Skocz do zawartości

Sugestia aby możliwe było powielanie dokumentów księgowych miedzy okresami obrachunkowymi

Polecane posty

Witam,

W rewizorze nexo pro, w module dokumenty ksiegowe, nie mozna powielic dokumentu np. z okresu obrachunkowego rok 2019 na rok 2020. Uwazam to za duzy dyskomfort dla uzytkownikow, szczegolnie na przełomie roku. Bede wdzieczny za wprowadzenie takiej funkcjonalnosci.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Sugestia aby możliwe było powielanie dokumentów księgowych miedzy okresami obrachunkowymi
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Wątek zakończony (przerwany?) Tymczasem funkcjonalność pojawiła się i działa ale.....

Mam taki problem. Jeśli kopiuję dokument do nowego okresu, w którym dotychczasowe konto zostało uzupełnione o kolejny poziom analityki,

w dokumencie powielonym w nowym okresie obrachunkowym okienko "konto " pozostaje puste. Niestety nie ma sposobu aby wprowadzić

tam nowe konto ani żadne inne a przy próbie zapisu dokumentu pojawia się komunikat:

"okres obrachunkowy konta jest inny niż okres obrachunkowy dokumentu księgowego"

w efekcie czego muszę zrezygnować z zapisu tej operacji.

Czy jest może jakiś sposób na obejście tego problemu?

Link to postu

Mam ten sam problem, z tym że nastąpiła w nowym okresie obrachunkowym zmiana niektórych kont księgowych z bilansowych na wynikowe i w puste pola można wpisać poprawne konto księgowe ale program nie pozwala zapisać bo błąd taki sam  "okres obrachunkowy konta jest inny niż okres obrachunkowy dokumentu księgowego".

Dostał odpowiedź od Insert żeby w przy powielaniu dekretu przed próbą wprowadzenia konta w puste pole zmieniać okres obrachunkowy na bieżący i powinno pomóc. Nie testowałem tego bo ręcznie wprowadziłem dekrety. Ma zostać to poprawione w wersji 40 na wiosnę. 

 

Pozdrawiam

Łukasz

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Zgodnie z otrzymaną przez Pana odpowiedzią:

Cytat

Rozwiązanie zostało wstępnie zaplanowane na wersję 40.0.0. Obejściem na teraz: po operacji powielania dekretu w innym okresie (w momencie, gdy mamy jeszcze dekret otwarty do edycji) należy przed zmianą/wybieraniem innego konta wybrać kontekście docelowy okres obrachunkowy (ten, do którego kopiujemy).

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...