Skocz do zawartości

Abonament a przejście na Nexo

Polecane posty

W tym roku przeszliśmy z wersji GT na Nexo i przenieśliśmy posiadane abonamenty na ulepszenia do Nexo. Nie rozumiem, z jakiego powodu w ten sposób ograniczono nam dotychczasowe funkcjonalności GT. Ponieważ abonament wygasł, nie możemy w tej chwili wysłać deklaracji za rok 2019, w którym mieliśmy pełny abonament. To chyba jakiś żart! Jest oczywiste, że w GT nie będziemy mieć ULEPSZEŃ, nie zamierzamy wykorzystywać programu w nowym roku, ale nie rozumiem, dlaczego nie mogę wykorzystać wersji, za którą już zapłaciliśmy!

 

Link to postu
2 godziny temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Nie rozumiem, z jakiego powodu w ten sposób ograniczono nam dotychczasowe funkcjonalności GT.

Proszę starać się opisywać problem dokładnie, zwłaszcza kiedy rzuca się takie oskarżenia - jaka rzekomo funkcjonalność (poza funkcjonalnościami czasowymi wymagającymi posiadania abonamentu: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/subiekt_gt/ulepszenia/funkcje_zabezpieczone_abonamentem.html) została ograniczona ?

 

2 godziny temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Ponieważ abonament wygasł, nie możemy w tej chwili wysłać deklaracji za rok 2019, w którym mieliśmy pełny abonament.

Z podstaw zasad licencjonowania programów Insertu -  od zawsze było tak, że nowe wzory deklaracji (nowe funkcjonalności programu) są zmianami płatnymi, aby z nich skorzystać należy aktywować uprawnienia do wersji programu, w której się pojawiły, aby aktywować nową wersję programu należy posiadać aktywny abonament na dzień publikacji wersji programu.

 

2 godziny temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

To chyba jakiś żart!

Najwyraźniej osoba odpowiedzialna za zmianę programu, w tym przedwczesne przeniesienie abonamentu, ma specyficzne poczucie humoru.

 

2 godziny temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Jest oczywiste, że w GT nie będziemy mieć ULEPSZEŃ, nie zamierzamy wykorzystywać programu w nowym roku, ale nie rozumiem, dlaczego nie mogę wykorzystać wersji, za którą już zapłaciliśmy!

Jeszcze raz - dokładnie o jakiej wersji programu i funkcjonalności rozmawiamy ?

Link to postu

Ostatnia wersja Rewizora to 1.60 SP1 HF1 (1.6002.11.4674). Abonament wygasł 13 dni temu. 

Wysyłka elektroniczna deklaracji CIT-8 w posiadanej wersji nie jest możliwa. Czy to nie jest ograniczenie funkcjonalności? Nie oczekuję nowych wersji deklaracji, ale możliwości pełnej obsługi posiadanych formularzy.

Rewizor "uprzedza" o braku możliwości definiowania e-sprawozdania za 1 dzień. Czy to nie jest ograniczenie funkcjonalności?

Spośród wymienionych pod linkiem ograniczeń, większość jest oczywista - program nie pobierze nowych danych, nie sprawdzi rachunku, kodu itd. Jednak brak możliwości wysyłki deklaracji, a nawet drobiazg typu brak sumowania pozycji jest ograniczeniem funkcji, za które wcześniej zapłacono.

Co do mojego poczucia humoru, to wyjaśniam, że pytanie było ironiczne. Zanim ktoś wprowadzi zasady oferowania wieloletnim klientom zmian, powinien zwrócić uwagę na to, aby były one jasne, czytelne i nie powodujące komplikacji. Osoby, które nie zajmują się na co dzień pracą w biurze rachunkowym, nie powinny wyrażać opinii o "przedwczesnym przeniesieniu abonamentu". 

Link to postu
1 godzinę temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Abonament wygasł 13 dni temu. 

Wersja 1.61 została wydana 14 dni temu, a zatem mają Państwo do niej uprawnienia. Proszę zaktualizować program, aktywować wersję i deklaracje powinny działać.

Zasady upgrade z GT do nexo opisane są tutaj: https://www.insert.com.pl/przejdz_na_insert_nexo/zasady_i_ceny_dla_biur_rachunkowych.html

Przeniesienie abonamentu z GT do nexo skutkuje jego wygaśnięciem w GT po 3 miesiącach. Jego wygaśnięcie pociąga za sobą wyłączenie funkcjonalności czasowych.

Jeśli mają Państwo konieczność sporządzenia e-sprawozdań w GT, to sugeruję bezpośredni kontakt z InsERT pod e-mailem: office@insert.com.pl . Jestem przekonany, że uda się znaleźć rozwiązanie.

Link to postu

Prosiłem o dokładne opisanie problemu, ponawiam prośbę... Jeśli nie potrafi Pan/Pani czegoś opisać to proszę to pokazać - zamieścić zrzut ekranu...

 

51 minut temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Ostatnia wersja Rewizora to 1.60 SP1 HF1 (1.6002.11.4674). Abonament wygasł 13 dni temu. 

Jaka jest wersja uprawnień ?

