Skocz do zawartości

Zbiorcza zmiana parametrów specyficznych

Polecane posty

Po lewej stronie nie należy wklejać tagu - to jest pole na wartość domyślą. Tagi obsługiwane są tylko w prawym polu, o czym świadczy ikonka TAG. Jeśli ikonki TAG nie ma w jakimś polu tzn, że to nie jest pole obsługujące tagi.

Innymi słowy po lewej należy wpisać np Inny, lub wybrać wartość domyślną. Po prawej wybiera się tag, który jeśli rozwinie się poprawnie to nadpisze wartość domyślną.

 

zmian-zbiorcze-specyficzne.png

Link to postu

Ona się nie ma wyświetlić w lewym polu :). Nawet by to było niemożliwe jeśli wybranych jest 100 aukcji - to z którego towaru miało by się tam wyświetlić wartość? Przypominam, że to jest okno zmian zbiorczych. Lewe pole działa tak jak dotychczas. Jeśli ktoś chce dla 100 aukcji  ustawić tam producenta o nazwie XXX to wpisuje w lewe pole. Jeśli chce wziąć do tego pola producenta z towaru to posługuje się prawym polem. Wartość tagu [Towar::Producent] zostanie rozwinięta dopiero na etapie przetwarzania kolejnych aukcji a nie w oknie zmian zbiorczych. Dla pól tekstowych może to jest mało odróżnialne, ale na zdjęciu powyżej, gdzie po lewej stronie są wartości zakresowe oraz lista wyboru już bardziej widać o co chodzi.

Pola tagowe musiały zostać dodane obok (po prawej), są one tekstowe, a w pola parametrów, które prócz wartości tekstowych mogą mieć zakresy liczbowe, listę rozwijaną czy wiele pól wyboru nie da się wpisać tagu - stąd dodane obok pole tagowe.

 

Podobnie jest w szablonie aukcji. Pola po lewej są takie jak były do tej pory, pola po prawej obsługują tagi i nadpisują wartość pola po lewej, jeśli te dane w towarze będą.

szablony-tagi-w-polach-specyficznych.png

Link to postu

W wersji 1.34.1 już nie ;)

1 godzinę temu, marbie B napisał:

W jakim celu jest pole w wyborem tagów po prawej stronie, jeżeli nie działa?

Ale jak nie działa? W oknie zmian zbiorczych, zbiorczych! czyli np 100 zaznaczonych różnych aukcji, nie można wyświetlić przecież wartości 100 różnych producentów w 1 polu. Po to właśnie są tagi, które odwołują się do danego pola towaru ale dla konkretnej aukcji - która jest znana dopiero po wciśnięciu przycisku OK i rozpoczęciu stosowania zmian zbiorczych.

Wtedy dopiero Sello bierze aukcję 1 z 100, przepisuje wartość domyślną dla wybranego pola własnego (tą z lewej strony), następnie parsuje i przetwarza tag z prawego pola, jeśli się uda i wyjdzie z tego jakaś inna wartość to jest podmieniana w polu specyficznym na tej aukcji. Następnie Sello bierze kolejną aukcję 2 z 100 i proces powtarza. Dla każdej aukcji przecież towar jest inny i może mieć inną wartość w polu Producent.

Do pola lewego nie da się wpisać taga - dlatego jest osobne pole prawe.

Nie rozumiem za bardzo co w tym mechanizmie jest nie tak, bo działa to tak ja działa każdy szablon w Sello z obsługą tagów :).

Np zbiorcza zmiana liczby sztuk na aukcji:

image.png.c5e3c2bde205bc94da47492799917cca.png

Również można tutaj wpisać 150 jak i posłużyć się tagiem np [Towar::Stan] i nie jest natychmiast wstawiana tutaj wartość tego tagu, no bo z jakiego towaru miała by to być wartość jak zaznaczonych jest 100 aukcji i 100 towarów. Wartość będzie znana dopiero w momencie przetwarzania zmian zbiorczych (po wciśnięciu OK).

