Skocz do zawartości

Połączenie Sello ze SmartPaczką

Polecane posty

Czy wie ktoś jak poprawnie wypełnić te pola? Nie wykrywa mi bazy. Przy logowaniu do Sello serwer nazywa się SELLO, więc tak też wpisałem tutaj, ale przy generowaniu bazy po kliknięciu w te strzałki pojawia się błąd. To moje pierwsze podchody ze SmartPaczką. Czy podpowie ktoś kto też z niej korzysta? Niedawno podpisałem umowę z DPD i chcę nadawać przesyłki kurierskie SmartPaczką.

image.png.32a9ceae1f9270c896138cfa27723158.png

Link to postu

Też nie używam programu, ale zasady połączenia są chyba podobne.

Jak zauważył przedmówca podanie właściwej nazwy serwera jest konieczne.
Najlepiej przepisać dokładnie to co wyświetla się przy logowaniu do Sello (nawet z nazwą komputera).

Jak by nie wykrywało bazy danych, to nazwę bazy można sprawdzić w programie do zarządzania bazami od Microsoftu (SSMS).
Z tego co pamiętam to w Sello przy logowaniu mogło nie wyświetlać dokładnej nazwy bazy.

  • Lubię to 2
Link to postu
22 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Nie używam programu, ale zapytam dlaczego .\SELLO a nie (local)\SELLO ?

Czy na pewno autentykacja Windows?

 

5 godzin temu, Piotr Taraszkiewicz napisał:

Też nie używam programu, ale zasady połączenia są chyba podobne.

Jak zauważył przedmówca podanie właściwej nazwy serwera jest konieczne.
Najlepiej przepisać dokładnie to co wyświetla się przy logowaniu do Sello (nawet z nazwą komputera).

Jak by nie wykrywało bazy danych, to nazwę bazy można sprawdzić w programie do zarządzania bazami od Microsoftu (SSMS).
Z tego co pamiętam to w Sello przy logowaniu mogło nie wyświetlać dokładnej nazwy bazy.

Haha -a nie wiem, było z tą kropką tak domyślnie. A z autentykacją już nie pamiętam jak było przy instalacji. Zastosuję się do Waszych zaleceń i jutro będę próbował. Tymczasem dzięki!

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
Dnia 29.06.2020 o 16:05, Rafał B. napisał:

Czy kolejny program to konieczność dla sprawnej obsługi DPD?

Do tej pory używałem tylko Inpostu i wysyłki z Sello. W związku ze zmianami w Allegro, próbuję skonfigurować SmartPaczkę (mam już umowę). 

Czy nie wystarczy do tego dodanie przewoźnika w Sello?

Niestety nie, Sello nie ma zaimplementowanej obsługi paczek DPD. Trzeba robić przez ich program, który nawet jest łatwy i przyjemny w obsłudze.

Link to postu

Niestety. Sello ma zaimplementowane API tylko dwóch przewoźników: InPost i Geis. Jeśli chcesz korzystać z innych, to niestety trzeba posiłkować się oprogramowaniem firm trzecich.

@Bartosz Rosa Pytanie. Czy kiedykolwiek macie w planach implementację API inny przewoźników (DPD, Poczta Polska, DHL itd.) ? Chyba nie jest to jakoś bardzo skomplikowane?

Link to postu
  • 1 rok później...
W dniu 6.07.2020 o 12:10, Mariusz Kownacki napisał:

Sello nie ma zaimplementowanej obsługi paczek DPD.

Ja już wywaliłem SmartPaczkę, mamy WzA w Sello, działa UPS, DPD, INPOST, Poczta Polska, ORLEN paczka, Kolporter, epaka i różne wersje z odbiorem w Punkcie. Wszystko robi SELLO tak jak kiedyś robiło tylko Paczkomaty, teraz już działa to co podałem i to bez umów z większością przewoźników.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
W dniu 26.09.2021 o 00:25, HotKey . napisał:

Ja już wywaliłem SmartPaczkę, mamy WzA w Sello, działa UPS, DPD, INPOST, Poczta Polska, ORLEN paczka, Kolporter, epaka i różne wersje z odbiorem w Punkcie. Wszystko robi SELLO tak jak kiedyś robiło tylko Paczkomaty, teraz już działa to co podałem i to bez umów z większością przewoźników.

Kiedyś próbowałem skonfigurować WzA, ale się od niego odbiłem.

 

Niedługo zamierzam wprowadzić Kolportera ze względu na to, że oferty z tym są wyżej w trafności oraz do końca roku za 0 zł. Czy mógłbyś podpowiedzieć na co zwracać uwagę i jak to działa?

 

- Załóżmy że mam na Allegro 3 konta i na wszystkich skonfiguruję pod tą samą nazwą Kolportera. Czy jak w Sello utworzę paczki i wyślę poprzez WzA, to etykiety będą się drukować po kolei z Sello?