 

52 minuty temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Wysyłka elektroniczna deklaracji CIT-8 w posiadanej wersji nie jest możliwa. Czy to nie jest ograniczenie funkcjonalności? Nie oczekuję nowych wersji deklaracji, ale możliwości pełnej obsługi posiadanych formularzy.

O którą dokładnie wersję deklaracji chodzi ? Co oznacza stwierdzenie "wysyłka nie jest możliwa", jak to się objawia w programie ?

 

1 godzinę temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Rewizor "uprzedza" o braku możliwości definiowania e-sprawozdania za 1 dzień. Czy to nie jest ograniczenie funkcjonalności?

Jest, ale za pełną zgodą użytkownika (akceptacja warunków licencji, na funkcjonalności czasowe jest oddzielna zgoda), więc jak wcześniej sugerowałem nie można mieć o to pretensji do producenta programu tylko do siebie, że doprowadziło się do sytuacji, w której nie można skorzystać z tej funkcjonalności.

 

1 godzinę temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Spośród wymienionych pod linkiem ograniczeń, większość jest oczywista - program nie pobierze nowych danych, nie sprawdzi rachunku, kodu itd. Jednak brak możliwości wysyłki deklaracji,

Gdzie w liście ograniczeń jest informacja o braku możliwości wysyłki deklaracji ?

 

1 godzinę temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

a nawet drobiazg typu brak sumowania pozycji jest ograniczeniem funkcji, za które wcześniej zapłacono

No nie prawda, jest to funkcjonalność czasowa - aby móc z niej korzystać musi zostać opłacony abonament, a abonament nie jest dożywotni jak licencja, ma swój okres obowiązywania.

 

1 godzinę temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Co do mojego poczucia humoru, to wyjaśniam, że pytanie było ironiczne.

To i ja coś wyjaśnię - zajmowanie się w pracy zawodowej rzeczami, na których się nie zna nie jest poważne i jak widać prowadzi do wielu niepotrzebnych problemów, należy tylko być odrobinę obiektywnym i spróbować to dostrzec, zamiast szukać winnych dookoła.

 

1 godzinę temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Zanim ktoś wprowadzi zasady oferowania wieloletnim klientom zmian, powinien zwrócić uwagę na to, aby były one jasne, czytelne i nie powodujące komplikacji.

I dokładnie tak jest - proszę uruchomić nowy podmiot i się przekonać jakie kroki należy wykonać, aby rozpocząć pracę -  nie da się tego zrobić bez zapoznania się z regulaminem działania funkcjonalności czasowych, zgoda taka pojawiła się w przeszłości, kiedy funkcjonalności tych pojawiało się więcej, informacje takie publikowane są w liście zmian do każdej nowej wersji programu oraz w module "Nowości", który uruchamia się jako pierwszy po aktualizacji programu do nowej wersji. W jaki inny sposób producent miałby poinformować, aby nie miała Pan/Pani wątpliwości - proszę coś zaproponować ?

 

1 godzinę temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Osoby, które nie zajmują się na co dzień pracą w biurze rachunkowym, nie powinny wyrażać opinii o "przedwczesnym przeniesieniu abonamentu". 

Nie rozumiem - niby dlaczego ?

Link to postu
57 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Wersja 1.61 została wydana 14 dni temu, a zatem mają Państwo do niej uprawnienia. Proszę zaktualizować program, aktywować wersję i deklaracje powinny działać.

 

Bardzo dziękuję za merytoryczną pomoc. Wydawało mi się, że mieliśmy ostatnią, licencjonowaną wersję, a okazuje się, że nie. Pobraliśmy 1.61 i rzeczywiście jest już możliwość wysłania e-deklaracji (wcześniej opcja była wyszarzona). 

Link to postu
58 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Prosiłem o dokładne opisanie problemu, ponawiam prośbę... Jeśli nie potrafi Pan/Pani czegoś opisać to proszę to pokazać - zamieścić zrzut ekranu...

(...)

Nie rozumiem - niby dlaczego ?

Jeśli Pana udział w dyskusji miał na celu pomoc, to dziękuję. Nie była skuteczna. Kończę temat, ponieważ problem z deklaracją rozwiązał P.Jacek.  

Link to postu
2 godziny temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Jeśli Pana udział w dyskusji miał na celu pomoc, to dziękuję. Nie była skuteczna.

Na prawdę ciężko nazywać dyskusją sytuację, w której tylko jedna strona odpowiada, a druga nie odnosi się do przekazywanych informacji i argumentów... Wyciągałem pomocną dłoń, tłumaczyłem dokładnie jak działa program i do czego uprawnia zaakceptowana licencja, a Pan/Pani tę pomocną dłoń cały czas usilnie odpychał/odpychała nie racząc odpowiadać na moje pytania - nie da się nikogo zmusić do skorzystania z pomocy...

Dodam również, że pomagając na forum nie pomagam tylko osobie, która zadaje pytanie, ale również wszystkim innym, którzy tej pomocy będą szukali w przyszłości, a zasady licencjonowania programów Insertu, w tym funkcjonalności czasowych wymagających abonamentu są analogiczne przy nexo, skoro nie zostały poznane przez okres używania GT, nie zostały poznane przy przejściu na nexo, to może przynajmniej zostaną zapamiętane po tym wątku...

