Skocz do zawartości

Sello 1.34.0 brak możliwości włączenia - PILNE

Polecane posty

Dnia 3.04.2020 o 09:36, Bartosz Rosa napisał:

Ile komputerów pracuje w sieci? Czy możliwe jest, że synchronizacja danych z Allegro odbywa się z kilku komputerów jednocześnie?

Raczej nie ma to związku ze zmianami zbiorczymi a z samym dostępem do Allegro. Pomimo kilku zabezpieczeń związanych z automatycznym odświeżaniem tokenów nadal dochodzi w jakiś sposób do błędnego odświeżenia. Prawdopodobnie chodzi o wzajemną próbę odświeżenia tokena z dwóch różnych komputerów w tym samym czasie, ale potrzebuję potwierdzenia, że taki scenariusz jest możliwy - czyli jeden komputer np pobiera dane a drugi aktualizuje aukcje w tym samym momencie.

Tak, ten scenariusz jest możliwy. W jednym czasie może korzystać 3-4 użytkowników. Pierwszy, to automat, który co pewien czas wykonuje określone czynności. Dochodzą użytkownicy, którzy chcąc przyśpieszyć proces wysyłki zmian do Allegro, mogą dodatkowo wywołać "wyślij".

Do tej pory jakoś to działało. Zdarzało nam się celowo włączać wysyłkę zmian na kilku stanowiskach, żeby było szybciej. Szczególnie wtedy, gdy do edycji szło kilka tys ofert.

 

 

Dnia 3.04.2020 o 09:36, Bartosz Rosa napisał:

A po rozszerzeniu okna?

A po rozszerzeniu na cały ekran wygląda jak poniżej:

1965688311_Sello-1.34-b3.thumb.jpg.ddbb3621d4d6a82f4845ea1d4518836e.jpg

 

 

Mam jeszcze jeden błąd w wersji 1.34. Dzisiejszej jeszcze nie instalowałem.

W piątek chciałem zmienić czas realizacji dla 9 tys ofert. Sello z bólem ale przetworzyło to zadanie. Wysłało do serwisu i w Sello wyświetla się zmiana na zielono. Niestety nie zapisała się w ofertach. W sobotę zrobiłem to powtórnie. Niestety również bezskutecznie. W niedzielę, zrobiłem to z podziałem na konta. Również się nie udało. Poniżej przykład:

1866323659_Sello-1.34-b4.thumb.jpg.2aeaf702bcb2abb55176bb1e801c8d80.jpg

Teraz niech ktoś mi pomoże obsłużyć zamówienia ponad nasze możliwości ;)

 

 

I jeszcze jedna rzecz. Sam nie widziałem, ale pracownik mi zgłaszał, że w wersji 1.34 robiąc edycję w ofercie lub ofertach ale kilku rzeczy, np ceny, czasu wysyłki, stanu - w jednym czasie, Sello zapisywało mu tylko jedną rzecz. Zdarzało się też, że przy grupowej edycji kilku rzeczy, nawet kategorii nie zmienił (oczywiście została wskazana do zmiany).

 

Link to postu
10 godzin temu, Dominik kidl napisał:

Teraz niech ktoś mi pomoże obsłużyć zamówienia ponad nasze możliwości

Spoko, widocznie Sello was zna lepiej niż Wy sami i podołacie... ?

W niedzielę wieczorem wyłączyłem wszędzie Pocztę, dopiero wczoraj nieco ucichło... Ale zaległości mamy, może jutro uda się nadgonić i włączyć dostawy pocztą. Swoją drogą małe mają te Urzędy na nasze gabarytowe paczki... ;)

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Spoko, widocznie Sello was zna lepiej niż Wy sami i podołacie... ?

W niedzielę wieczorem wyłączyłem wszędzie Pocztę, dopiero wczoraj nieco ucichło... Ale zaległości mamy, może jutro uda się nadgonić i włączyć dostawy pocztą. Swoją drogą małe mają te Urzędy na nasze gabarytowe paczki... ;)

Nasza placówka poddała się 4 lata temu. "Pani z za okienka" powiedziała, że nie chce naszych paczek, bo nie jest wstanie ich obsłużyć. Przesyłki leżały na parkingu :D

Teraz przyjeżdżają po paczki do nas, ale i to jest dla nich dużym wyzwaniem.