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

czyli np 100 zaznaczonych różnych aukcji, nie można wyświetlić przecież wartości 100 różnych producentów w 1 polu. Po to właśnie są tagi, które odwołują się do danego pola towaru ale dla konkretnej aukcji - która jest znana dopiero po wciśnięciu przycisku OK i rozpoczęciu stosowania zmian zbiorczych.

Dokładnie to nie działa! Zaznaczam zbiorczo dla 100 ofert zmianę pola producent przez TAG. Każdy z towarów ma wartość z SGT. Sello jednak krzyczy że po lewej stronie trzeba coś wpisać. Tym samym, nie przepisze wartości z pola TAG do pola z lewej strony.

Link to postu

Zdecydowanie brakuje takiej informacji w instrukcji tego narzędzia. Skąd mam wiedzieć, że "Inny" to wartość domyślna która podmieni się na wartość TAG.
Jeżeli takie koszmarki konfiguracji tworzycie to powinno to być bardzo dobrze wytłumaczone.
Przecież nie jest to oczywiste, że inne to przecież domyślny i się podmieni na wartość z pola TAG.

Logicznym rozwiązaniem jest zgłoszenie błędu w przypadku jeżeli Sello będzie próbowało wpisać pustą wartość. Przy okazji możemy sprawdzić gdzie brakuje danych towaru.
Sello słynie z tego, że nie jest intuicyjne i należy przeczytać forum żeby go skonfigurować. Jeżeli jest możliwość zrobienia czegoś prościej to chyba warto.

Edytowane przez marbie B
Błąd
Link to postu

Ale to nie są żadne koszmarki. Zmiana pól specyficznych zbiorcza była już od wielu wersji w przygotowanych i nie było zgłaszanych nam problemów z korzystaniem z tego. W wersji 1.34 do istniejącego mechanizmu ustawiania zbiorczo wartości pól dodane zostały pola z tagami. Musiały zostać dodane bo nie wszystkie pola specyficzne są tekstowe i nie dało by się tam wpisać tagu. Dlatego aby dla każdego rodzaju pól działało to tak samo, zostały dodane pola tekstowe z tagami obok pól właściwych.

Inny to jest przykładowa wartość i może być tam cokolwiek, brak danych, nie podano. Podałem dwa zrzuty ekranu na których widać że po lewej stronie są wartości domyślne. Jest to opisane w informacjach o wersji dlatego nie rozumiem, co jest niejasnego w działaniu tego mechanizmu.

Poniżej opiszę to jeszcze raz za pomocą przykładów:

image.png.c6e278af8d58bfe6728cb0105c20af8b.png

Spowoduje ustawienie we wszystkich aukcjach pola Producent na: jakas nazwa producenta - domyślne zachowanie okna zmian zbiorczych parametrów specyficznych

 

image.png.a6477be91606c244ed88eac423c9da2d.png

Spowoduje ustawienie dla wszystkich aukcji pola Producent na: producent1. Pole tagowe jest polem tekstowym, więc cokolwiek się w nim znajdzie zostanie użyte jako wartość pola specyficznego. Ma ono priorytet nad polem lewym, domyślnym.

 

image.png.0acee5d81cea0874794bffe3afc84152.png

Spowoduje ustawienie w każdej aukcji pola Producent na wartość wziętą z towaru z pola producent (czyli tak jakby zastosować przykłąd drugi, tylko kolejno dla każdej aukcji z różnymi producentami pobranymi z towaru). Jeśli w którymś towarze nie będzie określonego producenta to tag [Towar::Producent] zwróci wartość pustą, a więc wystąpi sytuacja jak w pierwszym przykładzie i Producent przyjmie wartość domyślną, czyli: jakas nazwa producenta.

W wersjach wcześniejszych nie było po prostu tych pól tagowych więc wszystkie wartości musiały być podawane jawnie do lewego pola. Teraz oprócz jawnego podania tej wartości, można posłużyć się tagiem i wziąć dane z towaru. Ale zawartość pola tagowego nie jest obowiązkowa. Obowiązkowe jest nadal pole lewe, czyli wartość na jaką ma się ustawić pole. A dopiero jeśli w polu tagowym coś będzie wpisane to może (ale nie musi) nadpisać to wartość obowiązkową, domyślną, lewą.