 

2 godziny temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Kończę temat, ponieważ problem z deklaracją rozwiązał P.Jacek. 

Wypadałoby się odnieść do swoich wcześniejszych nieprawdziwych i krzywdzących oskarżeń pod adresem Insertu o ograniczaniu funkcjonalności, między innymi do wypowiedzi:

5 godzin temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Wysyłka elektroniczna deklaracji CIT-8 w posiadanej wersji nie jest możliwa. Czy to nie jest ograniczenie funkcjonalności? Nie oczekuję nowych wersji deklaracji, ale możliwości pełnej obsługi posiadanych formularzy.

i wytłumaczyć innym użytkownikom forum na czym polegał problem i jego rozwiązanie...

Link to postu
Dnia 27.02.2020 o 14:08, Daniel Kozłowski napisał:

Na prawdę ciężko nazywać dyskusją sytuację, w której tylko jedna strona odpowiada, a druga nie odnosi się do przekazywanych informacji i argumentów... Wyciągałem pomocną dłoń, tłumaczyłem dokładnie jak działa program i do czego uprawnia zaakceptowana licencja, a Pan/Pani tę pomocną dłoń cały czas usilnie odpychał/odpychała nie racząc odpowiadać na moje pytania - nie da się nikogo zmusić do skorzystania z pomocy...

Dodam również, że pomagając na forum nie pomagam tylko osobie, która zadaje pytanie, ale również wszystkim innym, którzy tej pomocy będą szukali w przyszłości, a zasady licencjonowania programów Insertu, w tym funkcjonalności czasowych wymagających abonamentu są analogiczne przy nexo, skoro nie zostały poznane przez okres używania GT, nie zostały poznane przy przejściu na nexo, to może przynajmniej zostaną zapamiętane po tym wątku...

 

Wypadałoby się odnieść do swoich wcześniejszych nieprawdziwych i krzywdzących oskarżeń pod adresem Insertu o ograniczaniu funkcjonalności, między innymi do wypowiedzi:

i wytłumaczyć innym użytkownikom forum na czym polegał problem i jego rozwiązanie...

Wydaje mi się, że wszystkie odpowiedzi na Pańskie zarzuty są już w moich postach, ale celem wytłumaczenia innym użytkownikom informuję: zgłoszony problem polegał na tym, że nie można było wysłać elektronicznie CIT-8, co omyłkowo przypisałam brakowi abonamentu w GT. Faktyczną przyczyną była niewłaściwa wersja deklaracji, która już została pobrana. Problem więc został rozwiązany, dzięki wskazówkom P.Jacka.

Odrębną kwestią jest ograniczenie funkcjonalności po przeniesieniu abonamentu  z GT do Nexo. Nie mam pretensji w zakresie nowych formularzy, bo będę z nich korzystać już w Nexo. Jednak uważam, że powinnam mieć dostęp do wszystkich pozostałych funkcji, łącznie z sumowaniem pozycji. To nie jest krzywdząca opinia, ale fakt. 

Wątpliwości na temat e-sprawozdań rozwiały - na obecnym etapie - informacje od  P.Jacka.

Link to postu
2 godziny temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Wydaje mi się, że wszystkie odpowiedzi na Pańskie zarzuty są już w moich postach

Nie rozumiem o czym Pani pisze - jakie zarzuty, wobec kogo ? Przecież niczego nie zarzucałem, jedynie tłumaczyłem działanie programu oraz zadawałem pytania, aby ustalić stan faktyczny, na większość pytań nie otrzymałem odpowiedzi...

Gdyby było znane działanie programu, które opisałem przed odpowiedzią Jacka (najwyraźniej nie zostało zrozumiane), to nie byłoby tego wątku, byłoby oczywistym, że wystarczy zaktualizować program do nowszej wersji, w której jest dostępna oczekiwana, nowa wersja deklaracji CIT... Staram się pomagać poprzez usuwanie przyczyn problemów, poznanie i zrozumienie działania programu, a nie jedynie na sucho odpowiadać na pytania i usuwać skutki problemów...

 

2 godziny temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Odrębną kwestią jest ograniczenie funkcjonalności po przeniesieniu abonamentu  z GT do Nexo. Nie mam pretensji w zakresie nowych formularzy, bo będę z nich korzystać już w Nexo. Jednak uważam, że powinnam mieć dostęp do wszystkich pozostałych funkcji, łącznie z sumowaniem pozycji. To nie jest krzywdząca opinia, ale fakt. 

Ale to przecież tylko i wyłącznie Pani, w pełni świadomy wybór dokonany w momencie podjęcia decyzji o upgradzie z GT do nexo, to Pani w ten sposób zdecydowała, że nie będzie korzystać więcej z linii GT, nie będzie przedłużać abonamentu i tym samym nie będzie korzystać z funkcjonalności czasowych, więc skąd zaskoczenie, że dokładnie tak się stało...

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...