Skocz do zawartości

Instalacja INSERT GT

Polecane posty

Witam, mam problem z instalacją Insert GT na nowym czystym systemie Windows 10. Jest to komputer klient (Baza stoi na innym kompie). Pobranie pełnej paczki instalacyjnej i jej uruchomienie wywala błąd: Nie można znaleźć plików dla elementu instalacyjnego Microsoft SQL Server 2008 R2 Command Line Utilites (x64). Pobrałem to z MS, ale ponowne uruchomienie instalatora ponownie zatrzymuje ten błąd. Wcześniej krzyczał o SQL 2008R2 Native Client (zainstalowałem).
Co należy wcześniej zainstalować na komputerze klienckim, aby bez problemu zainstalować Subiekta GT???

Link to postu
Dnia 13.03.2020 o 22:46, Krzysztof Dubas napisał:

Plik, który uruchomiłem jest wczoraj pobrany.

W międzyczasie został zaktualizowany, dlatego wyraźnie napisałem, aby "pobrać jeszcze raz".

 

Dnia 13.03.2020 o 22:46, Krzysztof Dubas napisał:

Po za tym, dokładnie tymi samymi błędami sypie instalator wersji 1.60 (wcześniejszy).

Została zaktualizowana tylko aktualna wersja, więc wcześniejsze też nie będą działać.

 

Dnia 13.03.2020 o 22:46, Krzysztof Dubas napisał:

Instalator offline sprawdzę.

Instalator offline NIE pobiera dodatkowych komponentów z internetu, więc musi zadziałać, z resztą sam wykonywałem już taką instalację kilka razy.

 

Dnia 13.03.2020 o 22:46, Krzysztof Dubas napisał:

Mam nadzieję że da się w nim zainstalować Inserta bez stawiania całego silnika bazy danych... To jest komputer-klient.

Od zawsze można wybrać co się chce zainstalować, instalacja serwera SQL NIE jest obowiązkowa.

  • Smutny 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Ponieważ miałem kilka zgłoszeń to dodam, że jeśli ktoś potrzebuje zainstalować programy w starszej wersji niż 1.61 SP1 to ma co najmniej dwie możliwości:

1) zainstalować wersję 1.61 SP1 lub nowszą, odinstalować ją, zainstalować wersję starszą

2) przed instalacją starszej wersji należy pobrać wersję instalacyjną offline, rozpakować, zainstalować z niej potrzebne komponenty (dla systemów 64bit):

 - ..\instaluj\InsERTGT\ISSetupPrerequisites\Microsoft SQL Server 2008 R2 Native Client (x64) (InsERT)

-  ..\instaluj\InsERTGT\ISSetupPrerequisites\Microsoft SQL Server 2008 R2 Command Line Utilities (x64) (InsERT)

- ..\wspolne\sql2005_bc\x64

Edytowane przez Daniel Kozłowski
  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...