Skocz do zawartości

Paczki InPost przez Sello - wybór gabarytu

Polecane posty

Witam.

Od jakiegoś tygodnia korzystamy z opcji generowania listów przewozowych InPost przez Sello.

U nas procedura wygląda tak, że jedna z osób w firmie przygotowuje dokumenty sprzedaży i towary po czym drukowana jest lista magazynowa z zestawieniem i na jej podstawie druga osoba pakuje to wszystko i opisuje gabaryt na tej liście a następnie na jej podstawie generuje etykiety w sello.
I tutaj zaczyna się pewna uciążliwa sprawa, bo w paczkach trzeba wybrać gabaryt, ale wcześniejsze wydrukowanie listy magazynowej powoduje zablokowanie możliwości wyboru gabarytu. Najpierw muszę w paczce odznaczyć "Dokumenty do paczki wydrukowane" żeby dopiero odblokować pole wyboru gabarytu.

Czy da się jakoś w sello ustawić, żeby wydrukowanie listy magazynowej nie powodowało blokowania pola wyboru gabarytu?
A jeszcze lepiej żeby dało się wybrać gabaryt przed samym zatwierdzeniem przesyłek, bez potrzeby wchodzenia w każdą paczkę, tak jak można to zrobić w SmartPaczce, żeby Sello w ogóle nie podstawiało domyślnego gabarytu.

Jakieś rady? :)

Kuba

Link to postu
19 godzin temu, Jakub Kuliński napisał:

Czy da się jakoś w sello ustawić, żeby wydrukowanie listy magazynowej nie powodowało blokowania pola wyboru gabarytu?

Obecnie nie, ale możemy dorobić w wydruku znacznik, który będzie wpływał na to, czy ma być paczka oznaczana jako wydrukowana czy nie.

Inna możliwość, to planujemy dodać domyślne gabaryty dla towarów.

19 godzin temu, Jakub Kuliński napisał:

A jeszcze lepiej żeby dało się wybrać gabaryt przed samym zatwierdzeniem przesyłek, bez potrzeby wchodzenia w każdą paczkę

Czyli jak dokładnie? Chodzi o widok paczek z możliwości ustawiania zbiorczego, coś jak ustawianie cen w aukcjach za pomocą przeceniacza w oknie zmian zbiorczych?

Link to postu
5 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Czyli jak dokładnie? Chodzi o widok paczek z możliwości ustawiania zbiorczego, coś jak ustawianie cen w aukcjach za pomocą przeceniacza w oknie zmian zbiorczych?

Na przykład tak jak powyżej, z dodatkową opcją w formie drop down menu w dodatkowej kolumnie. Np:

 

Paczka.png

  • Lubię to 1
Link to postu
18 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Inna możliwość, to planujemy dodać domyślne gabaryty dla towarów.

W zamyśle zapewne jest podpowiadanie gabartyów dla jedno-towarowych transakcji/paczek? To było by fajne ułatwienie. Jestem za!

Chyba trudno było by zrobić automat dla wielo-towarowych, gdy np. 3xA = B, albo 2xB = C... ?

Link to postu
8 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

W zamyśle zapewne jest podpowiadanie gabartyów dla jedno-towarowych transakcji/paczek? To było by fajne ułatwienie. Jestem za!

Chyba trudno było by zrobić automat dla wielo-towarowych, gdy np. 3xA = B, albo 2xB = C... ?

W przypadku mojej firmy to akurat nie zdało by egzaminu, bo ten sam towar może być zapakowany w różne pudełka i to wiadomo dopiero po spakowaniu ;)
Dlatego też ja osobiście preferował bym drop down menu.
Nie wykluczam jednak tego, że u kogoś innego to by się sprawdziło i ułatwiło zadanie. I dla takiego rozwiązania dodał bym pewne rozwinięcie. Z racji, że wcześniej trzeba by było przypisać gabaryt do towaru, to można by to poszerzyć o możliwość "uczenia" się Sello z poziomu paczek. Tzn. pierwsze wybranie gabarytu z poziomu paczek mogłoby przypisać domyślny gabaryt dla danego towaru. Wtedy będzie można uniknąć wcześniejszego przeklikiwania całej listy towarów w celu przypisania gabarytu dla danego towaru :D

Edytowane przez Jakub Kuliński
Link to postu
1 minutę temu, Jakub Kuliński napisał:

W przypadku mojej firmy to akurat nie zdało by egzaminu, bo ten sam towar może być zapakowany w różne pudełka i to wiadomo dopiero po spakowaniu ;)
Dlatego też ja osobiście preferował bym drop down menu.

Sądzę, że tutaj nie ma mowy o tym, żeby Sello coś narzucało, Sello jedynie by podpowiadało... ? Obecnie dla jednotowarowych transakcji ustawia się domyślny gabarty (u mnie B) i jeśli to A, trzeba poprawiać. A nowe rozwiązanie od razu wpisało by A - jak sądzę z możliwością (jak teraz) poprawki. Tak bym je widział. Rozwijane menu dodatkowo pozwoliło by zrobić to szybciej, dodatkowo (chyba) oszczędzając jedną operację (teraz: enter/strzałka/enter a potem klik/klik? ?)

Ale niech najlepiej @Bartosz Rosa napisze, co tam ST obmyśla...

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Chyba trudno było by zrobić automat dla wielo-towarowych, gdy np. 3xA = B, albo 2xB = C... ?

W pełny automat nawet nie będziemy próbować się pchać. Takie rozwiązania mają prawdo zadziałać ale tylko w ściśle określonych warunkach, gdy opakowania są ustandaryzowane, pakowane zawsze w ten sam sposób itp.

Rozwiązanie oparte o sztuczną inteligencję i uczenie się gabarytów może być dość ciekawe. Można by wtedy od razu skorzystać z już utworzonych paczek aby taki system nauczyć gabarytów.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...