Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANO] KFL nie widzi przedpłat typu SZ

Polecane posty

Klient wpłacił zaliczkę, to tez wystawiono FL. 
Nie byliśmy w stanie dostarczyć towaru więc chcieliśmy oddać zaliczkę.
Najpierw wystawiliśmy KW dla klienta, dopiero w drugiej kolejności KFL.

Korekta (co bardzo ciekawe) nie widzi KW w przedpłatach, widzi KP (bo mamy przyjęte od tego klienta do innego ZK) i nawet możne to KP podłączyć pod ową korektę co oczywiscie jest błędne bo ta korekta jest korektą na minus (zwracamy zaliczkę).

Działamy na przedpłatach, na całe szczęście korekt tak dużo nie mamy, no ale poprawcie to proszę! 
 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Poprawcie proszę w/w błąd, bo widzę, że w ver 30.0.2 nadal on występuje ;)

 

Przy okazji
wyszedł kolejny temat (wydaje mi się, że jest to błąd) polegający na tym, że gdy wystawiamy KFL (do wczesniej wystawawionej FL) na np Gotówkę to BŁĘDNIE brane jest pod uwagę ustawienie o obsługiwanych formach płatności z stanowiska kasowego pierwotnej faktury FL (a nie z ustawień bieżacego stanowiska na KFL).

Czyli mam kase głowną G a w nim dwa stanowiska kasowe s1 oraz s2.
W przeszłosci poprzez stanowisko s2 wystawiono FL na gotówkę.
W miedzyczacie wyłączono obsługe gotówki na s2.
Teraz wytawiam korekte korzystajac z stanowiska s1, i nie mogę bo Nexo komunikuje, że na tym stanowisku (s1) nie ma obsługi gotówki.
Powyzszy komunikat jest nieprawdziwy bo na s1 mamy obsługę gotówki.

Metodą prób i błędów właczyłem na chwilę na s2 obługę gotówki i korektę mozna wystawić.
Zatem Nexo nie stad co potrzeba (powinien z stanowiska wybranego na KFL a robi to z stanowiska wybranego na pierowtnej FL) pobiera informacje o obsługiwanych formach płatności.
 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
  • 5 miesięcy temu...
Dnia 17.03.2020 o 11:23, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Korekta (co bardzo ciekawe) nie widzi KW w przedpłatach, widzi KP (bo mamy przyjęte od tego klienta do innego ZK) i nawet możne to KP podłączyć pod ową korektę co oczywiscie jest błędne bo ta korekta jest korektą na minus (zwracamy zaliczkę).

Część z podpinaniem przedpłat (KW) na KFL zwracającej zaliczkę została już zrealizowana.

Dnia 21.04.2020 o 15:06, Użytkownik GT/NEXO napisał:

wyszedł kolejny temat (wydaje mi się, że jest to błąd) polegający na tym, że gdy wystawiamy KFL (do wczesniej wystawawionej FL) na np Gotówkę to BŁĘDNIE brane jest pod uwagę ustawienie o obsługiwanych formach płatności z stanowiska kasowego pierwotnej faktury FL (a nie z ustawień bieżacego stanowiska na KFL).

Jeżeli chodzi o zapamiętywanie stanowisk kasowych, to poprawka czeka na swoją kolej i wstępnie jest zapisana do realizacji na wersję wiosenną InsERT nexo, ale uwarunkowane to jest od aktualnych - wymaganych zmian przepisów w programie i czasu, który pozostanie na wdrożenie funkcjonalności.

Link to postu

TEMAT 1
dot. widoczności przedpłat do KFL faktycznie został rozwiązany (coś nieprecyzyjnie sprawdziłem).
 

Chociaż tutaj i tak mam nadal pewną uwagę, bo występuje drobna niespójność, w działaniu.
Gdy robię KFL (a na danego kontrahent wystawiona została wcześniej luźna przedpłata typu KP-spłata należności oraz KW-spłata zobowiązania) to mimo, że jeszcze nie wskazałem, czy korekta będzie na plus czy na minus (zwiększająca kwotę zaliczki, czy ją zmniejszająca) to w przedpłatach (pod F2) widzę tylko KP (a dlaczego nie KW?).

Dalej już wszystko działa jak trzeba, czyli gdy dokonam zwiększenia to nadal widzę przedmiotowe KP, gdy dokonam zmniejszenia kwoty zaliczki to widzę KW - co jak najbardziej poprawne.

Czyli tylko chodzi o moment w którym wystawiamy KFL, ale jeszcze nie dokonaliśmy żadnej czynności na niej, wówczas dla spójności  powinniśmy pokazywać KP i KW w przedpłatach albo żaden z tych dokumentów. W mojej opinii lepszym rozwiazaniem byłaby opcja 1, pokazywnaie KP oraz KW, oczywiscie z racji, ze korekta jest na 0zł to nie powinno być nadal możliwości podpięcia tych przedpłat. Informacyjnie dobrze zeby jednak one były na liscie pod F2 i stosowny dymek nas o tym informował.

 

 

TEMAT 2 
skoro dotyczy zupełnie innej kwestii wydzielam do innego wątka (dla lepszej czytelności)
https://forum.insert.com.pl/index.php?/topic/20763-kfl-do-fl-a-pobieranie-informacji-o-obsługiwanych-formach-płatnosci/
 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
Dnia 19.10.2020 o 19:43, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Gdy robię KFL (a na danego kontrahent wystawiona została wcześniej luźna przedpłata typu KP-spłata należności oraz KW-spłata zobowiązania) to mimo, że jeszcze nie wskazałem, czy korekta będzie na plus czy na minus (zwiększająca kwotę zaliczki, czy ją zmniejszająca) to w przedpłatach (pod F2) widzę tylko KP (a dlaczego nie KW?).

Nie przewidujemy zmian w tym zakresie.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...