Skocz do zawartości

Rozliczanie przedpłat

Polecane posty

Witam

Chciałbym się dowiedzieć jak mogę rozliczać w insert nexo pro przedpłaty.

Chodzi mi o taką sytuację:

Klient dostaję Proformę jako wydruk ZK, i wysyła potwierdzenie zapłaty mailem

pracownik wystawia fakturę z płatnością jako przedpłata.

W takim przypadku system od razu tworzy operację bankową i pokazuję że zapłacono.

 

Okazuję się że klient to złodziej i pieniądze nie wpłynęły na konto.

 

Jak mogę ustawić system, żeby widniała płatność przedpłatą jako niezrealizowana, i dopiero po sprawdzeniu konta że faktycznie kwota wpłynęła zaznaczyć spłatę

Link to postu
55 minut temu, Przemysław Werner napisał:

Wystarczy, że wystawią Państwo fakturę na kredyt kupiecki, a następnie rozliczą taki dokument po otrzymaniu i zweryfikowaniu wpłaty bankowej od kontrahenta.

Proponuję sprawdzić scenariusz, który opisałem wyżej:

1. Wystawiają Państwo fakturę z typem płatności „kredyt kupiecki".

2. Po otrzymaniu wpłaty od kontrahenta fakturę rozliczyć operacją bankową.

Link to postu

Kredyt kupiecki jako płatność odroczona.

image.png.50691e0818e199d04464ebfdd1626674.png

12 minut temu, Adrian Teresiński napisał:

I do czego służy opcja "generuj tylko spłatę" ?

Tworzenie tylko spłaty, bez operacji bankowej.

Zalecam zapoznanie się z tematami e-Pomocy technicznej pomagających przy rozpoczęciu pracy z programem.

Subiekt nexo - Zbiór zagadnień e-Pomocy istotnych przy konfigurowaniu i rozpoczęciu pracy

Link to postu

W pomocy technicznej jest:

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1319.html

Co niewiele wnosi do tematu.

 

Płatność odroczona ma za sobą różne konsekwencje, w tym wzorzec wydruku.

Czy można tak ustawić że przy formie sprzedaży "przedpłata" nie generował się dokument bankowy lub spłaty?

Link to postu
19 godzin temu, Adrian Teresiński napisał:

chodzi mi o to żeby w systemie generował się dług, a nie generowała się spłata automatyczna

Płatność odroczona

Dnia 1.04.2020 o 16:35, Adrian Teresiński napisał:

Płatność odroczona ma za sobą różne konsekwencje, w tym wzorzec wydruku.

InsERT nexo - Jak zmodyfikować postać wydruku?

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
Dnia 3.04.2020 o 09:42, Przemysław Werner napisał:

Płatność odroczona rozumiem, ale sprawa komplikuje się przy wzorcach wydruku. Wasz opis jak zmodyfikować postać wydruku nic nie daję.

Jak zmodyfikuję wzorzec to wszystkie przelewy będą inaczej 

Przy tym wyborze w wydruku zostaje napis przelew +dni i napis pozostało do zapłaty ... 

A skoro klient już zapłacił, to na fakturze nie może tego być. Powinno być Zapłacono

 

Proszę mi pokazać  jak rozwiązać ten prosty problem

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Jeżeli chodzi o przedpłatę, to wysyłałem Panu na wstępie przykładową instrukcję podpinania przedpłat na dokument w InsERT nexo, co na wydruku jest odpowiednio wyszczególnione.

Dnia 1.04.2020 o 12:09, Przemysław Werner napisał:

image.png.eb852edc1332c8279c87c85fe315c5db.png

W prawym dolnym rogu przy formach płatności na dokumencie mają Państwo możliwość podpinania przedpłat kontrahenta. 

image.png.20e02faa1010148ede120e04fdc38665.png

Dnia 20.04.2020 o 09:07, Przemysław Werner napisał:

Tworzeniem i dostosowywaniem zaawansowanych wzorców wydruku zajmują się nasi lokalni serwisanci.

Znajdź punkt serwisowy

 

Link to postu
  • 1 rok później...

Trochę nie rozumiemy tej logiki. Zamówienia mają ustawiane "Płatne przy realizacji dokumentu" - Przedpłata przelewem.

 

Chcemy wprowadzić zamówienie na przedpłatę, które może zostać zrealizowane >>>wyłącznie<<< po zaksięgowaniu wpłaty gotówkowej lub bankowej przez danego klienta. Nie chcemy umożliwiać odroczonej formy płatności (np. 0 lub 1 dzień), ponieważ wtedy można zrealizować takie zamówienie, a klient nie miał powiązanej przedpłaty. Jednocześnie chcemy mieć możliwość powiązania danej wpłaty bankowej z danym zamówieniem z poziomu.

 

Nasz scenariusz:

- wprowadzamy ZK

- drukujemy ZK jako pro forma

- ZK nie można zrealizować jako FS ze względu na brak powiązanej wpłaty gotówkowej lub kasowej

- klient wpłaca gotówkę lub przelew

- na liście operacji kasowych lub bankowych możemy powiązać daną wpłatę z danym zamówieniem

- ZK pokazuje powiązaną przedpłatę i można je zrealizować gdy przedpłata wynosi min 100%

 

Jednocześnie klienci nie mają możliwości realizacji ZK na FS z terminem płatności 0 lub 1 dzień.

 

Dla nas przedpłata oznacza konieczność zapłaty na podstawie danego ZK (pro formy) przed jego realizacją.

 

Czy taki scenariusz jest możliwy do zrealizowania?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...