Skocz do zawartości

Wyszukiwanie po nazwie kategorii Allegro

Polecane posty

Cześć!

Chciałbym wyszukać aukcje trwające z konkretnej kategorii Allegro, gdy wybieram "wyszukaj wg nazwy kategorii w serwisie" i wpisuję swoją kategorię np:

Moda > Odzież, Obuwie, Dodatki > Bielizna damska > Skarpetki i kolanówki

 

wychodzi mi kompletny misz masz. Czy ktoś wie jak to zrobić ?

Edytowane przez J N
Link to postu

Gdy wpisuję Bielizna damska, wyskakują mi tez produkty z np kategorii Bielizna Dziecięca, potrzebuje wylistować stricte produkty z jednej kategorii,

 

i dodatkowo przy 'blizna damska' wyskakując produkty z takich kategorii:

Moda > Odzież, Obuwie, Dodatki > Odzież, Obuwie, Dodatki > Odzież damska > Bluzki

 

 

misz masz

Edytowane przez J N
Link to postu
19 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Bezpośrednio nie. Można ewentualnie po wyfiltrowaniu posłużyć się sortowaniem po kolumnie z numerem kategorii i w ten sposób wybrać aukcje należące do jednej kategorii.

Ok, niestety ja potrzebuję skorzystać z sortowania po innej kolumnie. Widze że bez dodania do grup się nie obejdzie, @Bartosz Rosa może dodacie taką możliwość w wolnej chwili ?

Zeby nie tworzyć listy setek kategorii dostępnych na allegro proponuję możliwość stworzenia po porstu słownika z ulubionymi kategoriami a nastpnie po F8 możliwości wybrania kategorii z której produkty chce się zobaczyć. 

Link to postu

Mamy w planach poprawę działania wyszukiwarki. Jest ona dość wiekowym już tworem i przydało by się odświeżyć jej możliwości.

Nie wiem czy w taki sposób to zrealizujemy, bo realizacja takich ulubionych kategorii jest nieco czasochłonna, a i tak nie gwarantuje pełnego sukcesu. Może lepiej zrobić po prostu wyszukiwanie po numerze kategorii?

  • Lubię to 1
Link to postu
47 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Może lepiej zrobić po prostu wyszukiwanie po numerze kategorii?

Czy wówczas można by go wyświetlić np. tutaj, przed nazwą kategorii (żeby notorycznie nie szukać tych numerów)?

image.png.b564150a4489e2823427478766a28310.png

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
46 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Mamy w planach poprawę działania wyszukiwarki. Jest ona dość wiekowym już tworem i przydało by się odświeżyć jej możliwości.

Nie wiem czy w taki sposób to zrealizujemy, bo realizacja takich ulubionych kategorii jest nieco czasochłonna, a i tak nie gwarantuje pełnego sukcesu. Może lepiej zrobić po prostu wyszukiwanie po numerze kategorii?

Jak dla mnie wystarczające rozwiązanie,

aczkolwiek możliwość wyświetlenia produktów z danej kategorii a następnie wyszukiwanie już konkretnych produktów po frazach w połączeniu z sortowaniem po kolumnach mogło by być dużo funkcjonalniejszym rozwiązaniem. Szczególnie że np zdarza nam się sprzedawanie tego samego produktu w różnych kategoriach.

 

 

Link to postu
2 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czy wówczas można by go wyświetlić np. tutaj, przed nazwą kategorii (żeby notorycznie nie szukać tych numerów)?

Hmm, a nie ma już kolumny z numerem tej kategorii? Ctrl+Shift+K.

2 godziny temu, J N napisał:

aczkolwiek możliwość wyświetlenia produktów z danej kategorii a następnie wyszukiwanie już konkretnych produktów po frazach w połączeniu z sortowaniem po kolumnach mogło by być dużo funkcjonalniejszym rozwiązaniem

Czyli tak naprawdę potrzebny jest filtr kategorii a nie wyszukiwanie po kategoriach.

Link to postu
10 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Czyli tak naprawdę potrzebny jest filtr kategorii a nie wyszukiwanie po kategoriach.

Utworzenie takiego filtru będzie lepsze i pewniejsze niż sortowanie kolumny z nr kategorii (rzeczywiście taka istnieje :) ) i zaznaczanie jej myszką.

W 1.34.1 tak mi wyszło, że dodawanie/modyfikację parametrów specyficzynych lepiej wykonywać w obrębie jednej kategorii.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...