Skocz do zawartości

Dwie sprawy - dziwne zachowanie Sello oraz dodawanie informacji do opisu

Polecane posty

No dzień dobry,

Mam dwa tematy do ogarnięcia.

Temat nr 1. Czy jest możliwe przez Sello dodanie do opisu wielu aukcji jakiegoś zdania? Zaznaczam aukcje i chciałbym dodać hurtem jedno i to samo zdanie do opisu. Jak to zrobić?

Temat nr 2. Bardziej poważniejszy. Po aktualizacji Sello zaczęły się dziać bardzo dziwne rzeczy z synchronizacją. Mam ustawione, żeby synchronizacja automatyczna wykonywała się tylko i wyłącznie ze stanowiska, na którym zalogowany jest konkretny użytkownik. Natomiast zauważyłem, że u pozostałych użytkowników uruchamia się synchronizacja z Systemem sprzedaży (stany magazynowe itp.). O co może chodzić? Czemu tak się zaczęło dziać. Przez to bardzo spowolniła się praca z transakcjami (tworzenie paczek, wystawianie dokumentów końcowych).

 

Z góry dzięki, za wszelkie okazane sugestie.

Link to postu

Ad.1 - my do tego używamy szablonów. Wprowadzamy nowy tekst w szablonie a następnie na aukcjach trwających wykonujemy: Zmiany zbiorcze->Opis->Wygeneruj opis i tutaj wybieramy szablon w którym zmieniliśmy dane. Następnie wysyłamy zmiany do Allegro

Ad.2 Jeżeli na końcówkach wystawiacie dokumenty końcowe to zawsze po jego wystawieniu następuje synchronizacja z systemem sprzedaży. Ale tak chyba było od zawsze.

  • Lubię to 1
Link to postu

No dobrze. Natomiast od kilku dni mam jeszcze jedną zagwozdkę, z którą w ogóle nie mogę sobie poradzić. Sello zacina się podczas tworzenia paczki, lub podczas wystawiania dokumentu końcowego. I to zacina się na dobre kilkadziesiąt sekund. Totalna zwiecha. Nie mam żadnego punktu zaczepienia.

Link to postu
21 godzin temu, Radosław Dobrowolski napisał:

Temat nr 1. Czy jest możliwe przez Sello dodanie do opisu wielu aukcji jakiegoś zdania? Zaznaczam aukcje i chciałbym dodać hurtem jedno i to samo zdanie do opisu. Jak to zrobić?

Korzystanie z szablonów jest najłatwiejsze. Prócz tego można skorzystać z funkcji znajdź i zamień, przy czym trzeba uwzględnić, że funkcja ta działa na danych w postaci kodu html, więc najłatwiej podmienić krótkie frazy znajdujące się w jednym zdaniu na coś innego, niż np frazy zawierające pogrubienia bądź znajdujące się w różnych akapitach.

5 godzin temu, Radosław Dobrowolski napisał:

I to zacina się na dobre kilkadziesiąt sekund. Totalna zwiecha. Nie mam żadnego punktu zaczepienia.

Proszę sprawdzić jakie jest użycie procesora dla procesu sello.exe i sqlservr.exe (na serwerze) w tym czasie. Czy takie zawieszenia występują na każdym komputerze?

4 godziny temu, Radosław Dobrowolski napisał:

Jeśli on synchronizuje całą bazę to to jest to ponad 27000 towarów

Mechanizm uruchamia synchronizację wszystkich towarów, ale ta działa w taki sposób, że do faktycznej synchronizacji wchodzą jedynie te towary  w których się coś zmieniło. Samo jednak przejrzenie tych 27000 towarów może chwilę zająć. Nowy synchronizator będzie to robił bardziej efektywnie, bo faktycznie będzie synchronizował tylko te towary które były umieszczone na dokumencie. Dzisiaj właśnie kolega zajmujący się oprogramowaniem tego wspomniał, że cała taka synchronizacja trwa ułamek sekundy, więc będzie zdecydowanie lepiej :).

Czy przy tej synchronizacji towarów nie dochodzi do powstawania jakichś błędów w raporcie? To mogło by spowalniać działanie.

Proszę również sprawdzić, czy zalogowanie się do Sello nie poprzez nazwę serwera typu KOMPUTER\INSERTGT a poprzez adres IP tego komputera typu 192.168.0.1\INSERTGT (przykładowy IP) wyeliminuje te spowolnienia w Sello.

 

Link to postu

Baza SQL jest zainstalowana w tej chwili na systemie CentOS Linux i połączenie odbywa się po adresie IP.

Natomiast mam bardzo poważny problem w infrastrukturze dotyczącej Sello. Jak już wspomniałem baza SQL jest zainstalowana na systemie linux. Końcówki obecnie wszędzie Windows 10. Sello 1.34.1. Jest jeszcze dodatkowa maszynka wirtualna z Windows Server 2016, która robi dwie rzeczy. Jedna co godzinę uruchamia synchronizację między sklepem internetowym Shoper, a bazą Subiekta GT. Druga natomiast to uruchomione Sello z zalogowanym konkretnym użytkownikiem, który ma przypisane automatyczne synchronizacje. Sello spięte jest do tej samej bazy Subiekta GT.

Kiedy na tym serwerku jest odpalone Sello i wykonują się synchronizacje, to wtedy na końcówkach Sello się bardzo zawiesza. Podczas tworzenia paczki z transakcji oraz podczas tworzenia dokumentu końcowego.

Przyznam się szczerze, że kompletnie nie mam żadnego punktu zaczepienia czemu tak się dzieje.

Link to postu

A ten serwer jest w sieci lokalnej czy gdzieś dalej?