Link to postu

Jeżeli narzędziem ma tyle zależności(absolutnie nie logicznych) to powinien być pytajnik z objaśnieniem przy tym polu. W jaki sposób go używać itp.
Nadal uważam, że dużo lepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie błędu przy towarze, które nie mają wartości przy używaniu TAGu. Zostawiam lewe pole puste, stosuję zmianę zbiorczą TAGiem i automatycznie widzę które z towarów nie są uzupełnione.
Aktualny mechanizm zrobi śmieci. Nie wiadomo jaki producent zostanie przypisany do produktów jeżeli pole nie jest wypełnione. Przykładowo, nie uzupełnię producenta pralki a zrobię zmiany zbiorcze w ofertach pralek i butów. Efekt będzie taki, że w ofercie pojawi się pralka marki Nike/Adidas itp.
Jeżeli Sello zgłosi błąd "brak wartości pod tagiem w towarze xxxxxx" to wiem gdzie i jak mam poprawić. 

Może warto na priorytet dać UX programu?

Link to postu

Pole po lewej jest wartością domyślną i musi być wypełnione, pole po prawej umożliwia nadpisanie jej przy użyciu wartości tagów. Nie ma tam więcej zależności i nie rozumiem co jest w tym nielogicznego.

15 godzin temu, marbie B napisał:

Nadal uważam, że dużo lepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie błędu przy towarze, które nie mają wartości przy używaniu TAGu. Zostawiam lewe pole puste, stosuję zmianę zbiorczą TAGiem i automatycznie widzę które z towarów nie są uzupełnione.

No to jest zupełnie nowa sugestia. Czy była gdzieś wcześniej o niej mowa?

Jednak pragnę zauważyć, że to zmienia zupełnie zasadę działania zmian zbiorczych. Stosowanie innych zmian również nie generuje błędów jeśli dana wartość nie zostanie podana. Musielibyśmy albo zrobić wyjątek dla specyficznych albo zmieniać cały mechanizm działania zmian zbiorczych na wszystkich polach.

15 godzin temu, marbie B napisał:

Nie wiadomo jaki producent zostanie przypisany do produktów jeżeli pole nie jest wypełnione

To akurat wiadomo - domyślny, wpisany w lewe pole.

15 godzin temu, marbie B napisał:

Przykładowo, nie uzupełnię producenta pralki a zrobię zmiany zbiorcze w ofertach pralek i butów. Efekt będzie taki, że w ofercie pojawi się pralka marki Nike/Adidas itp.

Nie wiem jak rozkłada się to procentowo na kategorie, ale producent w części kategorii jest pole wyboru z listy. Jeśli na liście producentów pralek nie będzie Adidasa to nie zostanie on ustawiony. Inna sprawa, że narzędzie ma przyspieszyć pracę ale nie zwalnia użytkownika z racjonalnego myślenia. Jeśli już zmieniane są łącznie tak różne kategorie to w pole domyślnej wartości nie należy wpisywać producenta butów, skoro wiadomo, że zostanie to nadane również pralkom (zakładając że w tych kategoriach producent jest polem tekstowym, a nie polem wyboru).

15 godzin temu, marbie B napisał:

Jeżeli Sello zgłosi błąd "brak wartości pod tagiem w towarze xxxxxx" to wiem gdzie i jak mam poprawić. 

I to jest jakaś sugestia o którą prosiliśmy. Aczkolwiek, jak wspominałem funkcja taka naginać będzie mocno jednolitość działania mechanizmu zmian zbiorczych. Być może w dobrą stronę, nie twierdzę, że nie.

15 godzin temu, marbie B napisał:

Może warto na priorytet dać UX programu?

Przykładamy do tego dużą wagę, ale umówmy się, użycie tagów oraz modyfikatorów wymaga jednak nieco większej wiedzy i ten fragment łatwiejszy nie będzie. Tutaj ciężko pogodzić relatywnie duże możliwości z łatwością obsługi w sensownym czasie. A przypomnę, że na implementację tego mechanizmu mieliśmy w zasadzie tydzień.

