Skocz do zawartości

Zamówienia bieżące - rozliczanie płatności

Polecane posty

Witam, na wstępie, wiem, że nic nie wiem! Właśnie zrobiłem update nexo do najnowszej wersji i pomyślałem, że zapytam, bo w w kilku rozmowach na forum odniosłem wrażenie, że w Nexo można :
1. rozliczać zamówienia bieżące /(import przelewów?)
2. Ustawiać przelewy do banków / testując przy tym czy w dniu wychodzenia przelewu odbiorca przelewu jest na białej księdze.

Co chciałbym uzyskać?

Prowadzę konto allegro + sklep internetowy (mało popularny system w Polsce) z którego przesyłam zamówienia do Nexo i lądują w Zamówienia Bieżące gdzie czekają na "obsługę". Na tym etapie nie wiem które są opłacone/do realizacji. W "Oryginał" wpisujemy numer zamówienia, który znajduje się w przelewach Klientów (poza systemem płatności online).

 

Tutaj oznaczamy opłacone zamówienia "ręcznie" lub korzystając z Emszmal który łączy się z bankiem i "matchuje" ale jakoś nie potrafię się polubić i i tak jakoś sprawdzamy konto (iPKO / może mbank). No i realizujemy + generujemy etykiety nadawcze DHL24 / paczkomaty / pocztexy itd. z naszego systemu.

Chciałbym to robić wszystko w nexo...

Podsumowując:

1. Czy da się zrobić aby w Nexo "matchować" jakoś płatności z banku? czyli importuje przelewy i oznacza mi zamówienia?
2. Czy Nexo posiada integracje z przewoźnikami tak abym mógł z poziomu nexo generować etykiety?  Teraz "z nexo" z zamówienia bieżącego klikamy w "link" przy numer przesyłki i wracamy do naszego systemu i tam generują się etykiety.
3. Czy da się Nexo zintegrować z allegro (chodzi o gotową wtyczkę)? tak aby w "zamówienia bieżące" pojawiały się zamówienia z allegro?

4. I czy da się zrobić, aby podgląd zamówienia (na dole gdzie mamy zakłądki wizytówka / podstawowe / asortyment) pokazywał komplet danych? Np. dane zamawiającego / asortyment bez konieczności przeklikiwania się? (co to jest wizytówka swoją drogą... bo mam tam 0 informacji a jest jako pierwsze)

5. Widzę, że jest jakaś kolumna "gotowe do realizacji"... więc może jednak nexo by to umiał?

Może są jakieś zewnętrzne rozwiązania? ale raczej w Nexo a nie że otwieram kolejnych X aplikacji... ewentualnie jedna komunikująca się z nexo aplikacja, która robi to wszystko.

 

 

Edytowane przez Jakub Z
Dodano Pkt 4 i 5.
Link to postu

Zrobił Pan kilka punktów i nie wiem, w których Panu podpowiadać :)

12 godzin temu, Jakub Z napisał:

1. Czy da się zrobić aby w Nexo "matchować" jakoś płatności z banku? czyli importuje przelewy i oznacza mi zamówienia?

Jeśli wyciągi z banku są zaczytane i powstały operacje bankowe, na tych samych klientów co na zamówieniu, to może Pan wejść w zamówienie i podłączyć tą płatność w części obsługującej płatności - jest tam opcja przedpłata, otwiera się z niej listę, gdzie można wybrać kilka przedpłat.

12 godzin temu, Jakub Z napisał:

2. Czy Nexo posiada integracje z przewoźnikami tak abym mógł z poziomu nexo generować etykiety?  Teraz "z nexo" z zamówienia bieżącego klikamy w "link" przy numer przesyłki i wracamy do naszego systemu i tam generują się etykiety.

Rozwiązania zewnętrzne/partnerskie.

12 godzin temu, Jakub Z napisał:

3. Czy da się Nexo zintegrować z allegro (chodzi o gotową wtyczkę)? tak aby w "zamówienia bieżące" pojawiały się zamówienia z allegro?

Sello - jest też na tym forum :D

12 godzin temu, Jakub Z napisał:

4. I czy da się zrobić, aby podgląd zamówienia (na dole gdzie mamy zakłądki wizytówka / podstawowe / asortyment) pokazywał komplet danych? Np. dane zamawiającego / asortyment bez konieczności przeklikiwania się? (co to jest wizytówka swoją drogą... bo mam tam 0 informacji a jest jako pierwsze)

Nie ma takiej możliwości, pozostaje podgląd wydruku.

12 godzin temu, Jakub Z napisał:

5. Widzę, że jest jakaś kolumna "gotowe do realizacji"... więc może jednak nexo by to umiał?

Jak Pan czegoś nie wie w NEXO, to pomoc w programie dużo pomaga, a jak nie, to google "nexo + mam problem z ..." i na pewno coś się znajdzie:

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/3578%2Csubiekt-nexo-realizacja-zamowienia-poprzez-oznaczanie-towarow-przygotowanych-do-jego-kompletacji.html

12 godzin temu, Jakub Z napisał:

1. rozliczać zamówienia bieżące /(import przelewów?)

Wspomniałem wcześniej - wciągamy wyciągi, tworzą się operacje bankowe i rozliczamy je na rozrachunkach z klientem.

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2117,czym-sa-rozrachunki-oraz-jak-je-tworzyc-i-rozliczac-w-programie-subiekt-nexo.html

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1337,jak-wczytac-oraz-rozliczyc-automatycznie-wyciagi-bankowe-w-formacie-mt940-w-insert-nexo.html

12 godzin temu, Jakub Z napisał:

2. Ustawiać przelewy do banków / testując przy tym czy w dniu wychodzenia przelewu odbiorca przelewu jest na białej księdze.

Dyspozycja bankowa jest wstępny rozliczeniem rozrachunku i kontroluje białą listę przed wysłaniem do banku.

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1390,jak-rozliczyc-fakture-zakupu-dyspozycja-bankowa-w-subiekt-nexo.html?token=IjIwMjAvMDMvMjAsIDE1OjIzOjE3LS0-Ig.vaZIjKIsn1egNn6okcfEJ5Z-11Y

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...