Skocz do zawartości

Zwolnienie ze składek ZUS

Polecane posty

Chyba coś nie tak. Po wybraniu "składki ZUS nie-pobieraj" w zaliczce PIT w pozycji H31 czyli składki od ub. zdrowotnego, pojawia się wartość zero. Tak jakbym w ogóle nie płacił tych składek od początku roku. W związku z tym i podatek program naliczył mi horrendalny. Składki na ub. społeczne- to samo, pokazuje zero. 

Link to postu
Dnia 24.04.2020 o 14:15, Robert Hajęcki napisał:

Chyba coś nie tak. Po wybraniu "składki ZUS nie-pobieraj" w zaliczce PIT w pozycji H31 czyli składki od ub. zdrowotnego, pojawia się wartość zero. Tak jakbym w ogóle nie płacił tych składek od początku roku. W związku z tym i podatek program naliczył mi horrendalny. Składki na ub. społeczne- to samo, pokazuje zero. 

Zgadzam się z Panem Robertem, wg mojej oceny należy zostawić tak jak jest ( pobieraj z naliczeń) natomiast nie naliczać składek za te trzy zwolnione miesiące. E - pomoc : Rachmistrz i Rewizor GT - Obsługa zwolnienia z opłacania składek ZUS dla samozatrudnionych w czasie epidemii , jest nieprecyzyjna. Prosiłbym o wyjaśnienie jak ten scenariusz wg Insert ma wyglądać aby uzyskać pożądany efekt w zaliczce PIT kwartalnej  lub miesięcznej.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...