Skocz do zawartości

Precyzja ceny - inna dla sprzedaży, a inna dla zakupu

Polecane posty

Borykam się z pewnym problemem, w którym działy nie mogą się dogadać. Otóż mamy opcję precyzja ceny, którą możemy ustawić niezależenie dla każdej waluty i tak:

- dział zakupów, potrzebuje większej precyzji, gdyż często przy zakupach, stosowane jest nawet 5 miejsc po przecinku, aby wyraźnie sprecyzować cenę - wartość jest normalnie w 2 miejscach po przecinku

- dział sprzedaży, nie chce tak dużej precyzji, ponieważ system wtedy liczy bardzo dokładnie ceny, w szczególności w przypadku przeliczania walut i w efekcie powstają faktury, które powstają dokumenty, które mają niezgodności wartościowe, plus nie każdy klient taką FS np. może wpisać

Czy istnieje jakiś mechanizm, którym można by to rozdzielić, lub też czy rozważylibyście możliwość rozdzielenia tych cen? A może jest jakieś obejście problemu?

Link to postu

Rozwiązaniem na ten moment przed wprowadzeniem zmian w tym zakresie, mogłoby być dodanie drugiej waluty PLN-zakup z precyzją ceny większą i w tabelach kursów ustawić jej kurs 1. Zakupy wprowadzać z walutą PLN-zakup, a sprzedawać w domyślnej walucie systemowej. Przed ewentualnym wprowadzeniem takiego działania zalecam kontakt z księgowością, aby uniknąć późniejszych problemów z ujęciem księgowym.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Ok, jakbyście byli w stanie dopisać do listy umożliwienie takiego zachowania programu, to byłbym bardzo wdzięczny.

W międzyczasie, po negocjacjach, dogadałem się oboma działami i ustalą między Sobą godziny wprowadzania dokumentów, a ja będę odpowiednio zmieniać parametr konfiguracji. I tu pytanie, czy mogę to zmieniać jakoś zewnętrzne, Sferycznie, a może po prostu w bazie - ułatwiło by mi to pracę, bo bym Sobie napisał automat ;)

Link to postu
19 godzin temu, Radomił Ząbik napisał:

czy mogę to zmieniać jakoś zewnętrzne, Sferycznie, a może po prostu w bazie

Można sferycznie (korzystając z menedżera walut IWaluty) i można w bazie w tabeli Waluty. Należy jednak pamiętać, że dokument nie zapamiętuje precyzji ceny, w jakiej został wystawiony, czyli jeśli wystawimy dokument z precyzją 6, zmienimy precyzję na 2, a następnie będziemy ten dokument edytować, to będzie on już zaokrąglał ceny do 2.

Analogiczne problemy mogą wystąpić z korektami, ponieważ korekta wtedy również będzie wystawiana z inną precyzją. Będzie trzeba tego wszystkiego pilnować we własnym zakresie.

Link to postu
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...