- Dużo transakcji jest z tą formą wysyłki?

- Czy w domyślnym rodzaju paczki w WzA jeśli chodzi o wymiar można podać jakąś stałą wartość np. 1 x 1 x 1 czy trzeba każdą paczkę mierzyć?

- Jak z odbiorem przesyłek przez kurierów UPS, przyjeżdżają tego samego dnia gdy się utworzy zlecenie odbioru?

- Zlecenie odbioru można w Sello wygenerować czy trzeba to robić przez Wza?

Link to postu
17 minut temu, Mariusz Kownacki napisał:

- Załóżmy że mam na Allegro 3 konta i na wszystkich skonfiguruję pod tą samą nazwą Kolportera. Czy jak w Sello utworzę paczki i wyślę poprzez WzA, to etykiety będą się drukować po kolei z Sello?

etykiety wydrukujesz z Sello, ale na kolejność nie zwracałem uwagi, pewnie te same zasady jak dotychczas

 

17 minut temu, Mariusz Kownacki napisał:

Dużo transakcji jest z tą formą wysyłki?

u mnie nie

 

18 minut temu, Mariusz Kownacki napisał:

Czy w domyślnym rodzaju paczki w WzA jeśli chodzi o wymiar można podać jakąś stałą wartość np. 1 x 1 x 1 czy trzeba każdą paczkę mierzyć?

wpisać można co się chce, ale jak to będzie z weryfikacją? hmm... na razie jest niby wszystko za 0

 

19 minut temu, Mariusz Kownacki napisał:

Jak z odbiorem przesyłek przez kurierów UPS, przyjeżdżają tego samego dnia gdy się utworzy zlecenie odbioru?

u mnie tak, ale - gdzieś to było opisane - trzeba zgłosić chyba do 11 czy do 12, no i nie dają gwarancji odioru, ale u nas mamy od lat ogarniętego kuriera UPS i z radością przyjeżdża, bo mają mało ostatnimi laty roboty...

 

20 minut temu, Mariusz Kownacki napisał:

Zlecenie odbioru można w Sello wygenerować czy trzeba to robić przez Wza?

nigdzie nie znalazłem opcji pobrania potw. nadania...

 

 

Z doręczeniami OK, na drugi dzień roboczy.

Link to postu
2 minuty temu, Mariusz Kownacki napisał:

@HotKey .@MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0

 

Dzięki za odpowiedzi. Czy aby zamówić kuriera dla zamówień, można to zrobić zbiorczo przez Sello/WzA, czy trzeba dla każdej paczki osobno?

Zbiorczo oczywiście. Przez WzA tylko.

 

PS

przy DPD np. dzisiaj już miałem kilka paczek, potem doszła kolejna ale już nie zamawiałem podjazdu dla tej jednej - kurier przyjmuje bezproblemowo

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0
  • Dziękuję 1
Link to postu
1 godzinę temu, Mariusz Kownacki napisał:

@HotKey .@MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0

 

Dzięki za odpowiedzi. Czy aby zamówić kuriera dla zamówień, można to zrobić zbiorczo przez Sello/WzA, czy trzeba dla każdej paczki osobno?

 

1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0 napisał:

potem doszła kolejna ale już nie zamawiałem podjazdu dla tej jednej

Zgadza się, zamawiamy tylko dla tej jednej, DPD ma możliwość dobicie pozostałych paczek nawet jeśli zamówienie ma tylko jedną. Sporadycznie przyjeżdża inny kurier DPD który ma z tym regularnie problem, to powiedz mu, że ma te pozostałe wbijać na PICKUP.

Link to postu
13 minut temu, HotKey . napisał:

 

Zgadza się, zamawiamy tylko dla tej jednej, DPD ma możliwość dobicie pozostałych paczek nawet jeśli zamówienie ma tylko jedną. Sporadycznie przyjeżdża inny kurier DPD który ma z tym regularnie problem, to powiedz mu, że ma te pozostałe wbijać na PICKUP.

DPD robimy przez smartpaczkę, dużo tego nie jest więc nie ma problemu.

 

Czyli rozumiem, że jeśli chodzi o Kolportera, epaka - przyjeżdża kurier UPS, który te paczki zabiera. Dla jednej paczki tworzymy zlecenie aby kurier zabrał wszystkie paczki?

 

Teraz testowo uruchomię na 1 koncie Allegro, ale jeżeli uruchomię na dwóch kontach, to wtedy muszę utworzyć zlecenie osobno na każdym koncie czy wystarczy na jednym?

Link to postu
10 minut temu, Mariusz Kownacki napisał:

Teraz testowo uruchomię na 1 koncie Allegro, ale jeżeli uruchomię na dwóch kontach, to wtedy muszę utworzyć zlecenie osobno na każdym koncie czy wystarczy na jednym?

Jeśli to ta sama firma/adres, to chyba wystarczy jeden raz...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...