Link to postu
23 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Pole po lewej jest wartością domyślną i musi być wypełnione

Aha, czyli w wypadku dodawania pola, którego wcześniej nie było w Sello, wystarczy wpisać z lewej jakiś znak (dowolny - bo pole z lewej jest puste) a z prawej wybrać TAG? przetestuję.

 

Jednak zauważyłem, że przy takim układzie jak poniżej (w lewe pole trzeba coś wpisać, bo jest puste, więc wpisałem też TAG, było najszybciej) Sello ucina i wysyła ucięty TAG z lewej. Oczywiście chodzi o sytuację gdy w TOWARZE nie ma EAN-u.

Tak samo się dzieje, jeśli zaznaczy się produkty (oferty) z kilku kategorii, a w ktorejś z nich nie ma pola "Kod produktu" gdy dodaję właśnie kod produktu....

image.png.1ea84b6bb368920f6e39e4540c497328.png

Przypadek dotyczy zmian w: AUKCJE TRWAJĄCE > ZZ > Specyficzne

Sello generuje (i chyba wysyła do allegro, nie sprawdzałem tego błędu w serwisie) taką zmianę.

image.thumb.png.920a5bffd00e763115f0cd5cd3a8a740.png

 

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
1 godzinę temu, marbie B napisał:

bardzo się cieszę, że potwierdzasz trudności jakie są przy obsłudze tego narzędzia. Całkowicie brakuje instrukcji lub zaprogramowania w sposób logiczny.

Brak szczegółowej instruckji nie jest dla mnie problemem. Inni mogą pisać na forum to ich poinstruujemy ;)

Co do działania, to raczej nie błąd, tylko inne oczekiwania użytkowników niż programistów. Funkcja była potrzebna na już, więc ją mamy i działa. Jedynie trzeba coś po lewej wpisać i dokonywać zmian w obrębie jednej kategorii. Tak najłatwiej, bo wybranie dodatkowo np. pól "Kod produktu" kilka razy w ZZ (bo można, jeśli (chyba) oferty są z różnych kategorii) nic nie daje gdyż i tak nie wiadomo, które jest do jakiej kategorii i można poustawiać błędnie.

Przydało by się oczywiście żeby był komunikat o wpisaniu do kodu uciętego tagu, ale może będzie z czasem inne rozwiązanie?

Wg mnie na razie trzeba poświęcić nieco więcej czasu na wpisanie wymaganych pól.

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jednak zauważyłem, że przy takim układzie jak poniżej (w lewe pole trzeba coś wpisać, bo jest puste, więc wpisałem też TAG, było najszybciej) Sello ucina i wysyła ucięty TAG z lewej. Oczywiście chodzi o sytuację gdy w TOWARZE nie ma EAN-u.

No bo podałeś jako kod producenta nazwę [Towar::Producent] - nie wartośc tego taga, tylko dokładnie taką wartość literalną. To pole nie obsługuje tagów. To jest zwykłe pole tekstowe, wysyła do Allegro to co do niego wpiszesz.

1 godzinę temu, marbie B napisał:

Całkowicie brakuje instrukcji lub zaprogramowania w sposób logiczny.

A jaki to byłby logiczny sposób?

Proszę o przykład w oparciu o poniższe pola specyficzne:

image.png.2c7f213c8f797fe1cfdb2d101ca8247b.png

Gdzie tutaj miałby się znaleźć tag?

1 godzinę temu, marbie B napisał:

Okazuje się, że pole po lewej TAGu nie obsługuje. Ale to wiedzą tylko w Sello i osoby z forum

Nie rozumiem dlaczego miało by być inaczej. W całym Sello pola w które można wpisywać tagi zawsze mają oznaczenie TAG. Tak samo jest i tutaj.

image.png.9b65c21b6d2a305b1ab5c21b44538b24.png

Tam gdzie nie ma oznaczenia TAG, tagi nie działają. Powyżej tagów można użyć jako EAN, Sygnatura, Tytuł aukcji, ale w polu kategoria już nie można - jest to pole liczbowe i nie przyjmuje wartości tekstowych jakimi są tagi. Identycznie jest w polach specyficznych.

image.png.0c5d485ce7eacac767ea8702c8ec9e71.png

Nie wiem czy można jaśniej i prościej oznaczyć pola obsługujące tagi i zwykłe pola.

