Skocz do zawartości

Rozliczanie gotówkowe FZ a raport kasowy

Polecane posty

Mam pytanie dotyczące rozliczania gotówkowego FZ towarów handlowych. Zauważyłem jedną rzecz - jeśli np mam raport kasowy wykonany na 21.02 i otrzymuję dokument zakupu za pobraniem (czyli rozliczany gotówkowo) i chciałbym go rozliczyć na kasę w której był wykonany raport to program kontroluje czy aby dokument kasowy nie trafia w okres ostatniego raportu lub przed (i bardzo dobrze) tyle że do porównania wykorzystuje nie datę otrzymania, tylko datę oryginału i tak też wstawia w dokumencie kasowym. Jak dla mnie dokument kasowy powinien być podpowiadany z datą równą dacie otrzymania (przecież dostawa może iść kilka dni i dlaczego miałby powstawać fikcyjny zapis w kasie z datą oryginału a nie otrzymania?) Powoduje to, że w przypadku jak poniżej mimo, że otrzymuje to 3 dni po wykonaniu ostatniego raportu nie pozwala mi rozliczyć tego na tą kasę. Jeśli zmienię kasę na taką która nie miała raportu 21.02 to jest ok ale zapis w kasie tworzy się z datą oryginału. Czy gdzieś jest opcja żeby to przestawić ?

image001.thumb.png.4dbefb519e411dc748a0a43ced5f0ec5.png

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...
Dnia 25.02.2020 o 12:51, Przemysław Werner napisał:

Mamy to zapisane i wchodzi w część projektu wprowadzania większych zmian w płatnościach. Planowany jest wstępnie na wersję jesienną.

Panie Przemysławie i jak z tym ? Słyszałem, że ponoć jesień "nadejszła" ;) a w tych ostatnich zmianach nie widziałem, żeby się coś zmieniło....

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

ok. czyli zadziała o ile ręcznie zmienimy datę płatności. 

Nie można gdzieś ustawić żeby data płatności (czyli utworzenia dokumentu KW) była równa dacie otrzymania wprowadzanego FZ ?

Problem ten pojawia się zawsze jeśli zakup jest dokonywany zdalnie, wówczas sprzedawca wystawia swój dokument np z datą 01.04 a kupujący otrzymuje go za pobraniem np 03.04 i wtedy wprowadzając taki dokument FZ w dniu 03.04 program dąży do zarejestrowania płatności z datą 01.04 (czyli wystawienia oryginału) oczywiście okazuje się,  że RK za 01.04, 02.04 już był wykonywany i za każdym razem trzeba by ręcznie zmieniać datę na 03.04 - czyli datę otrzymania FZ i faktycznego wydania gotówki.

I tak już fajnie że nie trzeba zmieniać na jakąś wirtualną kasę gdzie nie były wykonywane RK, ale jeśli może być lepiej ;)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...