Skocz do zawartości

Wysyłka maila w zaplanowanej dacie z serwera [sugestia]

Polecane posty

Wprowadziliście fajną funkcję dot. wysyłki mail w zaplanowanej dacie.
Ku memu zaskoczeniu, każdego dnia z niej korzystamy.

Rygor, że dana stacja musi być włączona aby nastąpiła wysyłka jest dość uciążliwy. 
Wychodząc z pracy wyłączamy przecież stacje, dodatkowo mamy urlopy i inne nieplanowane dni wolne a wówczas funkcja planowania wysyłki w łeb strzela.
Skoro i tak wiadomości są współdzielone (u nas wszyscy widzą wszystkich skrzynki) to może dodajcie gdzieś w konfiguracji, że wysyłka na stałe (lub awaryjnie jeśli nasza stacja jest wyłączona) zostanie zrobiona z skrzynki twórcy wiadomości ale dokona tego wskazana stacja.

Tą wskazaną stacją mógłby być SERWER który przecież z definicji jest włączony 24h na dobę i idealnie nadaje do w/w zadań.
W/w modyfikacja mocno usprawniłaby zaimplementowaną funkcję.

W tej chwili wysyłka ważnego maila (np. odpowiedz na reklamację do danego dnia) jest narażona na duże prawdopodobieństwo niezadziałania mechanizmy wysyłki planowej.
 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

Dziękujemy.
Ideałem byłoby aby wysyłka następowała z wskazanej stacji (serwera) i  dodatkowo nie była wymagana włączona instancja NEXO.
Wystarczy aby serwer jako maszyna i serwer jako oprogramowanie SQL było uruchomione.
Wówczas funkcja opóznionej wysyłki, działająca całkowicie niezależnie i w tle, byłaby całkowicie niezawodna. 

Nawet realizacja częściowa postulatu, już będzie postępem w stosunku do tego co obecnie. 
Nie mniej jednak ona również ma minusy, o uruchomieniu instancji na serwerze trzeba pamiętać, zabiera licencja + nie jest to bezpieczne rozwiazanie.

 

 

Link to postu
Tą drogą na chwilę obecną na pewno nie pójdziemy aby bez włączonej instancji nexo wysyłać wiadomości.
Chcemy ten mechanizm rozszerzyć o takie możliwości:
- możliwość ustawienia aby inni użytkownicy mojego konta mogli wysłać zaplanowaną przeze mnie wiadomość;
- Zmiana terminu dla już zaplanowanej wiadomości;
- Mimo zaplanowanego terminu, możliwość wysłania wiadomości (np zaplanowałem na jutro, ale zmieniłem zdanie i chcę wysłać już teraz);
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...