Skocz do zawartości

Schemat dekretacji z przesunięciem VAT (zakup)


Leszek Czerwiński

Polecane posty

Dzień dobry,

próbuję utworzyć schemat dekretacji dla zapisu z ewidencji VAT zakupu, tak by kwota VAT księgowała się odpowiednio na kontach:
225-1 (VAT naliczony do odliczenia w okresie) w przypadku gdy miesiąc odliczenia jest zgodny z datą faktury
225-2 (VAT naliczony do przeniesienia na kolejny okres) w przypadku gdy następuje przesunięcie miesiąc+1

Niestety nie potrafię odnaleźć odpowiedniego parametru/atrybutu aby ustawić prawidłowy warunek w schemacie dla takiego zapisu. Czy ktoś wie czy atrybut (P) miesiąc naliczenia może być w jakimś stopniu pomocny? Niestety nie wiem jak go prawidłowo wykorzystać.

Dziękuję za ewentualną pomoc.

 

zapis-prosty.jpg

Link to postu

Dzień dobry Panie Przemku,

 

dziękuję za odpowiedź, ale funkcjonalność o jakiej Pan wspomina dostępna jest dla schematu dekretacji dla typu dokumentów 'Faktura VAT zakupu', natomiast schemat który chcę utworzyć dotyczyć ma typu 'Zapis w ewidencji VAT zakupu'.

Innymi słowy, chcemy dekretować dokumenty wprowadzone ręcznie z poziomu Ewidencji VAT zakupu.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Dobry wieczór.

Z tego co widzę:

image.thumb.png.5f56ee3327c6a967ca1dc047718f33d3.png

Program będzie pobierał dane z tabeli VAT zapisu VAT (Kontekst = Pozycje) a nie z danych ogólnych (nagłówkowych), weźmie wszystkie pozycje VAT z tabeli VAT (definicja Filtr jest pusta) i dal każdej pozycji VAT pobierze kwotę VAT ogólną, czyli wartość sumaryczną VAT z nagłówka dokumentu ((N) Kwota VAT).

Zapewne tworzy Pan schemat dekretacji dla zapisu VAT zakupu, co w przypadku zapisów prostych VAT, w tabeli VAT jest siedem pozycji stawek VAT; zapis złożony VAT posiada tyle pozycji ile użytkownik wpisał.  Stąd niedoprecyzowanie definicji Filtr-a powoduje, program będzie próbował zadekretować siedem pozycji tabeli VAT na konto określone przez "własną definicję". 

Czyli u Pana, ponieważ zapis prosty VAT zakupu posiada siedem pozycji, to program będzie próbował stworzyć siedem zapisów na konto wg "własna definicja".

Proszę spróbować pójść wg schematu:

image.png.610c98c4ff6f387a29bf6b5bb37aa613.png

 Filtrować pozycje zapisu VAT wg miesiąca naliczenia, drugi warunek jest dla zapisów prostych VAT, gdzie w danych stawkach nie było obrotu.

I drugą definicję zapisu na konto (proszę się nie sugerować definicją konta księgowego):

image.thumb.png.17d54281d76187fa2ec82bf88e467d91.png

 

image.png

Edytowane przez Roman Budzisz
  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...