Skocz do zawartości

Problem z wyszukiwaniem towaru

Polecane posty

W fakturze zakupu mam ponad 100 pozycji, wszystkie wyszukuje przy wystawianiu paragonu lub Faktury Vat bez większego problemu. Tylko z kilkoma pozycjami jest problem.

Np. Wpisując JBL POP nie chce znaleźć pozycji, dopiero wchodząc w magazyn znajduje pozycję i po symbolu "numerze" wskakuje pozycja. 

Robiłem aktualizacje, instalowałem nawet SBGT od nowa, również aktualizowałem instynkty jednocześnie kasując stare. Nic nie pomaga. 

Próbowałem wpisywać na różne sposoby, ustawiałem wyszukiwanie po 1 znaku 2 - 3, zmieniałem na AND wyszkiwanie tylko dostępnych itp. praktycznie forum przeczytałem całe. 

 

Dla przykładu poniżej, znajduje przedmiot po numerze, następnie wpisuje nazwę i po nazwie już mi nie znajduje towaru, jest to męczące, bo muszę szukać za każdym razem towaru na magazynie, wychodzić z faktury itp. 

270297196_Beztytuu.thumb.png.2cf5f60830c6da7ac2362c5da4180839.png845508388_Beztytuu2.thumb.png.934773dbb1b7a292304ce4b3b3551149.png

 

 

 

 

Link to postu

Wielokrotnie pisałem również na tym forum jak należy postępować, aby korzystanie z programu nie było "męczące"... Podejrzewam, że program w ogóle nie został skonfigurowany do pracy -  proszę pokazać ustawienia InsTYNKT'u dla podanej w przykładzie faktury VAT sprzedaży: Parametry->Faktura VAT sprzedaży->Inne.

Link to postu
3 godziny temu, Lidia Wołodkiewicz napisał:

 

Próbowałem wpisywać na różne sposoby, ustawiałem wyszukiwanie po 1 znaku 2 - 3, zmieniałem na AND wyszkiwanie tylko dostępnych itp. praktycznie forum przeczytałem całe. 

W Tej zakładce również próbowałem zmieniać, próbowałem różnych opcji,  jak to jest możliwe że jedna faktura zakupu, pozycje wpisane jedna po drugiej, bez różnić i jeden towar znajduje a drugi już niestety nie ? 

 

 

Bez tytułu.png

Link to postu
9 godzin temu, Lidia Wołodkiewicz napisał:

W Tej zakładce również próbowałem zmieniać, próbowałem różnych opcji,

Należało dowiedzieć się za co odpowiadają poszczególne parametry i wybrać poprawne, dostosowane do swoich potrzeb/układu danych... Proszę spróbować zmienić liczbę wyświetlanych pozycji na 50 i zaznaczyć "Pokazuj tylko towary zawierające wszystkie wyszukiwane słowa (AND)", i pokazać wynik wyszukiwania z drugiego zrzutu ekranu.

 

10 godzin temu, Lidia Wołodkiewicz napisał:

jak to jest możliwe że jedna faktura zakupu, pozycje wpisane jedna po drugiej, bez różnić i jeden towar znajduje a drugi już niestety nie ? 

Najwyraźniej moja poprzednia wypowiedź nie została zrozumiana lub została zignorowana, więc napiszę wprost - należało przeszkolić się z podstaw obsługi programu i dowiedzieć się jak działa, wtedy nie byłoby tego typu pytań/problemów... Wprowadzenie faktury zakupu czy ogólnie przyjęcie towaru na magazyn NIE ma przecież żadnego związku z mechanizmem wyszukiwania InsTYNKT'u poza korzystaniem z parametru pokazywania tylko towarów, które są w magazynie, InsTYNKT bazuje na danych towarów z kartoteki towarów i usług oraz jego parametrach, globalnych i dla danego typu dokumentu.

Niestety jest szansa, że przy próbie samodzielnego rozwiązania problemu mógł Pan tylko pogorszyć sytuację i doprowadzić do uszkodzenia indeksu mechanizmu InsTYNKT'u. 

Link to postu

404209404_Beztytuu.png.b37033e84b62c3ef7b620dec2b95118a.png

Nie znalazło pozycji.

