Skocz do zawartości

Sello nie drukuje paragonów - Pilnie bardzo.

Polecane posty

Hej,
teraz zauważyłem, ze u nas tez ten problem istnieje. Pojawia się zawsze na początku dnia, kiedy zaczyna drukować pierwszy paragon. Jego nie wydrukuje, zgłasza błędy, ale kolejne już drukuje.

Drukarka Novitus Bone E Online, Subiekt 1.61 SP1. Używamy SUZ.

Błędów pojawia się więcej, ale... jak drukuje i fiskalizuje paragony to nie mam czasu się tym zajmować ;)

Link to postu
Dnia 6.04.2020 o 13:54, Bartosz Rosa napisał:

W tym rejestrze transmisji pojawia się błąd uruchomienia programu FramShadow.exe. Myślę, ze trzeba by o ten problem zapytać na forum Subiekta.

Napisałem na forum Subiekta i powiedzieli że uszkodziły się sterowniki, lub coś je blokuje, np antywirus.

Przeinstalowałem sterowniki, ale nic to nie dało.

Link to postu

Zapisz sobie ustawienia drukarki w kasiarzu i dodaj ją od nowa nazywając ją np test lub wersja 2. Następnie po skonfigurowaniu jej, w Subiekcie w ustawieniach paragonu i paragonu imiennego ustaw fiskalizację drukarki na tę co dodałeś testowo. Może to pomoże.

 

Kiedyś czytałem, że jak jest drukarka zainstalowana ze sterownikami np. 1.1 a zaktualizuje się je do 2.0 to i tak drukarka posiada sterowniki 1.1. Trzeba ją usunąć i dodać na nowo.

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Od kilku dni znów borykam się z tym samym problemem. Wcześniej pojawiał mi się błąd, o którym pisałem w tym wątku, ale paragonu drukowały się normalnie. Obecnie nie mam tego błędu, Sello pokazuje komunikat o utworzeniu dokumentów końcowych, ale te nie drukują się.

Drukuję przez drukarkę SUZ, w Kasiarzu test połączenia jest poprawny. Paragonu generowane z poziomu Sello jednak nie drukują się i muszę je ręcznie wyklikiwać w Subiekcie GT. Po kliknięciu na pasku w ikonkę "Zadania wydruków na drukarkach fiskalnych" niestety nie pojawia się żadne okno z jakimiś szczegółami - bardzo dziwne. 

blad wydrukow pa.png

Link to postu
16 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Spróbuj zapytać o to na forum Subiekta. Fiskalizacja to już nie jest działka Sello więc nie bardzo pomogę w tym temacie.

U mnie jest to samo. Pojedyńczo jest możliwe tworzyć paragony z poziomu Sello - wyskakuje odpowiedznie okieno Subiekta, zbiorczo niestety nie, trzeba wejść do Subiekta - zaznaczyć paragony i wybrać drukuj. Paragony w Subiekcie są, ale nie zafiskalizowane.

 

Link to postu
30 minut temu, Paweł Nitendel napisał:

U mnie jest to samo. Pojedyńczo jest możliwe tworzyć paragony z poziomu Sello - wyskakuje odpowiedznie okieno Subiekta, zbiorczo niestety nie, trzeba wejść do Subiekta - zaznaczyć paragony i wybrać drukuj. Paragony w Subiekcie są, ale nie zafiskalizowane.

 

Co ciekawe, problem pojawił się nagle, ni stąd, ni zowąd - zastanawiam się z czym ma to związek. 

Link to postu

@Paweł Nitendel, @Sebastian Mika - Panowie, co się zadziało u mnie: od jakiegoś czasu nie aktualizowałem systemu (Win 10), w końcu pobrało aktualizacje, system uruchomił się ponownie i dziś już wszystko działa - paragony wydrukowały się zbiorczo i nie wyskoczył żaden błąd dotyczący fiskalizacji.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...