Skocz do zawartości

Sello 1.34.0 brak możliwości włączenia - PILNE

Polecane posty

Witam, 

 

Bardzo proszę o możliwie jak najszybszą pomoc sello po aktualizacji niestety nie chce połączyć się z serwerem SQL (łączenie po autoryzacji windows, "Nie można uzyskać połączenia z serwerem ..."

Program serwisowy normalnie łączy się z serwerem, zaznaczę iż również wersję 1.340 zainstalowano bezpośrednio z wersji  1.32.1.

Nexo normalnie łączy się z silnikiem. 

 

Proszę o pomoc co może być przyczyną. 

 

Pozdrawiam Rafał

Edytowane przez Rafał J
Link to postu
8 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Prosiłbym o zweryfikowanie w wolnej chwili, czy wyłączenie tego nowego mechanizmu związanego z rozwiązywaniem nazw serwera na IP pozwoli uruchomić program normalnie.

W załączniku dwa pliki reg, jeden do wyłączania, drugi do włączania tej funkcji (dodanej w 1.34).

Proszę uruchomić plik SQL_IP_Wylacz.reg, potwierdzić chęć dodania informacji do rejestru Windows, po czym uruchomić Sello 1.34.

Sello1.34+_SQL_IP_Resolve.zip 817 B · 2 downloads

Przeszło :) 

Link to postu

Niestety problem nie został rozwiązany. Co prawda podczas zawieszenia Sello na górnym pasku stanu teraz napisane jest: "nazwa_bazy_danych na serwerze "nazwa_serwera\insert gt

Przed wymuszeniem w zmianie rejestry zamiast nazwy serwera był długi i skomplikowany ciąg znaków (nie ip).

Dodatkowo mam problem z połączeniem się do bazy danych sello  z zewnętrznym programem do obsługi listów przewozowych DPD.

 

ps. wiadomości na komputerze klienckim obsługuje się płynnie.

Link to postu

Ten długi ciąg znaków to IP w wersji 6. Powróćmy do tamtego wątku w sprawie maili aby nie robić zamieszania.

Co do programu zewnętrznego, to z której wersji była przeprowadzana aktualizacja? Proszę się upewnić, że ten zewnętrzny program jest w najnowszej wersji, gdyż ostatnio w bazie Sello zaszły zmiany i programy zewnętrzne wymagają aktualizacji.

Link to postu
3 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Prosiłbym o zweryfikowanie w wolnej chwili, czy wyłączenie tego nowego mechanizmu związanego z rozwiązywaniem nazw serwera na IP pozwoli uruchomić program normalnie.

W załączniku dwa pliki reg, jeden do wyłączania, drugi do włączania tej funkcji (dodanej w 1.34).

Proszę uruchomić plik SQL_IP_Wylacz.reg, potwierdzić chęć dodania informacji do rejestru Windows, po czym uruchomić Sello 1.34.

Sello1.34+_SQL_IP_Resolve.zip 817 B · 10 downloads

U mnie też pomogło... miałem taki błąd po updacie z 1.33.1 do 1.34 

Wystąpił Błąd (kod błędu: "80041329)" Nieudane logowanie do systemu Subiekt GT

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
8 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Prosiłbym o zweryfikowanie w wolnej chwili, czy wyłączenie tego nowego mechanizmu związanego z rozwiązywaniem nazw serwera na IP pozwoli uruchomić program normalnie.

W załączniku dwa pliki reg, jeden do wyłączania, drugi do włączania tej funkcji (dodanej w 1.34).

Proszę uruchomić plik SQL_IP_Wylacz.reg, potwierdzić chęć dodania informacji do rejestru Windows, po czym uruchomić Sello 1.34.

Sello1.34+_SQL_IP_Resolve.zip 817 B · 11 downloads

Pomogło, sello 1.34.0   działa :)

Ślicznie dziękuję 

  • Dziękuję 1
Link to postu

Próba uzupełniania parametrów specyficznych. Za pierwszym razem, wszystko OK. Drugi raz dostałem poniższy błąd:

 

Aktualizacja istniejącej oferty "....................................................." z konta ................... na Allegro.pl: Token odświeżający jest niepoprawny.
Token odświeżający jest niepoprawny.
Zautoryzuj konta Allegro w oknie zarządzania kontami i licencjami.

 

Obie próby na tym samym koncie, do tych samych produktów tylko w innych kolorach. Łącznie do 6 ofert. Za pierwszym razem uzupełniałem sama wysokość. Za drugim wysokość + waga z opakowaniem. Za drugim razem z 6 edytowanych, zrobiło 4 i przy 2 wywaliło błąd.

 

Po autoryzacji poszło OK.

 

 

Druga rzecz: u mnie źle wyświetla parametr specyficzny. Wiesz z pierwszym parametrem nakłada się na wiersz z wyborem atrybutu. Poniżej sreeny:

632986814_Sello1.34-b1.jpg.c050b99bcf75950896e6f52369e3af36.jpg

 

290367295_sello1.34-b2.jpg.9aab2a8c9b49d63f383064716134cd87.jpg

 

 

Link to postu
11 godzin temu, Dominik kidl napisał:

Drugi raz dostałem poniższy błąd

Ile komputerów pracuje w sieci? Czy możliwe jest, że synchronizacja danych z Allegro odbywa się z kilku komputerów jednocześnie?

Raczej nie ma to związku ze zmianami zbiorczymi a z samym dostępem do Allegro. Pomimo kilku zabezpieczeń związanych z automatycznym odświeżaniem tokenów nadal dochodzi w jakiś sposób do błędnego odświeżenia. Prawdopodobnie chodzi o wzajemną próbę odświeżenia tokena z dwóch różnych komputerów w tym samym czasie, ale potrzebuję potwierdzenia, że taki scenariusz jest możliwy - czyli jeden komputer np pobiera dane a drugi aktualizuje aukcje w tym samym momencie.

12 godzin temu, Dominik kidl napisał:

u mnie źle wyświetla parametr specyficzny. Wiesz z pierwszym parametrem nakłada się na wiersz z wyborem atrybutu.

A po rozszerzeniu okna?

Link to postu

Podczas aktualizacji do wersji 1,34,o lub 1,34,1  przy tworzeniu kopii zapasowej podmiotu wyskakuje komunikat " Nie udało sie wykonać kopii bazy danych przed wykonaniem konwersji, a jednocześnie nie przeprowadzono dzisiaj archiwizacji bazy danych. Konwersja nie została wykonana". program i baza na tym samym komputerze. Przy powrocie do wersji 1,33,2 wszystko działa bez problemu. Proszę o pomoc.

 

Edytowane przez Tomasz Borzym
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...