19 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jedynie trzeba coś po lewej wpisać i dokonywać zmian w obrębie jednej kategorii.

Proponuję zakryć ręką pola z tagami - będzie wtedy dokładnie ta sama funkcja, która działała w Sello od kilku lat, czyli uzupełnienia zbiorcze parametrów specyficznych. Pola z tagami są dodatkowe i opcjonalne, pozwalające zwiększyć możliwość zmian zbiorczych.

Zmiany zbiorcze specyficzne przed 1.34

image.png.8282865a0cb01a4e1de1429d13120e32.png

Zmiany zbiorcze specyficzne w 1.34

image.png.5f1ed70ccee248156d7004265ee28fd8.png

To jest dokładnie to samo i działa tak samo, tylko dodatkowo można wartości generować na podstawie tagów, które wpisuje się po prawej stronie.

27 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Przydało by się oczywiście żeby był komunikat o wpisaniu do kodu uciętego tagu, ale może będzie z czasem inne rozwiązanie?

Ale Sello nie wie, że to jest jakiś tag. To co wpiszesz po lewej było jest i będzie przepisane do pola specyficznego jeśli tag jest pusty. Tekst wpisany po lewej w pole nietagowe nie będzie rozwinięty do wartości tagu, bo to nie jest pole tagowe, nie przetwarza ono tagów. Dla niego [Towar::Producent] oznacza [Towar::Producent], a nie Nike, Adidas czy Reebok.

Link to postu
40 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

No bo podałeś jako kod producenta nazwę [Towar::Producent] - nie wartośc tego taga, tylko dokładnie taką wartość literalną. To pole nie obsługuje tagów. To jest zwykłe pole tekstowe, wysyła do Allegro to co do niego wpiszesz.

No nie wiem, chyba nie. Dzisiaj nie mam za bardzo czasu przy tym przysiąść.

Kody się wysyłały kiedy z lewej i prawej wpisywałem [Towar::EAN] i wszystko się poprawnie wysyłało do allegro. Z tego co piszesz, nie powinno?

Jak zostawiałem lewe pole puste, to Sello nie puszczało dalej.

 

Problem jest taki, że w polu nazwanym poniżej "jakas nazwa producent" przy ZZ kodów produktu TRZEBA coś wpisać - tylko po co? TAG z prawej powinien uzupełenić puste lewe pole wartością TAG-u, a Sello wymusza na siłę wpisanie czegoś po lewej, żeby Sello umiało to usunąć i wpisać wartość TAGU. I cały automat staje pół-automatem.

image.png.2bcc20c5e4505795586ec7d46b16cf5f.png

Link to postu
3 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Kody się wysyłały kiedy z lewej i prawej wpisywałem [Towar::EAN] i wszystko się poprawnie wysyłało do allegro. Z tego co piszesz, nie powinno?

Bo akurat miałeś w każdym towarze EAN. Gdybyś w którymś nie miał, to Allegro zwróciło by błąd, że [Towar::EAN] to nie jest poprawny kod EAN :)

3 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jak zostawiałem lewe pole puste, to Sello nie puszczało dalej.

Mogłeś tam wpisać blabla, wtedy również by przeszło, pod warunkiem że wszystkie towary miały EAN. Jakby któryś nie miał, to jak wyżej, Allegro zwróciło by błąd informujący, że blabla to nie jest poprawny kod EAN.

3 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Problem jest taki, że w polu nazwanym poniżej "jakas nazwa producent" przy ZZ kodów produktu TRZEBA coś wpisać - tylko po co?