 

Link to postu
1 minutę temu, Dominik kidl napisał:

Teraz przyjeżdżają po paczki do nas

U nas w ogóle nie ma takiej opcji. Porażka.

Przy okazji: wczoraj jak przed 14 (otwarciem poczty) nadawałem paczki (oczywiście przy wejściu od tyłu) to kolejna miała ok 100m (50 m / 2 m - ca. 30 osób...). W przeciwieństwie do Poczty sieci spożywcze jadą do 24-tej... lub nonstop...

Link to postu
12 godzin temu, Dominik kidl napisał:

Tak, ten scenariusz jest możliwy. W jednym czasie może korzystać 3-4 użytkowników. Pierwszy, to automat, który co pewien czas wykonuje określone czynności. Dochodzą użytkownicy, którzy chcąc przyśpieszyć proces wysyłki zmian do Allegro, mogą dodatkowo wywołać "wyślij".

Do tej pory jakoś to działało. Zdarzało nam się celowo włączać wysyłkę zmian na kilku stanowiskach, żeby było szybciej. Szczególnie wtedy, gdy do edycji szło kilka tys ofert.

Bo problematyczna jest tak naprawdę jedna, konkretna chwila w czasie. Czas wygaśnięcia tokena dla konta X. Gdy w tym czasie kilka, nawet 2 komputery wykonują operacje na tym koncie i akurat zdarzy się, że oba wyślą żądanie do API Allegro w tym samym momencie, oba odbiją się z błędem dotyczącym nieprawidłowego tokena. Oba również, w tym samym czasie przystąpią do próby jego odświeżenia i tutaj prawdopodobnie jest źródło problemu. O ile operacje na Allegro na pojedynczym zasobie są wykluczane wzajemnie, tak że dwa komputery nie podejmą tej samej czynności razem o tyle odświeżanie tokena jest realizowane dwie warstwy głębiej i tam już tego wykluczenia nie ma.

Dzięki za informację, będziemy w takim razie próbować załatwić ten problem odświeżania tokena.

12 godzin temu, Dominik kidl napisał:

W piątek chciałem zmienić czas realizacji dla 9 tys ofert. Sello z bólem ale przetworzyło to zadanie. Wysłało do serwisu i w Sello wyświetla się zmiana na zielono. Niestety nie zapisała się w ofertach. W sobotę zrobiłem to powtórnie. Niestety również bezskutecznie. W niedzielę, zrobiłem to z podziałem na konta. Również się nie udało. Poniżej przykład:

Byłbyś w stanie podesłać log z podmiany takiego czasu na pojedynczej ofercie?

 

12 godzin temu, Dominik kidl napisał:

I jeszcze jedna rzecz. Sam nie widziałem, ale pracownik mi zgłaszał, że w wersji 1.34 robiąc edycję w ofercie lub ofertach ale kilku rzeczy, np ceny, czasu wysyłki, stanu - w jednym czasie, Sello zapisywało mu tylko jedną rzecz. Zdarzało się też, że przy grupowej edycji kilku rzeczy, nawet kategorii nie zmienił (oczywiście została wskazana do zmiany).

Te zmiany w ogóle nie pojawiały się na liście ZMIAN na żółto?

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 7.04.2020 o 09:37, Bartosz Rosa napisał:

Byłbyś w stanie podesłać log z podmiany takiego czasu na pojedynczej ofercie?

Włączyłem logowanie 8 kwietnia i mam plik z tego dnia. Nadal chcesz go dostać? Sporo czasu minęło.

 

Dnia 7.04.2020 o 09:37, Bartosz Rosa napisał:

Te zmiany w ogóle nie pojawiały się na liście ZMIAN na żółto?

Pokazywał mi to później. Nie pojawiały się na żółto, a nawet więcej, wyświetlały się na zielono jako wykonane, a mimo tego nie zostały wprowadzone do oferty. W altualnej wersji jeszcze nie zauważyłem tego problemu, więc możliwe że sprawa jest nieaktualna.

Link to postu
2 godziny temu, Dominik kidl napisał:

Włączyłem logowanie 8 kwietnia i mam plik z tego dnia. Nadal chcesz go dostać? Sporo czasu minęło.

Raczej już za późno, bo wtedy chciałem z tymi danymi udać się do Allegro aby namierzyć problem. Teraz już pewnie trudno im będzie odnieść się do czegoś sprzed 2 miesięcy prawie.

 

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...