Skocz do zawartości

Błędy w automatycznym tworzeniu ZK przy synchronizacji z SGT

Polecane posty

Dziś zainstalowałem nową wersję. Włączyłem automatyczne tworzenie dokumentów początkowych, chcąc przetestować działanie w najnowszej wersji.

W raporcie mam błędy dość dziwne, bo m.in. o treści:

InsERT_Driver: Uaktualnianie dokumentu z transakcji:
Dokument ZK 3907/02/2019 został unieważniony, nie można go edytować..
 (0x80040F19)

 

Dlaczego Sello próbuje coś zrobić na dokumencie z przed ponad roku? Co chciało w nim wyedytować? Bo jeśli coś Sello zmienia w ZK z wcześniejszą datą, to może mi coś pozmieniać w tych jeszcze niezrealizowanych z tego roku?

 

Kolejny błąd jaki się pojawił ma treść:

"nie wygenerowano żadnej pozycji towarowej (prawdopodobnie transakcja nie zawiera towarów powiązanych z InsERT GT)"

i nic więcej.

 

 

Mam też zapis:

"Aktualizacja dokumentu wstępnego do transakcji (Organizer .............................................................................. (762677.......))"

Co sello zmieniało w transakcji do tej oferty i która to była transakcja. Przydałaby się bardziej szczegółowa informacja.

 

Dodam, że transakcje na których testowałem automatyczne tworzenie ZK poszły prawidłowo.

Powyższych zapisów w raporcie mam mnóstwo z przeciągu 30 min.

Mam trochę obawy, że coś mogło zostać zmienione w bieżących zamówieniach. Mam ich ponad 500 na jutro i ewentualne przeglądanie ręcznie nie wchodzi w grę.

 

 

 

Link to postu
9 godzin temu, Dominik kidl napisał:

Dlaczego Sello próbuje coś zrobić na dokumencie z przed ponad roku? Co chciało w nim wyedytować?

Prawdopodobnie transakcje te zostały oznaczone do aktualizacji i nigdy do niej nie doszło.

Poniższe polecenie SQL powinno wyczyścić ten znacznik dla wszystkich transakcji zakończonych i anulowanych.

update tr__Transaction set tr_InitDocDirty = 0 where tr_InitDocDirty = 1 and tr_Complete in (2,3)

 

9 godzin temu, Dominik kidl napisał:

nie wygenerowano żadnej pozycji towarowej (prawdopodobnie transakcja nie zawiera towarów powiązanych z InsERT GT)

W transakcji jest towar jednorazowy bez powiązania z towarem Subiekta.

9 godzin temu, Dominik kidl napisał:

Co sello zmieniało w transakcji do tej oferty i która to była transakcja. Przydałaby się bardziej szczegółowa informacja.

Bardziej szczegółowe informacje będą w nowym synchronizatorze - na wzór tego co jest w module Aukcji obecnie.

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

nie zdążyłem wtedy dokończyć testów.

Tak, transakcje nie miały statusu anulowane jak również zakończone. My tylko przerzucamy zamówienia do SGT, więc transakcja w Sello ma tylko status "Utworzono dokument początkowy". Później już nic z nią nie robimy.

Powinienem im nadać status zakończone?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...