Skocz do zawartości

Nie pobierają się transakcje z wysyłką ALLEGRO KURIER DPD

Polecane posty

Słuchajcie mam problem z pobieraniem transakcji gdzie klienci wybrali Kuriera DPD. W weekend zmieniłem cennik z tego co allegro automatycznie ustawiło, czyli ALLEGRO Kurier DPD, na Kurier DPD i teraz sello nie pobiera mi transakcji gdzie wybrany jest kurier DPD. W słownikach mam cały czas tak samo powiązanie z serwisie Kurier DPD, nie ma tam dodatkowej dostawy Allegro kurier DPD. Ktoś coś jest w stanie pomóc?

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

 

Dnia 25.03.2020 o 10:14, Bartosz Rosa napisał:

Proszę pobrać słownik dostaw, a następnie sprawdzić czy w słowniku dostaw jest ustawione powiązanie tej dostawy z dostawą Sello.

image.png.30e461a0d7893bc0680af28b66ffd2a8.png

 

 

 

W jaki sposób mogę się dostać do synchronizacji parametrów ze słownikami dostaw ? (wersja 1.34.1) i mam widok ja niżej:

image.thumb.png.a1e7fe8e788b90ecfdb0a4c4001d168c.png

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam, trochę odświeżę kotlet, natomiast mam problem z kilkoma rodzajami dostaw. Sello pobrało mi transakcje w kratkę. Brakuje mi 15 transakcji z dostawą InPost oraz UPS. Słowniki są aktualne, oraz synchronizacja została zrobione. Dodatkowo każda synchronizacja bądź pobieranie danych trwa +/-/25 minut co utrudnia pracę. Dodam że mam dosyć dużą baze. Ok 90 tys produktów, 17 tys aktywnych aukcji na Allegro oraz ponad 400 tysięcy zakończonych (wiem troche syf). W jaki sposób mogę przyspieszyć pracę (aukcji nie mogę usunąć dlatego że raz się sprzedały) oraz w co jeszczę mogę zrobić aby załadowały mi się wszystkie transakcje?
Pozdrawiam Dominik

Link to postu

Niestety nie widzę żadnych komunikatów dotyczących brakujących transakcji. Mam ustawioną automatyczną synchronizacje dla nowych transakcji co 20 minut. Kliknąłem aby pobrało jedynie transakcje ręcznie gdy zauważyłem że ich nie ma. Pobiera przed 20 minut i nic nowego się nie pojawia a aktualizują się już pobrane transakcje (np. nowa wpłata). Jeżeli chodzi o pobieranie parametrów specyficznych:

2020-10-05 13_03_53-GG - Powiadomienia.png

Link to postu

Na dole widać ich całkiem sporo:

Zapisywanie zamówienia...

Ponowne pobieranie zamówienia...

Te błędy tyczą się pobierania transakcji właśnie. Proszę na nie najechać kursorem i podesłać treść błędu jaki się pojawi, jeśli nie będzie on zrozumiały.

Link to postu

Są to stare aukcje sprzed tygodnia, zostały już przerzucone do systemu sprzedażowego i przerzucone na anulowane. Poniżej zrzut.

p.s nie wiem co się zmieniło natomiast załadowało mi dwie nowe aukcje po zrestartowaniu programu. W przeszłości ładowało te aukcje dopiero na drugi/trzeci dzień przy synchronizacji po otwarciu programu.

4.png

5.png

Link to postu

Odpowiadając na pytanie, dlaczego to trwa 20 minut - dlatego, że zaznaczone jest ponowne pobieranie transakcji z tygodnia. Przy codziennej pracy nie trzeba tego w ogóle używać, wystarczy pobieranie danych na podstawie dziennika - wtedy będzie to trwało kilka sekund.

Podobnie oferty trwające, maja oznaczone pobieranie pełnych danych a to bardzo dużo danych jest. Pobieranie tego za każdym razem znacznie wydłuża czas synchronizacji.

Jeśli chodzi o brakujące transakcje - czy to już pełna lista błędów? Nie ma tam nic więcej?

Link to postu

Żadnych błędów już nie ma dotyczących nowych transakcji. Wygląda jakby gdzieś się zablokowały i dopiero teraz pobrało mi wszystkie aktualne transakcje.

Przestawiłem opcje pobierania z tygodnia na dzisiejsze i faktycznie problemem były moje ustawienia - dziękuję. Błąd pobierania parametrów specyficznych będzie mi przeszkadzać w przyszłości?

Pobieranie parametrów specyficznych dla kategorii 147526: Category '147526' not found
 

Cytat

Pobieranie parametrów specyficznych dla kategorii 147526: Category '147526' not found
ResourceNotFoundExceptionHTTP Status: Not Found (404)

 

Link to postu
15 godzin temu, Dominik Heidemann napisał:

Błąd pobierania parametrów specyficznych będzie mi przeszkadzać w przyszłości?

Generalnie chodzi o to, że aukcja odwołuje się do numeru kategorii, który Allegro już usunęło z jakiegoś powodu. Czy to występuje podczas normalnego pobierania transakcji lub aukcji czy przy pobieraniu parametrów, w tym kategorii dla np aukcji zakończonych?

Link to postu

To w takim wypadku błąd ten nie jest groźny. W przyszłości nie będziemy go pokazywać w takich sytuacjach. Po prostu jeśli wybierze się pobieranie parametrów dla aukcji zakończonych (które są raczej stare) to wysoce prawdopodobne jest, że trafią się takie aukcje, w których kategoria już nie istnieje.

Link to postu

Tym razem ja odświeżę temat. Dodałam dostawę allegro DHL Czechy, ale mimo skonfigurowania wszystkiego jak należy i pobrania wszystkich parametrów dostaw i tak nie pobiera mi zamówienia twierdząc, że muszę dodać dostawę, która jest już aktywna. Zaznaczę, że mam najnowszą wersję sello.

 

Przechwytywanie1.JPG

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez Paulina Kuzmierowska
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...