Skocz do zawartości

Sello nie pobiera transakcji powyżej 500zł

Polecane posty

Witam,

Mam taki problem, dział sprzedaży dzisiaj zgłosił mi,że Sello nie pobiera transakcji powyżej kwoty 500zł, tzn. ktoś kupił 3 rzeczy po 200zł,300zł,150zł , mamy darmową przesyłkę powyżej kwoty 500zł, i nie wskauje mi to do Sello, o co chodzi ? Druga rzecz o której mi grzmią dłuższy czas to że paragony nie wychodzą z Sello według kolejności wydrukowanej listy z Sello ...

z Góry dziękuję za Pomoc.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Czyli można zakładać, że nie powyżej 500 zł (bo nasze dane testowe mają ceny po kilkanaście tysięcy) a raczej coś z darmowa wysyłką nie tak. Sprawdzimy. Czy w raporcie są jakieś błędy?

 

Która kolejność nie pokrywa się z kolejnością na liście transakcji/paczek w Sello?

Link to postu

Ten podświetlony błąd to akurat ma najmniejsze znaczenie z nich wszystkich bo pojawia się w wyniku wystąpienia innych błędów podczas pobierania aukcji.

Sporo tych błędów, zacząłbym od sukcesywnego usunięcia przyczyn ich występowania. Widzę tam błędy dotyczące uprawnień - i to on powoduje pojawienie się tego podświetlonego.

Błędy dotyczące wysyłania numeru przesyłki. Co to za paczki, które nie mają numeru zamówienia a jednocześnie są oznaczone do wysłania numeru? Do takiej sytuacji nie powinno dojść, chyba, że numery przesyłek są wrzucane do bazy Sello przez zewnętrzny program, który robi to niepoprawnie.

Nie widzę natomiast błędów przy zadaniu związanym z pobieraniem transakcji (jest tylko pobieranie aukcji). Samo pobieranie transakcji przechodzi bez błędów?

Link to postu

co do kolejności, paragony nie pokrywają się z wydrukowaną listą do paczek,czyli paragony drukują się jak chcą, trzeba szukać danego klienta na liście, załóżmy miałem liste 300 pozycji/paragonów, zawsze robiły dziewczyny tak, że drukowały listę do paczek później utwórz dokumenty końcowe i brały paragony i sprawdzały sobie z listą, gdzie pierwsza pozycja z listy pokrywała się z pierwszym wydrukowanym paragonem, a teraz jest tak że paragony drukują się w cały świat i muszą szukać po liście co im to utrudnia pracę, biorąc pod uwagę listy 500 pozycji mają mix w głowach, nie myśląc juz jak przyjdzie po tysiąc pozycji...

Link to postu
46 minut temu, Piotr G napisał:

wiec jest ok poniżej 500zł

Musi być w raporcie błąd dotyczący pobierania zamówienia jeśli coś powoduje problem. Sprawdziliśmy i transakcje z darmową dostawą przechodzą poprawnie. Jeszcze pytanie, która wersja Sello jest używana?

Może te transakcje są, tylko poprzez filtry jej nie widać. Proszę wejść w zakładkę transakcje WSZYSTKIE i tam wyszukać przykładowej transakcji na kwotę większą niż 500 zł po numerze zamówienia z Allegro.

Co do paragonów, proszę sprawdzić jak jest ustawiony parametr Dokument wystawia w parametrach systemu sprzedaży na zakładce CECHY. Jeśli jest tam opiekun transakcji to kolejność tworzenia dokumentów jest według opiekuna.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...