Skocz do zawartości

Cofnięcie utworzonych paczek do TRANSAKCJI

Polecane posty

Czy jest mozliwe usunięcie paczki (jeszcze nie wyslana wyslij./odbierz) do TRANSKACJI DO PACZEK?
Zaznaczyłem sobie zbiorczo transakcje do paczek - > dokumeny końcowe. I co sie potem zadziało, juz nie pierwszy raz, zaznaczenia się jakoś pierniczą, przestawiają, nic nie odkllikuję, daję utworz paczki i przez pomyłkę tworze paczki, których nie chcę aktualnie tworzyć - wynika to z tego, że sello samoistnie "przestawia" zaznaczenia wierszy.

Link to postu

Transakcje i Paczki w Sello to są dwie różne rzeczy. To w jakiej zakładce znajduje się transakcja zależy od tego w jakim stanie aktualnie się znajduje. Nie wiem na ile to jest skrót myślowy a na ile przekonanie, że transakcja znika z DO PACZEK i pojawia się jako paczka w DO WYSŁANIA. Często to widzę na forum, dlatego prostuję :).

Transakcja istnieje zawsze i jeśli nie ma jej w DO PACZEK to jest w OCZEKUJĄCE NA PŁATNOŚĆ lub/oraz we WSZYSTKICH.

Usunięcie paczki jest możliwe oczywiście, funkcją Usuń (klawisz Delete).

16 minut temu, Zdzisław Bal napisał:

wynika to z tego, że sello samoistnie "przestawia" zaznaczenia wierszy

To zależy jak sortowana jest lista i jakie filtry są wybrane, więc po wykonaniu operacji zbiorczych może dojść do przesortowania, zniknięcia lub zmiany kolejności elementów na liście.

Link to postu
5 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Transakcje i Paczki w Sello to są dwie różne rzeczy. To w jakiej zakładce znajduje się transakcja zależy od tego w jakim stanie aktualnie się znajduje. Nie wiem na ile to jest skrót myślowy a na ile przekonanie, że transakcja znika z DO PACZEK i pojawia się jako paczka w DO WYSŁANIA. Często to widzę na forum, dlatego prostuję :).

Transakcja istnieje zawsze i jeśli nie ma jej w DO PACZEK to jest w OCZEKUJĄCE NA PŁATNOŚĆ lub/oraz we WSZYSTKICH.

Usunięcie paczki jest możliwe oczywiście, funkcją Usuń (klawisz Delete).

To zależy jak sortowana jest lista, więc po wykonaniu operacji zbiorczych może dojść do przesortowania, zniknięcia lub zmiany kolejności elementów na liście.

Jeśli usunę paczkę z DO WYSŁANIA, to gdzie ona będzie, żebym mógł znów utworzyć z tej transakcji paczkę? Będzie we WSZYSTKIE - ok, ale czy wróci do DO PACZEK? 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Dnia 19.03.2020 o 18:43, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A inaczej na to patrząc to w zasadzie... nigdzie. To tak jak byś rozpakował TRANSAKCJĘ. Potem możesz ją znów "zapakować"... ?

 

Dnia 19.03.2020 o 15:32, Bartosz Rosa napisał:

Transakcje i Paczki w Sello to są dwie różne rzeczy. To w jakiej zakładce znajduje się transakcja zależy od tego w jakim stanie aktualnie się znajduje. Nie wiem na ile to jest skrót myślowy a na ile przekonanie, że transakcja znika z DO PACZEK i pojawia się jako paczka w DO WYSŁANIA. Często to widzę na forum, dlatego prostuję :).

Transakcja istnieje zawsze i jeśli nie ma jej w DO PACZEK to jest w OCZEKUJĄCE NA PŁATNOŚĆ lub/oraz we WSZYSTKICH.

Usunięcie paczki jest możliwe oczywiście, funkcją Usuń (klawisz Delete).

To zależy jak sortowana jest lista i jakie filtry są wybrane, więc po wykonaniu operacji zbiorczych może dojść do przesortowania, zniknięcia lub zmiany kolejności elementów na liście.

