Skocz do zawartości

Urlopy zbiorczo dla pracowników

Polecane posty

Proszę zwrócić uwagę w jakim czasie została wprowadzona ta funkcjonalność. Na przestój jednak nie każdy idzie w innym czasie.

Zresztą nawet w przypadku zwykłych urlopów promujemy pracę na bieżąco, a nie odkładanie (no właśnie - czego - papierków?) na kupkę i wprowadzanie hurtem za jakieś dłuższe okresy ;) .

Sugestię zapisałem.

Edytowane przez Jacek Filipkiewicz
Link to postu

Panie Jacku - co do terminu wprowadzenia poprawki....( hmmm - niezależnie od obecnej sytuacji  bardzo dziwię się, że do tej pory nikt tego nie wprowadził - żadne " łał" .....od 2 miesięcy jestem użytkownikiem " nexo" - i jeszcze wiele archaizmów tego programu mnie dziwi....pracowałam na co najmniej 4 programach K+P (" dużych") i wiem jakie można wprowadzić rozwiązania - pod warunkiem, że program nie jest " sztywny" w założeniach - a nexo na ten moment tak mi wygląda.

Czym innym jest przestój a czym innym " zbiorowe" wykorzystywanie urlopów - zupełnie inne formy prawne ( tu się chyba nie rozumiemy) -  zupełnie inaczej rozliczane. Praca na bieżąco o której Pan pisał - świetnie - ale w firmach gdzie jest kilkadziesiąt osób -  zbiorowe wprowadzenie urlopów z różnymi datami - jest po prostu ułatwieniem pracy służb personalnych ( L-4 podobnie i wszelkie inne).

Pozdrawiam

Elżbieta Poźniak

Link to postu
10 minut temu, Ela Poźniak napisał:

w firmach gdzie jest kilkadziesiąt osób -  zbiorowe wprowadzenie urlopów z różnymi datami - jest po prostu ułatwieniem pracy

tak się tylko wtrącę i z ciekawości zapytam - firma z kilkudziesięcioma osobami, gdzie ma napisane te wszystkie różne daty urlopów? na kartce? skoro musi to wprowadzać do Gratyfikanta "ręcznie"?

Link to postu
26 minut temu, Ela Poźniak napisał:

Panie Jacku - co do terminu wprowadzenia poprawki....( hmmm - niezależnie od obecnej sytuacji  bardzo dziwię się, że do tej pory nikt tego nie wprowadził - żadne " łał" .....od 2 miesięcy jestem użytkownikiem " nexo" - i jeszcze wiele archaizmów tego programu mnie dziwi....pracowałam na co najmniej 4 programach K+P (" dużych") i wiem jakie można wprowadzić rozwiązania - pod warunkiem, że program nie jest " sztywny" w założeniach - a nexo na ten moment tak mi wygląda.

Bardzo chętnie poznam te nieelastyczności Gratyfikanta nexo. Proszę się podzielić.

Link to postu

Coś

2 godziny temu, Krzysztof Wychowałek napisał:

tak się tylko wtrącę i z ciekawości zapytam - firma z kilkudziesięcioma osobami, gdzie ma napisane te wszystkie różne daty urlopów? na kartce? skoro musi to wprowadzać do Gratyfikanta "ręcznie"?

.... no niestety - dla biur rachunkowych opcja ręcznego wprowadzania na podstawie plików otrzymanych od klienta - jest jedyną -  ( i tam  w tym pliku ma napisane to biuro  :) -   p. Krzysztofie  :) -  w word, excel, pdf -   różne formaty,  daty od - do urlopów);   L-4 - biuro rachunkowe samo sobie znajduje z ZUS PUE - uzupełniając ) . 

Link to postu
2 godziny temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Bardzo chętnie poznam te nieelastyczności Gratyfikanta nexo. Proszę się podzielić.

Proszę bardzo - tak z " ręki" - na bieżąco ; 

- brak możliwości rozliczania pracowników oddelegowanych do pracy poza granicami RP ( ani kadry ani płace tego nie umożliwiają - właśnie się " kopię" z podstawami wynagrodzenia chorobowego !) - macie zaszyte parametry programu i nawet Informatyk od którego kupiłam program nie jest w stanie tego " obejść" 

- brak możliwości wygenerowania informacji uzupełniającej do umowy - ale konkretnej  !!!  umowy o pracę -  dla konkretnego! pracownika zgodnie z KP - powinien ustalać urlop należny pracownikowi !!! adekwatny do umowy ! wymiaru urlopu dot. tej umowy,  + pozostałe warunki zgodnie z zapisami u konkretnego pracodawcy - teraz - mam szablon, który muszę poprawiać z ręki : (  - pozostawiam bez komentarza fakt, że on się nie zapisuje i z każdą zmianą muszę od nowa generować dokument )

- okres przechowywania dokumentacji po ustaniu stosunku pracy - winien być ustalany dla konkretnej umowy ( konkretnego pracownika ) a nie jak jest teraz - niezgodnie z przepisami KP - dla każdego 50 lat !!!! To powinien być dokument uzupełniający do świadectwa pracy dla konkretnej osoby.

- RODO - oczekuję dokumentu, który wskaże kto administruje danymi, przetwarza je, archiwizuje itd. itp.  konkretnie dla pracownika !!- dokument dostępny z " nexo" .....j.w.

- za każdym razem jak tworzę umowę o pracę / świadectwo pracy - muszę ręcznie je poprawiać - żenada ! Program K+P - winien być wsparciem - nie "kulą u nogi "

To są moje obserwacje - na bieżąco - kolejne - na pewno się z nimi podzielę .

Elżbieta Poźniak

 

Link to postu

Mowa była o elastycznościach, Pani pisze o funkcjonalnościach - ale mniejsza o nazewnictwo...

Tak. Gratyfikant nexo ma jeszcze dużo braków funkcjonalnych, ale zapewniam, że staramy się, aby było ich z wersji na wersję coraz mniej.

Podstawową obsługę oddelegowanych chcemy dodać w bieżącym roku - czy nam się to uda w związku z coraz to nowymi zmianami w prawie nie wiem.

Co do automatycznego generowania różnego typu wydruków - są dwie filozofie - albo rozbudowywać bardzo ewidencję pracowników/umów o dane, które trzeba będzie tam wprowadzić na potrzeby wykonania tylko jednego wydruku (jeden raz w życiu), albo robić to dopiero w momencie wydruku.

Proszę powiedzieć co Pani musi poprawiać za każdym razem w świadectwie pracy?

Link to postu
Dnia 6.04.2020 o 20:42, Ela Poźniak napisał:

Coś

.... no niestety - dla biur rachunkowych opcja ręcznego wprowadzania na podstawie plików otrzymanych od klienta - jest jedyną -  ( i tam  w tym pliku ma napisane to biuro  :) -   p. Krzysztofie  :) -  w word, excel, pdf -   różne formaty,  daty od - do urlopów);   L-4 - biuro rachunkowe samo sobie znajduje z ZUS PUE - uzupełniając ) . 


a nie można by od klienta wymagać, żeby plan urlopów przesyłał w ściśle określonym formacie w jednym pliku excela? wtedy Sferą to Pani zaimportuje
jak ktoś daje mnóstwo różnych danych na różnych chaotycznych plikach, to chyba żaden program nie pomoże w "zbiorczym" wprowadzeniu tego?

a L-4 same się przecież pobierają z ZUS PUE

przepraszam że daje takie rady, ale wydawało mi się zawsze, że życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...