Skocz do zawartości

Podgląd dokumentów w osobnym oknie - Laboratorium od wersji 30

Polecane posty

W wersji 30.0.0 we wszystkich programach linii InsERT nexo, udostępniliśmy w Laboratorium funkcję, która pozwala wyświetlać podgląd dokumentów w osobnym oknie. 

Funkcja będzie przydatna głównie dla osób pracujących na dwóch monitorach.

 

laboratorium_podglad3.thumb.png.c2c1d20b5a98990dee6b85a0436dc148.png

 

 

Jak to włączyć?

Krok 1. Uruchom Laboratorium: wciśnij Ctrl+spacja i wpisz mnemonik „XX”. Nastąpi przejście do strony Laboratorium.

 

Krok 2: Aby skorzystać z funkcji udostępnianych w Laboratorium, należy najpierw zapoznać się z Regulaminem i zaakceptować jego warunki.

laboratorium_podglad1.png.8a64d03bec12ffa8f58b291a17e84f65.png

 

Krok 3: Włączyć opcję Podgląd okienkowy.

laboratorium_podglad2.png.b782b9c74fa406b5438ea0d4f7ebb47d.png

 

Krok 4: Po włączeniu funkcji podglądu w Laboratorium okno podglądu nie jest jeszcze aktywne - należy przejść do dowolnego modułu z dokumentami i nacisnąć klawisz F9. Od tego momentu podglądy we wszystkich modułach będą widoczne w oknie podglądu. Po zamknięciu nowego okna przyciskiem X lub klawiszem F9 - podgląd wróci na ‘stare miejsce’. W dowolnym momencie pracy z programem można w ten sposób przełączać miejsce pokazywania podglądu.

 

Opinie i sugestie

Bardzo zależy nam na Państwa opinii na temat funkcji udostępnianych w Laboratorium. Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się swoimi uwagami na forum w tym wątku lub poprzez zgłoszenie sugestii bezpośrednio z programu.

Link to postu
2 godziny temu, Radek Szachnowski napisał:

Da sie automatycznie wymusic uruchamianie okna na drugim ekranie?

Dołączam się 50 rękami i monitorami, naszych pracowników - otwieranie w nowym oknie było by idealne.

Zadanie na 5+, to możliwość podglądu z załączników, jak PDF, czy zdjęcia, może w jakieś w formie zakładek.

Link to postu

A już myśleliśmy że nikt nie wypróbował ;)

 

Dnia 13.05.2020 o 12:53, Radek Szachnowski napisał:

Pierwsza uwaga. Da sie automatycznie wymusic uruchamianie okna na drugim ekranie? Za akzdym razem uruchamia mi sie na glownym monitorze z subiektem.

Słuszna uwaga, zapisaliśmy do zrobienia. Niestety nie wiem czy uda nam się wcisnąć do najbliższej wersji.

 

Dnia 13.05.2020 o 15:00, Radomił Ząbik napisał:

Dołączam się 50 rękami i monitorami, naszych pracowników - otwieranie w nowym oknie było by idealne.

Zadanie na 5+, to możliwość podglądu z załączników, jak PDF, czy zdjęcia, może w jakieś w formie zakładek.

Ciekawy pomysł, pomyślimy :)

Czy może Pan przybliżyć jak Pan to sobie wyobraża - podgląd zostaje pod gridem, a w osobnym oknie podgląd załączników? Osobna zakładka z podglądem załączników? Jakoś inaczej?

Link to postu
1 godzinę temu, Piotr Kolasa napisał:

Czy może Pan przybliżyć jak Pan to sobie wyobraża - podgląd zostaje pod gridem, a w osobnym oknie podgląd załączników? Osobna zakładka z podglądem załączników? Jakoś inaczej?

Najlepsza, moim zdaniem i zapewne zgodzi się ze mną każdy, który pracuje na podglądach dokumentów typu PDF, to otwieranie nowego okna, tak jak zrobiliście to dla obiektów pod klawiszem F9, tylko w nowym oknie nie pokazujemy listy załączników w obecnej formie, tylko jako kolejne zakładki ich podglądów - myślę, że można się wzorować bezpośrednio na obecnych wersjach Acrobat Readera. Czyli używam skrótu na obiekcie i pokazuje mi się to nowe okno, najlepiej na drugim ekranie i od razu mam podgląd pierwsze załącznika. Pozostałe załączniki, mogę wybierać z zakładek w tym oknie, nad podglądem, coś w tym stylu:podglad.thumb.PNG.35033db0a1a286490a8ea8ecffe83af1.PNG

Oczywiście, aby ten moduł miał sens, to minimalnie musiałby obsługiwać PDF i pliki graficzne. Zadaniem na 6 było by wsparcie dla plików Office.

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Podgląd dokumentów w osobnym oknie - Laboratorium od wersji 30
  • Piotr Kolasa odpiął ten temat
  • Piotr Kolasa podpiął ten temat
  • Piotr Kolasa odpiął i przypiął ten temat
  • 4 tygodnie później...

Czy będzie też możliwość przenoszenia całych zakładek lub okien na drugi ekran? Tego mi bardzo brakuje, bo teraz muszę otwierać drugi program, żeby podglądać dane z innej zakładki.

Gdy przełączę zakładkę, to ten poprzednio wybrany podgląd znika.

Edytowane przez Rafał B.
  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...