O, dzisiaj znów ta sytuacja i teraz znam przyczynę. Jestem w zakładce DO PACZEK, selekcjonuję sobie te, które mogę dziś obrobić, i standardowo ctr + wyklikiwanie. Wpada nowe zamówienie i wszystkie ZAZNACZENIA się przesuwają. No i trzeba zaznaczać od nowa. Wkurzające, nie powiem.

Link to postu
17 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Może pomoże informacja, ze można linię "odcontrolić" po wciśnięciu w miejscu czarnej strzałki na linii:

image.png.4e77aa7ccae3948c40a17ef5abdfc394.png

Marcin, to już jakiś czas temu w którymś temacie było wyjaśnione, bo samo kliknięcie "nieodcontralnia", ale nie o to chodzi. Przesuwają mi się ZBIORCZO zaznaczenia, mam zaznaczone 10 transakcji, wpada nowa/nowe i te 10 zaznaczeń przeskakuje o tyle ile nowych zamówień wpada - bardzo mnie to irytuje.

Link to postu
14 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

Wpada nowe zamówienie i wszystkie ZAZNACZENIA się przesuwają. No i trzeba zaznaczać od nowa. Wkurzające, nie powiem.

Nie wiem czy to będzie do naprawienia, bo komponent używany do listy nie jest nasz i nie mamy dostępu do jego kodu wewnętrznego. Jedyne co można z zewnątrz zrobić to zatrzymać odświeżanie listy po pobraniu transakcji.

Kwestia też tego, czy selekcjonować transakcji nie można zbiorczo, przy użyciu filtrów i sortowania?

Link to postu
10 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Nie wiem czy to będzie do naprawienia, bo komponent używany do listy nie jest nasz i nie mamy dostępu do jego kodu wewnętrznego. Jedyne co można z zewnątrz zrobić to zatrzymać odświeżanie listy po pobraniu transakcji.

Kwestia też tego, czy selekcjonować transakcji nie można zbiorczo, przy użyciu filtrów i sortowania?

W jaki sposób zatrzymać odświeżanie listy? Nie mogę selekcjonować zbiorczo; zamówienia, które mogę obrabiać (tj. wykonać, spakować, wysłać) muszę zaznaczać pojedynczo klikając na danej transakcji - po prostu wynika to ze specyfiki mojego towaru. Wertuję sobie listę i zaznaczam interesujące mnie zamówienia (nie po kolei). Wcześniej, dziwiłem się, że zaznaczyłem grupę transakcji, kliknąłem "utwórz dokumenty końcowe", poszły paragony, no i znów ppm -> "utwórz paczki", ALE! w międzyczasie wpadło nowe zamówienie i właśnie wtedy przesunęło wszystkie zaznaczenia i utworzyło mi paczki, których nie chciałem tworzyć. Bartku, proszę o pomoc w tej sprawie. Zdrówka!

Link to postu
Dnia 1.04.2020 o 09:32, Bartosz Rosa napisał:

Obecnie nie ma takiej funkcji aby zatrzymać odświeżanie, ale możemy taką dodać. W tej chwili pozostaje pobierać dane ręcznie w dogodnym momencie z menu Wyślij/Odbierz jeśli pobieranie w tle przeszkadza w obsłudze transakcji.

Dziękuję za tę podpowiedź, faktycznie - mam ustawione, żeby pobierało co 10 minut chyba. I dziś znów mi wpadły zamówienia. Oczywiście, wolałbym, żeby było to automatycznie, niż każdorazowo klikać wyślij/odbierz. Ale spróbuje radzić sobie z tym w najbliższym czasie własnie tak. Nie mam dużego wolumenu, więc obecnie daję sobie radę w tym sensie, że poczta jest cały czas włączona, dodatkowo powiadomienia push-up, więc po takiej serii zamówień kliknę wyślij/odbierz. 

Link to postu
Dnia 1.04.2020 o 09:32, Bartosz Rosa napisał:

Obecnie nie ma takiej funkcji aby zatrzymać odświeżanie, ale możemy taką dodać.

Doprecyzowując - odświeżanie może pozostać, chodzi o to, żeby - mając zaznaczonych, tj. "zacontrolowanych" ileś transakcji - po odświeżeniu z powodu pobrania nowych transakcji, te zaznaczenia pozostały na swoim miejscu, po prostu żeby zaznaczenie obejmowało to, co zostało zaznaczone przed auto-odświeżeniem. :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...