3 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Należało dowiedzieć się za co odpowiadają poszczególne parametry i wybrać poprawne, dostosowane do swoich potrzeb/układu danych... Proszę spróbować zmienić liczbę wyświetlanych pozycji na 50 i zaznaczyć "Pokazuj tylko towary zawierające wszystkie wyszukiwane słowa (AND)", i pokazać wynik wyszukiwania z drugiego zrzutu ekranu.

 

 

 

Link to postu

Prosiłem o zrzut ekranu pokazujący wynik wyszukiwania - nie otrzymałem. Testowo proszę poprawić tę kartotekę towaru, spróbować wyszukać ją ponownie i napisać czy coś się zmieniło. Dodatkowo proszę zaznaczyć parametr: parametry->InsTYNKT->Towary->Pokazuj tylko towary zawierające wszystkie wyszukiwane słowa (AND) i pokazać wynik filtrowania (F8) w module "Towary i usługi".

Link to postu
14 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Prosiłem o zrzut ekranu pokazujący wynik wyszukiwania - nie otrzymałem. - Dodany został wyżej, według instrukcji wydawało mi się że chodziło właśnie o to, niestety nie było żadnych wyników.

Testowo proszę poprawić tę kartotekę towaru, spróbować wyszukać ją ponownie i napisać czy coś się zmieniło. Jak mogę poprawić tę kartotekę ? W fakturze zakupu - towar i popraw ? Już tak robiłem, dalej to samo, mogę zmienić całkowicie nazwę ale to naprawi jedną pozycję, a z magazynem gdzie mam ponad tysiąc pozycji ciężko się doszukać reszty.

 

Link to postu
4 godziny temu, Lidia Wołodkiewicz napisał:

Prosiłem o zrzut ekranu pokazujący wynik wyszukiwania - nie otrzymałem. - Dodany został wyżej, według instrukcji wydawało mi się że chodziło właśnie o to, niestety nie było żadnych wyników.

Tak na przyszłość - proszę postarać się przy odpowiadaniu, najpierw opisywać problem, później dodawać zrzuty ekranu, oddzielać cytaty od swoich odpowiedzi - nie zauważyłem informacji o braku wyniku wyszukiwania pod zrzutem ekranu.

 

4 godziny temu, Lidia Wołodkiewicz napisał:

Testowo proszę poprawić tę kartotekę towaru, spróbować wyszukać ją ponownie i napisać czy coś się zmieniło. Jak mogę poprawić tę kartotekę ? W fakturze zakupu - towar i popraw ?

Najprościej odszukać towar w module "Towary i usługi", wybrać operację "Popraw", zmienić jedno z pól podlegających InsTYNKT'owi, zapisać zmiany przyciskiem "OK".

 

4 godziny temu, Lidia Wołodkiewicz napisał:

Już tak robiłem, dalej to samo,

 Niestety NIE napisał Pan co "dokładnie" zrobił, jakie dane zostały zmienione, być może nie zmienił Pan żadnej informacji, która wpływa na wyszukiwanie danych.

 

4 godziny temu, Lidia Wołodkiewicz napisał:

mogę zmienić całkowicie nazwę ale to naprawi jedną pozycję, a z magazynem gdzie mam ponad tysiąc pozycji ciężko się doszukać reszty.

Dlatego należy znaleźć przyczynę problemu i ją usunąć, wtedy będą poprawnie wyszukiwane wszystkie towary...

 

18 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Dodatkowo proszę zaznaczyć parametr: parametry->InsTYNKT->Towary->Pokazuj tylko towary zawierające wszystkie wyszukiwane słowa (AND) i pokazać wynik filtrowania (F8) w module "Towary i usługi".

Nie zrealizował Pan mojej sugestii.

--

Nie widzę sensu dla dalszej analizy tego problemu poprzez forum, analiza w miejscu występowania/z dostępem do danych powinna wyjaśnić działanie programu w kilka/kilkanaście minut, polecam skorzystać z usługi teleKonsultanta lub usług serwisanta/dostawcy programu.

Link to postu
16 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

 

 

Nie widzę sensu dla dalszej analizy tego problemu poprzez forum, analiza w miejscu występowania/z dostępem do danych powinna wyjaśnić działanie programu w kilka/kilkanaście minut, polecam skorzystać z usługi teleKonsultanta lub usług serwisanta/dostawcy programu.

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Lidia Wołodkiewicz
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...