Bo tego wymaga obecny w Sello i nie modyfikowany sposób aplikowania do aukcji zmian zbiorczych specyficznych. W wersji wcześniejszej, jak chciałeś usunąć wartość jakiegoś pola to wybierałeś opcję Usunięcia pola a nie podawałeś pustą wartość. Wpisanie pustej wartości powodowało, że w aukcji zapisywane było takie pole z pustą wartością, co dalej kończyło się odrzucaniem aukcji przy wystawianiu z powodu niepoprawnej wartości parametru (pusty).

I teraz pytanie, co to oznacza, że pole jest puste? Można nie dodawać takiego parametru jeśli jest pusty, ale czy istniejący na aukcji parametr ma zostać w takiej sytuacji wyczyszczony? Czy może zmiana zbiorcza powinna zgłosić błąd w takim wypadku?

4 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

TAG z prawej powinien uzupełenić puste lewe pole wartością TAG-u, a Sello wymusza na siłę wpisanie czegoś po lewej,

Ale na którym etapie. Jak klikniesz w oknie zmian na TAG i wybierzesz tag? Tutaj powinna wskoczyć wartość tego tagu do lewego pola?

Cały czas rozmowa toczy się tylko o parametrze tekstowym, których jest relatywnie mało i będzie coraz mniej. A to jest tylko 1 z 7 dostępnych typów parametrów. W pozostałych przypadkach gdzie ten tag miałby się wpisać? W checkboxa? :)

Link to postu
55 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

to Allegro zwróciło by błąd, że [Towar::EAN] to nie jest poprawny kod EAN

Nie zwróciło bo nie modyfikowałem EAN-u tylko wpisywalem tymczasowo EAN do pola Kod producenta, wtedy Sello wysyłało do allegro taki twór: gdy w towarze nie było EAN-u i nie było komunikatu z ostrzeżeniem.

 

58 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Mogłeś tam wpisać blabla, wtedy również by przeszło, pod wa

Więc po co coś trzeba tam wpisać skoro ktoś chce wpisać w pole TAG? Powinno być albo/albo - albo wybierasz z prawej TAG i lewe pole jest np. zablokowane do edycji albo wpisujesz coś w lewe pole i TAG znika i jego wybór się blokuje. Oczywiście teraz też da się to obsłużyć, ale nieco dłuższą drogą i musiałem wcześniej potrenować próbnie...

 

1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Bo tego wymaga obecny w Sello i nie modyfikowany sposób aplikowania do aukcji zmian zbiorczych specyficznych. W wersji wcześniejszej, jak chciałeś usunąć wartość jakiegoś pola to wybierałeś opcję Usunięcia pola a nie podawałeś pustą wartość. Wpisanie pustej wartości powodowało, że w aukcji zapisywane było takie pole z pustą wartością, co dalej kończyło się odrzucaniem aukcji przy wystawianiu z powodu niepoprawnej wartości parametru (pusty).

I tak do tego podchodzę. Jest jak jest - trzeba się nauczyć obsłużyć. A powyższe "powinno być tak" to spostrzeżenie użytkownika co mogło by być lepiej... :)

 

1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

I teraz pytanie, co to oznacza, że pole jest puste? Można nie dodawać takiego parametru jeśli jest pusty, ale czy istniejący na aukcji parametr ma zostać w takiej sytuacji wyczyszczony? Czy może zmiana zbiorcza powinna zgłosić błąd w takim wypadku?

Mogło by być tak zatem (w polach tekstowych):

puste pole Lewe + puste pole TAG = blokada zapisu + komunikat co należy zrobić (lub także opcja: zaakceptuj ale Sello wyczyści pole)

wypełnione L + pusty TAG = Sello nadpisuje pole tym co z lewej + komunikat co się zadzieje

puste L + wpisany TAG = Sello wpisuje w pole wartość TAGu+ komunikat co się zadzieje

wypełnione L + wypełniony TAG = blokada zapisu + komunikat co należy zrobić

 

1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Cały czas rozmowa toczy się tylko o parametrze tekstowym, których jest relatywnie mało i będzie coraz mniej. A to jest tylko 1 z 7 dostępnych typów parametrów. W pozostałych przypadkach gdzie ten tag miałby się wpisać? W checkboxa?