Dnia 24.04.2020 o 14:33, Radosław Dobrowolski napisał:

Kiedy na tym serwerku jest odpalone Sello i wykonują się synchronizacje, to wtedy na końcówkach Sello się bardzo zawiesza. Podczas tworzenia paczki z transakcji oraz podczas tworzenia dokumentu końcowego.

Przyznam się szczerze, że kompletnie nie mam żadnego punktu zaczepienia czemu tak się dzieje.

Synchronizacja obciąża procesor zarówno na procesie Sello.exe jak i sqlservr.exe - trzeba zobaczyć ile te procesy pochłaniają mocy procesora i czy go przypadkiem nie zatykają. Podobnie z pamięcią RAM, czy ta maszyna wirtualna ma wystarczającą ilość RAMu do dyspozycji. Kolejna sprawa, to dysk twardy, czy jest on wystarczająco szybki na tym serwerze?

Link to postu

Jeden serwer jak najbardziej jest w stanie obsługiwać wiele baz jednocześnie, ale odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta. Ze względów optymalizacyjnych stosuje się różne rozwiązania, można np różne bazy umieścić na innych dyskach tak aby odczyt był szybszy. W przypadku serwerów darmowych Express są nałożone pewne limity, np na ilość pamięci wykorzystanej jako bufor podręczny. Nie wiem czy dotyczy całego serwera czy bazy, ale jeśli serwera to częste naprzemienne sięganie do danych Subiekta i Sello może powodować konieczność odczytu tego z dysku co chwilę, co nawet przy szybkim dysku jest tysiące razy wolniejsze. Z drugiej strony jeśli mowa o dwóch instancjach serwera na jednej maszynie, to potrafią one wzajemnie walczyć ze sobą o zasoby komputera - co też prowadzić może do spowolnienia ich działania.

To tyle podstawowej teorii,  jak to jest w praktyce, to najlepiej będą wiedzieć osoby zajmujące się tym na co dzień, wdrażające rozwiązania oparte o serwer SQL.

 

Link to postu

Natomiast bardzo często pojawia mi się taki błąd. I to seryjnie.

Wystąpił błąd przy aktualizowaniu towaru w Sello:
Synchronizowanie towaru Sello:
Blokowanie towaru do edycji: Nazwa towaru  (EAN):
Unknown Error (0x80040E31)

I wtedy właśnie następują te zawieszenia przy zapisie Paczek.

Link to postu

To oznacza, że ktoś, lub jakiś proces zablokował towar do edycji podczas gdy następuje próba jego aktualizacji. Kwestię rozwiązywania tego typu konfliktów dostępu adresuje nowy synchronizator, ma on kilka mechanizmów, które powinny te problemy zminimalizować.

Link to postu

Fajnie. Tylko zablokowane są wszystkie towary jak leci. Mam serię takich błędów. I dzieje się tak mniej więcej co 2 godziny. Pomaga wtedy restart usługi SQL. I nie mam Expressa.

Czy nowy synchronizator będzie w nowej wersji? A jeśli tak, to kiedy ta nowa wersja będzie?

Bo za moment zawisnę na najbliższej latarni.

Link to postu

Jeśli każdy towar się blokuje to coś jest nie tak.

Blokady mogą pozostać w bazie, jeśli aktualizacja towaru zostanie przerwana w niespodziewany sposób - ale tak by się musiało dziać z każdym towarem.

Najbliższa wersja będzie w maju, zgodnie z informacją na pasku na górze forum. Natomiast sam synchronizator nie będzie jeszcze aktywny,  w związku z tym, że planujemy wprowadzić jeszcze modyfikację powiązań pomiędzy klientami Sello a kontrahentami, tak aby poprawnie obsłużyć klientów firmowych. Jest tych zmian bardzo dużo.

Link to postu

@Kaczor

U mnie jest tak. Jest Subiekt GT. Dodatkowo jest Synchronizator Shoper, który co godzinę pobiera ze sklepu zamówienia i wrzuca do odpowiedniego magazynu razem z dokumentem MM. O godzinie 2 w nocy oprócz zamówień uruchamia się synchronizacja stanów magazynowych na sklepie Shoper, czyli stany pobierane są z Subiekta i zapisywane w sklepie. Równocześnie pracuje Sello. Pobiera transakcje z allegro i raz na jakiś czas tworzy dokumenty ZK. Więc co tu może blokować?

Link to postu

Trudno na odległość coś doradzić. Trzeba się przyjrzeć dokładnie co się dzieje co te dwie godziny. To, że Sello otrzymuje błąd przy Blokowanie towaru do edycji to jest już skutek tego, że coś wcześniej zablokowało te towary i nie zwolniło blokad. Sytuacja taka może wystąpić np gdy jakieś rozwiązanie otworzy towar do edycji i nie zapisze go poprawnie, lecz się, mówiąc kolokwialnie, "wywali". Wtedy towar pozostaje zablokowany i następny proces, który będzie próbował ten towar edytować dostanie błąd podczas blokowania do edycji.

Czy w danym momencie tylko jeden proces Sello dokonuje aktualizacji towarów? Czy na innym komputerze, lub ewentualnie na tym samym, nie ma drugiego Sello odpalonego, które również zaczyna synchronizować towary? (lepiej sprawdzić w procesach Sello.exe ile razy występuje).

Link to postu

Na tym samym komputerze działa tylko jedno Sello. Natomast w sieci działa jeszcze kilka stanowisk. Na dwóch są opracowywane aukcje (aktualizacja aukcji, wiązanie towarów itp). Na 5 pozostałych są uruchomione sello do obróbki transakcji (paczki, wystawianie dokumentów końcowych)

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...