Skocz do zawartości

Import wyciągu MT940

Polecane posty

Witam

Podczas importowania wyciągu czy to z ING czy też PEKAO daty są zapisywane odwrotnie niż numery porządkowe w programie. Program krzyczy, że nie są wg kolejności. Czy jest możliwość importowania wyciągu w taki sposób bym nie musiał segregować wg dat? 

Druga kwestia jest taka, czy jest opcja by podczas importu wyciągu bankowego program interpretował przelewy między moimi rachunkami (które są dodane w Rewizor ) jako Transfery?

 

 

Link to postu

Dzień dobry,

jeżeli chodzi o sortowanie, to rzeczywiście jest tam ostrzeżenie, które jednak nie blokuje zapisu.

image.png.48611a5fc57e0ddcdca4affa8a452cb5.png

Transfery powinny się identyfikować, wystarczy, że są wpisane w konfiguracji rachunku. Chyba że pisze Pan o transferach typu Podzielona Płatność?
Aby zweryfikować i przeanalizować Pańskie zapytania, dobrze byłoby przesłać do nas taki problematyczny wyciąg.
Plik należy przesłać przez formularz kontaktowy, kontynuując korespondencję z firmą InsERT pod numerem zgłoszenia INS-321153.
Link to postu

Proszę spojrzeć. W poście powyżej jest zaczytany wyciąg. Daty są niezgodne z numeracją (to co Pan napisał, że i tak istnieje możliwość zapisu). Tylko że taka forma zapisu mi nie odpowiada ponieważ saldo PO transakcji nie zgadza się z tym saldem, które jest na wyciągu. Dla przykładu saldo początkowe wynosi 2528,77 zł a 1 transakcją w miesiącu marcu jest obciążenie na 1690,21 zł a nie obciążenie na 5,00 zł. I saldo po tej transakcji powinno wynosić 838,56 zł.

Wiem, że istnieje możliwość sortowania wg daty wyciągu bankowego, jednak w takiej sytuacji on sortuje tylko w obrębie danej daty. Jeżeli w dniu 01.03.2020 były 2 operacje na koncie to wrzuci je na początek, tyle że nie zamieni ich miejscami (operacja ostatnia z danego dnia będzie 1, a pierwsza będzie ostatnią). 

Zależy mi na tym by wyciąg był importowany zgodnie z przyjętą przez Państwa numeracją, czyli żeby pod pozycją 1 była 1 operacja z danego miesiąca od razu po zaczytaniu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...