Bartek, na razie z powodu multum wysyłek i konieczości (z punktu widzenia z niedzieli) uzupełnienia kodów producenta siedziałem tylko przy tym. Więc moje uwagi odnoszą się tylko do pól tekstowych. Reszczie się nie przyglądałem...

Link to postu
16 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

gdy w towarze nie było EAN-u i nie było komunikatu z ostrzeżeniem.

Dokładnie tak samo zachowa się każda inna zmiana zbiorcza. Nie ma monitorowania czy zmiana faktycznie została zastosowana czy nie.

16 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Więc po co coś trzeba tam wpisać skoro ktoś chce wpisać w pole TAG?

  • Bo to jest wartość domyślna, w przypadku gdy taga nie będzie, będzie pusty lub zwróci niepoprawną wartość
  • bo tagi zostały dodane do już istniejącego mechanizmu, który wymaga podania wartości jeśli już zamierzasz zmienić pole (tag tego nie gwarantuje)
16 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Mogło by być tak zatem (w polach tekstowych):

puste pole Lewe + puste pole TAG = blokada zapisu + komunikat co należy zrobić (lub także opcja: zaakceptuj ale Sello wyczyści pole)

wypełnione L + pusty TAG = Sello nadpisuje pole tym co z lewej + komunikat co się zadzieje

puste L + wpisany TAG = Sello wpisuje w pole wartość TAGu+ komunikat co się zadzieje

wypełnione L + wypełniony TAG = blokada zapisu + komunikat co należy zrobić

Chciałbym do każdego pola komunikat co się stanie? Nie widzę tego za bardzo. ?

Ostatni przypadek nie może być błędny. Co jeśli w towarach masz uzupełnionych producentów ale nie wszyscy występują na Allegro a pole producent jest typu listy rozwijanej? Obecne rozwiązanie pozwala wybrać po lewej stronie wartość domyślną, np Inny a dla towarów, które mają pokrycie w producentach ustawi się ten producent.

puste L + wpisany TAG = Sello wpisuje w pole wartość TAGu - ale w które pole? W pole specyficzne w aukcji czy w pole po lewej w oknie zmian zbiorczych? Co jeśli tag zwróci nieprawidłową lub pustą wartość?

16 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Reszczie się nie przyglądałem...

Pola tekstowe akurat to było ostatnie pole, którym się zajmowaliśmy, bo ono jest raczej najprostsze w obsłudze. Dlatego odziedziczyło one pewne cechy i zachowanie, które wynikły z implementacji pól skomplikowanych, jak pola słownikowe. Dlatego, być może, wydaje się że jego obsługa jest przekombinowana. Ale chcieliśmy aby obsługa wszystkich pól niezależnie od typu był;a jednakowa aby nie wprowadzać więcej zamieszania.

Link to postu
Dnia 8.04.2020 o 09:36, Bartosz Rosa napisał:

Dlatego, być może, wydaje się że jego obsługa jest przekombinowana. Ale chcieliśmy aby obsługa wszystkich pól niezależnie od typu był;a jednakowa aby nie wprowadzać więcej zamieszania.

W zasadzie OK, umiem to obsłużyć i zmiany lecą do allegro. To najważniejsze.

 

40 minut temu, Mariusz Kownacki napisał:

Czy i kiedy będzie opcja dodawania parametrów dodatkowych poprzez Sello?

W poniedziałek, 6 kwietnia 2020. ?

Link to postu

Zauważyłem, że gdy istnieje oczekująca zmiana ceny na aukcji i dodamy np. zmianę parametrów specyficznych, to zmiana ceny zostaje nadpisana i znika z kolejki. Wygląda na to, że dzieje się tak tylko w przypadku ceny. Gdy oczekującą zmianą jest np. opis, to przy dodaniu zmiany parametrów specyficznych wszystko ląduje w kolejce tak jak powinno. Jest to o tyle kłopotliwe, że aktualizujemy parametry specyficzne na bieżąco, gdy Sello wywali błąd np. zmiany ceny ze względu na brak kodu producenta itp..

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...