Skocz do zawartości

SELLO 1.34.0

Polecane posty

Dnia 3.04.2020 o 14:37, Bartosz Rosa napisał:

Edit: Nie, nie jest zwracana. Tylko  notatka od kupującego.

Kurna, czy jest jakaś szansa na usprawnienie pracy w następującym trybie? Klient kupuje i nie wpisuje w uwagach do sprzedającego tego, czego oczekuję od niego po zakupie. Wysyła jednak do mnie maila, że zapomniał, itd. I wtedy ja - będąc w domu, przy okazji kopiuję, to co napisał i wklejam do notatki w panelu Allegro. I później (np. jutro) pogubię się, bo będę musiał te notatki ręcznie przekopiowywać do Sello, otwierać każdą transakcję, wklejać, itd.

Link to postu

Pytanie, które wyskakuje przy próbie wykonania zmian zbiorczych - Czy zaktualizować aukcję....?  Czy wychodzi na to, ze ten przycisk aktualizuje aukcję wraz z opisem do jej stanu, kiedy była stworzona? Jak można sprawdzić, które aukcje zostały zaktualizowane właśnie w ten sposób? Nie wiedziałem, że będą aktualizowane również opisy ;(

Link to postu
2 godziny temu, Zdzisław Bal napisał:

Podpinanie maili - brzmi interesująco. Mogę prosić o szczegóły?

Jeśli poczta będzie odbierana przez Sello to wiadomości od klienta dotyczące transakcji będą automatycznie podpinane pod transakcję i będą widoczne w dolnej zakładce WIADOMOŚCI. Można je z tego poziomy przeglądać. Podobnie z modułu wiadomości, będzie można przejść z wiadomości wprost do edycji transakcji.

image.png.46c9e299c073132711d8b298982656c7.png

klikając w link Dotyczy.

1 godzinę temu, Bartłomiej Rokstein napisał:

Czy zaktualizować aukcję....?  Czy wychodzi na to, ze ten przycisk aktualizuje aukcję wraz z opisem do jej stanu, kiedy była stworzona?

Aktualizuje aukcję w Sello do stanu jaki obecnie jest w Allegro. Nie dotyczy to na razie opisów, więc aby zaktualizować opisy trzeba pobrać normalnie pełne dane, np. wybierając Pobierz dane aukcji z menu kontekstowego pod prawym klawiszem. Jeśli opisy są modyfikowane prze Allegro to nadal trzeba je pobrać do Sello, inaczej Sello nadpisze aukcje tym co aktualnie ma w bazie zapisane. Więc to nie naciśnięcie tej aktualizacji spowodowało nadpisanie opisów, tylko brak wcześniejszego ich pobrania.

1 godzinę temu, Bartłomiej Rokstein napisał:

Jak można sprawdzić, które aukcje zostały zaktualizowane właśnie w ten sposób?

Nie można obecnie.

Wysyłanie zmian do Allegro powoduje wysyłanie danych całej aukcji, dlatego ważne jest aby w Sello były pobrane najświeższe dane. Dociąganie opisów będzie również dodane do tej aktualizacji przed zmianami zbiorczymi, ale obecnie powodowałoby to problemy związane z historycznymi zależnościami.

  • Dziękuję 1
Link to postu
Dnia 6.04.2020 o 08:42, Bartosz Rosa napisał:

Grupowanie działa w trakcie pobierania transakcji. Istniejące bądź rozgrupowane ręcznie same się nie zgrupują.

Niestety to jest bez sensu, u mnie robi to bałagan, sprzedaż w licytacjach, klienci kupują często przez kilka dni i dopiero płacą.

U mnie nie grupuje, lub grupuje część transakcji nie dodając reszty i i tak muszę to robić ręcznie.

Brakuje mi też opcji wyłączenia grupowania bo generalnie ja wolał bym tego nie mieć...

Link to postu
5 godzin temu, Paweł Wilk napisał:

U mnie nie grupuje, lub grupuje część transakcji nie dodając reszty i i tak muszę to robić ręcznie.

