Skocz do zawartości

błędy w sello

Polecane posty

witam czemu mam taki komunikat przy wystawianu aukcji 

Wysyłanie oferty "ZESTAW PNEUMATYCZNY 3W1 grzechotka szlifierki " z konta zywiol2 na Allegro.pl: Nie wszystkie obrazki zostały wysłane ?? w czym problem zdjęcie mam jak zawsze od producenta jpg i nie wiem o co kaman....  sello nowe z aktualizowane autoryzacje robie zawsze .   takie tez mam komunikaty ysyłanie obrazka YT-0384#7 do aukcji "KLUCZ OCZKOWO ODGIĘTY 14X15MM"() z konta zywiol2 na Allegro.pl: Zadanie zostało anulowane.
Zadanie zostało anulowane.     a ta aukcje juz wystawiałem setki razy ...
Link to postu

do tego przy trwających juz aukcjach gdzie specyfikacja była juz robiona przy wystwianiu tez mam takie komunikaty Aktualizacja istniejącej oferty "URZĄDZENIE ROZRUCHOWE-POWER BANK 7500mAh YT-83080" z konta zywiol2 na Allegro.pl: Uzupełnij parametry obowiązkowe: Kod producenta.
HTTP Status: Unprocessable Entity (422)    i od nowej aktualizacji nie pobiera mi poczty poslkiej poleconych jak narazie sie skapowałem taki komunikat Ponowne pobieranie zamówienia "4d339c02-79b9-11ea-b7a3-411feff3bed8" użytkownika "djlukasz1990" z konta zywiol2 na Allegro.pl: Brak powiązania dostawy Allegro o nazwie: "Allegro Przesyłka polecona"
Dodaj odpowiednie powiązanie dostawy Sello z dostawą Allegro w ADMINISTRACJA > SŁOWNIKI > Wysyłka towarów - Sposoby wysyłki towarów, aby móc zapisać lub zaktualizować transakcję.   a to są te zamówienia z poczty co mi nie pobiera do tej pory było wszystko ok a teraz nagle nie mam ustawuionego w słownikach to samo po aktualizacji sie zmieniło coś?????? zaraz dopisze w słownikach isposobach zobaczymy czy pobierze 

Link to postu
19 godzin temu, Piotr Nowakowski (Ł) napisał:

Nie wszystkie obrazki zostały wysłane

Błąd pojawia się dlatego, że nie wszystkie obrazki zostały wysłane. Podczas wysyłania obrazka (a wysyłanie każdego obrazka to jest osobne zadanie), wysyłanie któregoś z nich się nie udało - zatem wystawienie całej aukcji nie jest możliwe i zgłasza taki błąd. Gdzieś wcześniej w raporcie musi być błąd dotyczący wykonania zadania wysyłania zdjęcia. W tym przypadku jest to:

19 godzin temu, Piotr Nowakowski (Ł) napisał:

Zadanie zostało anulowane

Informacje dotyczące tego błędu dostępne są tutaj. Dodaliśmy również link do tego wątku wprost z raportu pod przyciskiem ? ZOBACZ ROZWIĄZANIE.

 

19 godzin temu, Piotr Nowakowski (Ł) napisał:

Uzupełnij parametry obowiązkowe

Najwyraźniej w Sello nie są pobrane pełne dane tej aukcji, lub nie są zaktualizowane definicje parametrów specyficznych (Allegro zapewne je zmieniło). Aktualizacji definicji parametrów można dokonać w menu Sello > Narzędzia > Synchronizuj parametry z serwisu, zaznaczając odpowiednie opcje, w tym przypadku również z aukcji trwających.

image.png.be50f17694737c46fd3019235738d549.png

Dopiero po tym zabiegu należy ponownie pobrać pełne dane aukcji, wtedy parametry specyficzne w aukcji się uzupełnią.

19 godzin temu, Piotr Nowakowski (Ł) napisał:

Brak powiązania dostawy Allegro o nazwie: "Allegro Przesyłka polecona"

Na to pytanie odpowiedziałem już w innym wątku.

19 godzin temu, Piotr Nowakowski (Ł) napisał:

ale nie tylko polecone mam goscia z 23 marca sposób dostawy wybrał Allegro Pocztex Kurier 48 i zamówienie mi nie weszło anie do sello ani subiekta sprawdzałem pr produkcie i po nicku po wszystkim nie ma go nigdzie tylko meneger allegro whf??

Trzeba przejrzeć raport błędów. Jeśli brakuje jakiegoś mapowania dostaw, to w raporcie będzie odpowiednia informacja co i jak należy zmienić.

19 godzin temu, Piotr Nowakowski (Ł) napisał:

ysyłam 200 paczek dziennie nie moge mieć takich akcji bo nie ogarniam pozniej wszystko z palca musze pisać

Trzeba trzymać rękę na pulsie. Allegro wprowadza różne zmiany, w tym zmiany w dostawach. W takich sytuacjach konieczne jest również odpowiednie skonfigurowanie Sello. Bardzo duży nacisk położyliśmy na zwiększenie czytelności zgłaszanych w raporcie błędów - treści tych błędów są po to aby pomóc naprawić problem a nie po to aby straszyć użytkownika. Dlatego polecamy reagować na wszelkie pojawiają się błędy w raporcie, czytać je ze zrozumieniem, skorzystać z przycisku ? ZOBACZ ROZWIĄZANIE, który znajduje się w oknie raportu oraz na dole w szczegółach aukcji/transakcji. Brak reakcji na pojawiające się błędy potem będzie skutkował tym, że gdy pojawi się błąd związany np z pobieraniem transakcji to może zostać niezauważony/zignorowany i powstają niepotrzebne napięcia, stres, nerwy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...