Skocz do zawartości

Nowa wersja 1.62 systemu InsERT GT

Polecane posty

Szanowni Państwo,
 
opublikowaliśmy wersję 1.62 systemu InsERT GT. Przygotowywaliśmy do niej m.in. pakiet zmian prawnych, który miał wejść w życie 1 kwietnia 2020 r. Jednak w związku epidemią koronawirusa COVID-19 specustawa wprowadzająca pakiet antykryzysowy część z tych zmian (m.in. nową matrycę stawek VAT, czy struktury JPK_V7M/JPK_V7K) przesunęła na 1 lipca. Wykonaliśmy też inne niezbędne w obecnej sytuacji dostosowania, jak np. obsługę wynagrodzenia postojowego.
 
Najważniejsze zmiany wprowadzone do poszczególnych programów to:
 
Subiekt
 
Implementacja obsługi struktur JPK_V7M i JPK_V7K
 
Wykonano pakiet zmian przystosowujących program do obsługi nowych wymogów związanych z raportowaniem transakcji VAT w postaci plików JPK_V7M i JPK_V7K. Nowe pliki mają zastąpić deklaracje VAT-7 oraz poprzednią wersję pliku JPK_VAT.
Wprowadzane przepisy zakładają m.in. konieczność nadawania specjalnych oznaczeń dla transakcji handlowych, w związku z czym dodano pole Oznaczenia dla JPK_VAT w towarze oraz specjalne okno Oznaczenia dla JPK_VAT w dokumentach.
W celu wymiany informacji z systemami księgowymi (np. z biurem rachunkowym) możliwe jest także generowanie plików w nowej strukturze.
 
Mechanizm podzielonej płatności dla dokumentów ZK i ZKzal
 
Dodano znacznik MPP (Mechanizm podzielonej płatności) na Zamówieniach od klienta i Zamówieniach zaliczkowych.
 
Rachmistrz, Rewizor
 
Implementacja obsługi struktur JPK_V7M i JPK_V7K
 
Wprowadzane przepisy dotyczące nowej struktury plików JPK_VAT zakładają m.in. konieczność nadawania specjalnych oznaczeń dla transakcji handlowych, w związku z czym dla zapisów w Ewidencjach VAT zakupu i sprzedaży oraz w Słownikach ewidencji VAT dodano zakładkę JPK_VAT, która umożliwia wybór odpowiednich oznaczeń.

Oczywiście jedną z podstawowych możliwości systemu jest generowanie i wysyłka plików w nowej strukturze. Polecenia służące do generowania i wysyłki plików JPK_V7M i JPK_V7K znajdują się w module e-Sprawozdawczość JPK_VAT.
 
Ulga na złe długi w podatku dochodowym
 
W celu ograniczenia zatorów płatniczych legislator wprowadził tzw. ulgę na złe długi w podatku dochodowym. Przepisy wymagają ujęcia niezapłaconych i przeterminowanych o 90 dni faktur odpowiednio w deklaracji PIT lub CIT uwzględniając miesięczne zaliczki.
W programie Rewizor dodano dwa moduły, osobno dla należności i zobowiązań, które wyświetlają rozrachunki podlegające korekcie oraz umożliwiają ujęcie ich odpowiednio w zaliczkach na podatek dochodowy oraz w rocznym rozliczeniu podatku dochodowego.
 
Nowe wersje zaliczek na podatek dochodowy PIT i CIT
 
W związku z wprowadzeniem przepisów tzw. ulgi na złe długi w podatku dochodowym, w programie dodano nowe wersje zaliczek na podatek dochodowy. Raporty zawierają pozycje, które umożliwiają odpowiednie ujęcie niezapłaconych i przeterminowanych o 90 dni rozrachunków. Dodatkowo w zaliczce na podatek dochodowy CIT umożliwiono stosowanie dwóch stawek podatkowych 19% i 9%.
 
Nowy portal dla biur rachunkowych
 
Uruchomiono współpracę systemu InsERT GT z Portalem Biura. To nowy produkt, który wspomaga skuteczną komunikację i współpracę między biurem rachunkowym a jego klientami. Umożliwia on m.in. przekazywanie klientowi zestawień związanych z bieżącą obsługą finansowo-księgową oraz definiowanie powiadomień o obowiązkach podatkowych i składkowych.

Portal Biura w wersji 1.62 został udostępniony w formie testowej - można go aktywować w module Parametry/Laboratorium.
 
Gratyfikant
 
Wynagrodzenie przestojowe
 
Wprowadzono nowy typ zapisu w ECP – wynagrodzenie przestojowe. Do obliczenia takiego wynagrodzenia udostępniono metody opisane w Art. 81 K.P. lub jako pomniejszone o zadany procent wynagrodzenie obliczone na zasadach wynagrodzenia urlopowego. Umożliwiono także odpowiednie oznaczenie składników płacowych w celu wyodrębnienia do podstawy tego wynagrodzenia. Zapis ten będzie miał swoje odbicie w wydrukach dotyczących ECP.
 
Zbiorcza zmiana etatu i kalendarza
 
W menu Operacje modułu Wypłaty udostępniono kreator zbiorczej zmiany wymiaru zatrudnienia i kalendarza czasu pracy przyporządkowanego do pracowników.
 
Wersja jest dostępna w naszej witrynie WWW: pobierz ulepszenie.
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...