To zależy pewnie od tego czy i jak klienci łączą te licytacje w jedno zamówienie.

5 godzin temu, Paweł Wilk napisał:

Brakuje mi też opcji wyłączenia grupowania bo generalnie ja wolał bym tego nie mieć...

Możemy dodać taką opcję. Rozumiem, że ma ona całkowicie wyłączać grupowanie automatyczne dla wszystkich transakcji.

Link to postu
Dnia 17.04.2020 o 13:10, Bartosz Rosa napisał:

Możemy dodać taką opcję. Rozumiem, że ma ona całkowicie wyłączać grupowanie automatyczne dla wszystkich transakcji.

Tak, najlepiej od razu jeżeli jest jakiś skrypt który by mi to wyłączył ?

Teraz to działa tak, że jak ktoś kupi (wylicytuje) we wtorek 2 rzeczy i potem w środę kolejne i wtedy zapłaci, to grupuje tylko te dwie ostatnie rzeczy. W dodatku pokazuje przy nich, że można przetwarzać (zielona strzałka) ale płatność jest na czerwono (różnica kwot).

Mnie to grupowanie jest niepotrzebne, wręcz mi przeszkadza i wolę to wyłączyć.

  • Lubię to 1
Link to postu
1 godzinę temu, Paweł Wilk napisał:

Teraz to działa tak, że jak ktoś kupi (wylicytuje) we wtorek 2 rzeczy i potem w środę kolejne i wtedy zapłaci, to grupuje tylko te dwie ostatnie rzeczy. W dodatku pokazuje przy nich, że można przetwarzać (zielona strzałka) ale płatność jest na czerwono (różnica kwot).

Ja akurat jestem za grupowaniem, tak mi już do naszych zakupów przypasowało. Ale miałem jeden dziwny przypadek: klient dokonywał zakupu i po przejściu do płatności nie dokonał jej. W Sello pojawiła się transakcja (na kilka sztuk różnych towarów) oznaczona jako obraz.png.a28e355b87f49e6a2f51d24facbbc740.png. Na drugi dzień klient dokupił jeszcze sztukę towaru i pojawiła się opłacona transakcja z oznaczniem łańcucha (do zgrupowania) z tą właśnie sztuką. Obie były w zakładce DO PACZEK ale płatność się nie zgadzała. W Allegro było to jedno zamówienie, na wszystkie towary. W Sello dopiero się ustawiło poprawnie po ich ręcznym zgrupowaniu wg formularzy. Obecnie chyba nie da się zautomatyzować takich sytuacji? @Bartosz Rosa?

Link to postu

Nie, transakcje nie są dogrupowywane. Grupowanie przy pobieraniu to jest inny kawałek programu niż grupowanie ręczne i nie uwzględnia ono obecnie sytuacji takich,  że ktoś dokupuje coś po czasie. W takich sytuacjach będzie ikonka łańcucha - tak jak przed grupowaniem.

Dodamy możliwość wyłączenia grupowania automatycznego.

Link to postu
18 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

W takich sytuacjach będzie ikonka łańcucha - tak jak przed grupowaniem.

Idealnie było by gdyby ustawiał się taki status (łańcuch) dla obu transakcji tego samego klienta, tzn. dla obu zakupów z różnych dni, które w allegro stały się jednym ZAMÓWIENIEM,. Łatwiej było by zauważyć, co z czym zgrupować. Ale - jak dla mnie - to tylko sugestia, to bardzo sporadyczny przypadek. Przy moim obecnym sposobie sprawdzania rozliczeń/wystawiania dokumentów  dość szybko wyłapałem taką sytuację - w każdym bądź razie nie wystawiłem niekompletnych dokumentów do wysyłki.

 

PS
Pierwszy raz zdarzyło mi się na obecnym Sello, że klient zapłacił w allegro do transakcji już anulowanej u mnie - pojawiło się stosowne ostrzeżenie i dość łatwo było odnaleźć o który zakup chodzi (wszystkie > z błędem). Super! Szukania jest teraz o wiele mniej!

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...