam sposobu, żeby precyzyjnie policzyć VAT - należny mam, potrzebuję do sprzedaży na Allegro, mając ceny zakupu, policzyć VAT naliczony tylko od sprzedaży z Allegro w danym okresie. Nie widzę aktualnie na horyzoncie jakiegoś szybkiego rozwiązania, pozostaje ręcznie liczyć aukcja po aukcji i mnożyć x cena zakupu? :)

Jeśli na Allegro masz sklepik jakiś sprzedający więcej niż kilkadziesiąt rzeczy to zrób nowy magazyn i tam będzie Ci SGT podawało wszystkie marże itd. Ja tak mam i jestem mega zadowolony rozwiązuje to też wiele innych problemów, np taki z którym wiele rozmów było na forum jak zrobić, gdy końcówka stanu magazynowego to zwroty lub zagubione sztuki, po prostu takie sztuki wrzucam na magazyn rzeczy zaginionych i nie sprzedadzą się one w Sello przy automatycznej synchronizacji stanów, co zwykle było ogromnym problemem bo te "końcówki" stanów towarowych są gorszej jakości bez opakowań po zwrotach itd, ja zawsze wyrzucam parę sztuk z każdego produktu na magazyn rzeczy zaginionych i dzięki temu wyeliminowałem mega problem ze sprzedawaniem się takich rzeczy których w praktyce nie ma na magazynie. Pomyśl o tym rozwiązaniu (oddzielny magazyn na Sello) to tego w podanym obrazku:

image.png.39709da693d5ddad098984dbc9e2a979.png

 

 

ustawisz sobie filtr na magazyn ALLEGRO i Ci wyliczy wszystkie marżowości tylko na Allegro bez sprzedaży pozostałej (stacjonarnej itd.) i to za jednym kliknięciem. Minusem jest, że trzeba trochę rzeczy przerzucać między magazynami, no ale jak bez tego bym nie ogarnął ręcznie wszystkiego no i te marżowości to przecież krytyczna sprawa, aby kontrolować, ileż to razy cena była za niska, bez tego rozwiązania bym w życiu nie znalazł takich pozycji na Allegro sam ręcznie.

Edytowane przez HotKey .
  • Lubię to 1
Link to postu
3 godziny temu, HotKey . napisał:

Żeby tylko ginęli. :D Chociaż ostatni rok jestem w szoku w jednym asortymencie tak kurna niskomarżowym zostałem praktycznie sam, może się wypstrykali, póki co cen nie podnoszę, sprzedaje się więcej wychodzę na swoje gdzieś od roku po tylu latach !!!

Długofalowo strategia zaniżania cen nigdy nie kończy się powodzeniem, co innego w krótkich okresach czasu w celach wypozycjonowania aukcji. To mówisz, że w końcu oprócz masła jakaś szynka leży na kajzerce? :D

Może warto rozważyć niebawem podniesienie cen w związku ze zmianami zaczynającymi się od 2 kwietnia? Jeśli znaczna część konkurencji odpadła, a Twój udział w obrocie danego asortymentu wzrósł masz ładne pole do eksperymentowania z wyższymi cenami. :)

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...