Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Piotr Nowakowski (Ł)

błędy w sello

Polecane posty

witam mam codziennie sporo  takich błędów Ponowne pobieranie zamówienia "7986d259-6261-11ea-8b14-aff860e1715b" użytkownika "bankmich_0" z konta zywiol2 na Allegro.pl: Zadanie zostało anulowane.
Zadanie zostało anulowane.   o co chodzi ?? do tego Kończenie oferty "Zszywacz Taker TAPICERSKI 6-14mm 1,2 YT-7001" z konta zywiol2 na Allegro.pl: Zadanie zostało anulowane.   i ciagle problem z pobieraniem zamóien co jest grane ??????

Udostępnij ten post


Link to postu

kolejne błędy Aktualizacja istniejącej oferty "GWINTOWNIK RĘCZNY M6 opakowanie 3szt HSS M2" z konta zywiol2 na Allegro.pl: Zadanie zostało anulowane.  co jest grane ostatnio ciągle cos sie dzieje ..

Udostępnij ten post


Link to postu

kolejne błędy Zapisywanie zamówienia "f19946e8-6e98-11ea-919e-a3b094104d2f" użytkownika "dabekm19" z konta zywiol2 na Allegro.pl: Pominięto aktualizację transakcji. Aktualizacja tej transakcji jest wyłączona na zakładce CECHY.    i dalej nie pobiera zamówień

Udostępnij ten post


Link to postu

i znowy dzis pelno błędów nie aktualizuje mi produktów : Wystąpił błąd przy aktualizowaniu towaru w Sello:
Synchronizowanie towaru Sello:
Blokowanie towaru do edycji: WIERTŁO ŁOPATKOWE DO DREWNA 34x152 (YT-3252):
 .
 (0x80040F19)     i nie pobrało zamóweń   dzisiejszego dnia !!!!!! oco kaman ???? raz pobiera raz nie raz akualizuje raz nie , do nie dawna było wszystko okej, autoryzacje robie co jakiś czas subiekta mam zaktualizowanego więc w czym nagle problem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
2 godziny temu, Piotr Nowakowski (Ł) napisał:

obieraj zamówienia transakcje allegro mam zaznaczone i nizej pobieraj ponownie zamówienia.  to żle ??

A jest potrzeba PONOWNIE pobierać już pobrane transakcje? Jeśli nie ma to należy to wyłączyć. Niepotrzebnie pobierane są w takiej sytuacji wielokrotnie te same dane a i sam czas pobierania jest kilkunastokrotnie dłuższy. Pojawiają się wtedy również ostrzeżenia w raporcie o tym, że aktualizacja transakcji jest wyłączona na zakładce CECHY - Sello wyłącza synchronizację z Allegro dla zakończonych transakcji i próba ponownego pobrania generuje w raporcie takie właśnie ostrzeżenie.

2 godziny temu, Piotr Nowakowski (Ł) napisał:

Wystąpił błąd przy aktualizowaniu towaru w Sello:
Synchronizowanie towaru Sello:
Blokowanie towaru do edycji: WIERTŁO ŁOPATKOWE DO DREWNA 34x152 (YT-3252):
 .
 (0x80040F19) 

Błąd blokowania towaru (czy czegokolwiek innego) może się zdarzyć jeśli do tego samego towaru próbują sięgnać jednocześnie np dwa stanowiska, dwie synchronizacje itp. W zasadzie tego typu błędy są tymczasowe i po chwili ustępują. Nowe synchronizatory który systematycznie wdrażamy (obecnie Allegro, za chwilę Subiekty, potem reszta modułów) mają pod tym względem zastosowane pewne rozwiązania minimalizujące problem wielodostępu do tych samych zasobów.

Może się jednak zdarzyć, że w wyniku nałożenia się kilku zdarzeń założona blokada nie zostanie zdjęta. Wtedy przy każdej synchronizacji pojawia się błąd dotyczący blokady - rozwiązaniem w takim wypadku jest np. restart serwera SQL (lub komputera na którym jest serwer SQL). Wtedy wszystkie blokady wygasają.

2 godziny temu, Piotr Nowakowski (Ł) napisał:

Zadanie zostało anulowane

To jest błąd, który prawdopodobnie wynika z problemów sieciowych podczas łączenia z Allegro. W praktyce oznacza, że upłynął czas oczekiwania na odpowiedź serwera Allegro na żądanie wysłane przez Sello. Domyślnie jest to 100 sekund. Tyle czasu Sello oczekuje na odpowiedź od Allegro po wysłaniu jakiegokolwiek żądania i jeśli tej odpowiedzi nie otrzyma, to zgłaszany jest błąd Zadanie zostało anulowane.

Próbujemy zdobyć możliwie dużo informacji na temat tego błędu bo nie sposób go powtórzyć w warunkach laboratoryjnych. Występuje on od czasu do czasu u niektórych użytkowników - o czym wiemy ze zgłoszeń na forum. Dlatego cenne są dla nas wszelkie informacje dotyczące tego właśnie błędu, np:

- czy błąd występuje dla jednej i tej samej operacji wielokrotnie, czy wystąpił tylko przez chwilę i później wystąpił na jakiejś innej operacji

- czy jest obserwowany ten okres 100 sekund od wysłania jakiegoś żądania do Allegro, np jeśli wystawiana jest aukcja jedna, czy faktycznie upływa około 100 sekund zanim ten błąd zostanie zaraportowany, czy może czas ten jest krótszy i wynosi np 5 sekund i pojawia się w raporcie.

- czy błąd ten występuje częściej w określonych godzinach?

- czy restart programu bądź komputera coś zmienia?

- jakie połączenie z Internetem jest używane? Radiowe, Wifi, kablowe, światłowodowe, czy jest ono stabilne czy zdarzają się przerwy w dostępie itp

Udostępnij ten post


Link to postu

×