Skocz do zawartości

Nie pobrało transakcji INPOST POBRANIE

Polecane posty

Pierwsza sprawa to sprawdzić raport pod kątem błędów związanych z pobieraniem.

Druga, to sprawdzić czy na pewno tej transakcji nie ma w zakładce WSZYSTKIE, wyłączając wszystkie filtry, ustawiając kontekst konta na (wszystkie) i włączając widok obiektów wszystkich użytkowników (obok raportu, ikonka głowy).

  • Zmieszany 1
Link to postu

Punkt 2 został sprawdzony na starcie, natomiast po przeczytaniu punktu 1 znalazłem błędy ,które poprawiłem tj. Ustawiłem odpowiednią formę dostawy do zakupu.
Jednak teraz pojawia się błąd:

-Pobieranie słownika dostaw z serwisu Allegro: Zadanie zostało anulowane.
Zadanie zostało anulowane.

-Ponowne pobieranie zamówienia "*****************************************" użytkownika "********" z konta***************** na Allegro.pl: Zadanie zostało anulowane.
Zadanie zostało anulowane.

-Pobieranie zdarzeń z konta m************* na Allegro.pl (1:0): Zadanie zostało anulowane.
Zadanie zostało anulowane.

 

Link to postu
35 minut temu, Andih . napisał:

zy coś się dzieje dziś z inpostem

Która wersja Sello?

 

Co do błędów  Zadanie zostało aulowane.

Proszę wyczyścić raport, uruchomić logowanie według instrukcji poniżej, spróbować pobrać dane tak aby ten błąd wystąpił i podesłać do nas wygenerowany log wraz z fragmentem świeżego raportu - aby było widać których zadań dotyczy błąd i w jakim czasie wystąpił.

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu rejestr.  Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.  W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.  Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

Link to postu

Inpost tak miał chwilowe zachwianie ale nie o to mi chodzi.

A propo mojego błędu temat już do zamknięcia = transakcja została utworzona automatycznie po synchronizacji i poprawie sposobu wysyłek, które były u mnie źle wpisane.
Transakcja pojedyncza i rzadkie prawdopodobieństwo zakupu.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

@Bartosz Rosa Mamy nadal problemy z transakcjami z wysyłką na Allegro Paczkomat Pobranie. Program chyba nie rozróżnia  sposobów dostaw z Allegro:obraz.thumb.png.8f3c9d74966c920a0946156c7419a411.png
oraz
obraz.thumb.png.c13e825b73ebfb734a4ec0ca136b896e.png

 

teraz wyjaśnienie dlaczego uważam, że program nie rozróżnia sposobów dostaw:

Podczas nowej transakcji trafia ona do TRANSAKCJE -> DO PACZEK
Po utworzeniu dokumentu do transakcji można przenieść przesyłki do modułu: PACZKI

Niektóre przesyłki program blokuje przenoszenie i występuje komunikat o nieudanym przesunięciu x paczek (x-ilość paczek).

Po kliknięciu w transakcję widzimy, że występuje tam brak wypełnionej rubryki Dostawa, zatem chcemy zmienić tak jak w zamówieniu : Allegro Paczkomaty 24/7 Inpost
Jednak tam widnieją tylko dwie inne metody dostawy, lecz nie widać prawidłowej.

Link to postu
2 minuty temu, Kamil Kamil napisał:

Nie można ustawić opcji pobranie bo jest zacieniowana.

Moim zdaniem należało by zduplikować tę dostawę i wówczas zaznaczyć pobranie a dotychczasową deaktywować i usunąć z niej dostawy allegro.

Może ktoś inny zna sposób na odblokowanie pola z pobraniem...

Problem może wynikać z tego, że w takim stanie dostawa już jest w paczkach i okno nie podlega edycji.

Link to postu

W menedżerze Inpostu identycznie tak samo się drukuje.
Jest miejsce na pobranie (robi się odstęp, tzn: enter), natomiast nie widnieje żadna kwota w momencie gdy idzie przez naszą umowę z Inpostem a jak z logiem Inpost i Allegro pole jest po prostu puste.

Edytowane przez Kamil Kamil
Link to postu
29 minut temu, Kamil Kamil napisał:

W menedżerze Inpostu identycznie tak samo się drukuje.
Jest miejsce na pobranie (robi się odstęp, tzn: enter), natomiast nie widnieje żadna kwota w momencie gdy idzie przez naszą umowę z Inpostem a jak z logiem Inpost i Allegro pole jest po prostu puste.

A w Sello w PACZCE czy widnieje pobranie?

Czy wiesz jak ma być wydrukowane, bo ja nie wysyłam paczkomatów za pobraniem.

Link to postu

Do dostaw oznaczonych jako pobranie mogą być podpięte tylko dostawy pobraniowe. Nie wolno tego mieszać, bo wtedy właśnie pojawiają się puste pola w transakcji i paczce. Z jednej strony wybrała się dostawa niepobraniowa gdy klient wybrał dostawę, zatem Sello wyświetla w transakcji listę dostaw niepobraniowych (pustą), podczas gdy typ transakcji jest ustawiony na pobranie.

W wersji 1.35 nie będzie się dało niepoprawnie tego skonfigurować i na liście dostaw Allegro będą dostępne tylko pobraniowe lub płatne z góry - w zależności od tego jak jest zaznaczony znacznik pobranie w dostawie.

A znacznik jest szary, bo dostawa ta jest już użyta w jakiejś transakcji i zmiana tego w tym momencie nie jest już możliwa bo by narobił się bałagan. Trzeba dodać nową dostawę i w niej wybrać pobranie, po czym powiązać ją  z Allegro Paczkomaty 24/7 InPost pobranie <----. W tej na screenie na górze należy wyrzucić pobranie z mapowania i podpiąć Allegro Paczkomaty 24/7 InPost (bez pobrania).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...