Skocz do zawartości

Aukcje allegro nie są widoczne w Sello

Polecane posty

Witam. W jednym Sello mam trzy konta aukcyjne.

Mam dwa problemy. 

1. Wszystkie aukcje jednego z kont (nazwijmy je X) nie są widoczne po ustawieniu w filtrze tego konta  - Sello długo "miele" a następnie wyrzuca pustą listę. Gdy zmienimy filtr na Wszystkie konta - widać aukcje i tego konta "X".

2. Sello nie pobiera wszystkich aukcji. W bazie Sello brakuje nam 900 aukcji które widoczne są w Allegro jako aktywne. 

 

Proszę @Bartosz Rosa o pomoc./ 

Link to postu

Proszę sprawdzić do jakiego konta są te aukcje przypisane (włączając np kolumnę konto na liście aukcji pod Ctrl+Shift+K). Czy na pewno jest to właściwe konto.

Możliwe też, że wykonanie polecenia SQL pobierającego dane do widoku aukcji jednego konta kończy się niepowodzeniem - stąd pusta lista. Do takiej sytuacji może dojść, jeśli w programie są dodane dwa takie same konta. Czy taka sytuacja ma miejsce w tej bazie?

2. Standardowo, jeśli czegoś brakuje, czy w raporcie są związane z zapisem aukcji jakieś błędy?

No i która wersja Sello, bo to też ma duże znaczenie w obliczu ostatnich bardzo dużych zmian w programie.

Link to postu

@Bartosz Rosa już odpowiadam:

Kolumnę mamy cały czas włączoną. Problem z pierwszego punktu dotyczy tylko jednego konta. Po wybraniu jego widoku widać w prawym górnym rogu liczbę aukcji ale lista jest pusta. Dwa pozostałe konta nie mają tego problemu (mamy trzy konta).

Co do brakujących aukcji - każde z kont ma brakujące aukcje w dużej ilości. Błędów w raporcie nie widać. 

Przypominam sobie że pracownik raportował - był ostatnio moment że Sello złapało błąd Runtime C++ error i się zawiesiło. Po tym pojawił się problem z wyświetlaniem aukcji. I jak podejrzewam ma to powiązanie z brakującymi w sello aukcjami. 

 

Sello 1.33.2. Konta są trzy. Autoryzowane oddzielnie. 

 

Link to postu
Dnia 5.03.2020 o 15:21, Bartosz Rosa napisał:

Najlepiej by było podesłać bazę do analizy, bo korespondencyjna analiza tego problemu będzie mało efektywna. Proszę napisać na sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku.

Witam. Z chęcią. Ale widzę że potrzebna jest umowa dot. RODO. Wysłałem prośbę o nią na Państwa maila. Czekam na kontakt w tej sprawie. Pozdrawiam

Link to postu

Wczoraj kompaktowałem bazę. I Sello zaciągnęło wszystkie brakujące transakcje. Dla wszystkich kont. 

Zostaje problem z brakiem wyświetlania aukcji po wybraniu jednego konta: 

image.thumb.png.4084b953736b27eddd4f0ad15512a605.png

 

Jest jeszcze jeden problem: tym razem z Programem serwisowym.

Przy próbie oczyszczenia bazy pojawia się jedynie komunikat: 

image.png.1f0a3c5a5c7e591b67ed968bec9e38da.png

I koniec. 

Coś z tym można zrobić?

Link to postu

Problem z wyświetlaniem listy aukcji bierze się z dużej liczby zapisanych w bazie zmian oczekujących, których na tej bazie jest ponad milion. W połączeniu z warunkami na filtrowanie po koncie serwer SQL zaczyna wyszukiwać dane w mocno nieoptymalny sposób.

Poniżej skrypt SQL, który usunie z bazy wszystkie zmiany oczekujące sprzed początku 2020 roku.

delete from au_PendingChanges where apc_sendDate < '01-01-2020'

Można go wykonać za pomocą programu serwisowego. Historia zmian oczekujących zostanie utracona, ale za to wyświetlanie aukcji powinno potrwać sekundę a nie 40 sekund jak obecnie.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dziękuję. Jak ręką odjął. Myślę że to zapytanie warto dodać do tematu z przydatnymi zapytaniami SQL. 

Może uda się jeszcze coś zaradzić na temat błędy wyskakującego przy próbie oczyszczenia bazy?

Mam dużo zdjęć niepowiązanych które chciałbym usunąć z bazy. A tu niestety nie da rady...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...