Skocz do zawartości

Aktualizacja aukcji prze wysłaniem zmian zbiorczych

Polecane posty

Cześć,

chciałbym się upewnić jakie dane pobiera Sello przed wysłaniem zmian zbiorczych dla aukcji, w dokumentacji jest napisane że nie pobiera zdjęć i opisu. Czyli mam rozumieć że wszystko pozostałe za wyjątkiem tych dwóch zakładek jest pobierane ? Np Cena, parametry, wyróżnienie aukcji lub jego brak itp.

Będę wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości :)

Edytowane przez J N
Link to postu

Tak, aktualizowana jest cała oferta. Jest wywołane zadanie pobrania oferty bez zdjęć i opisu. Opis prawdopodobnie dodamy, ale póki co od jego obecności zależy rozróżnienie czy dane są pełne czy nie więc tak musiało na razie pozostać.

Przy czym warto też wziąć pod uwagę, że jeśli w serwisie zmieniły się parametry specyficzne i nie są one (ich definicja) pobrana do Sello, natomiast zostały one uzupełnione w Allegro to w aukcji w Sello nie zapiszą się one obecnie i wysyłka zaktualizowanej aukcji usunie je z Allegro.

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Tak, aktualizowana jest cała oferta. Jest wywołane zadanie pobrania oferty bez zdjęć i opisu. Opis prawdopodobnie dodamy, ale póki co od jego obecności zależy rozróżnienie czy dane są pełne czy nie więc tak musiało na razie pozostać.

 

@Bartosz Rosa w miedzyczasie zrobiłem test, i mam prośbę abyś sprawdził czy prawidłowo działa w tym wypadku pobieranie 'wyróżnień', chodzi np. o to wyróżnienie:

image.png.804276a09d49133e3c47ed762be8e4ff.png

w dwóch przypadkach z dwóch, wyróżnienie dodałem ręcznie z poziomu allegro a w Sello aukcje pozostały bez wyróżniania. Informacja o dodanym wyróżnieniu nie została pobrana podczas tworzenia i wysyłania zmian zbiorczych pomimo kliknięcia 'tak'. Czyli po wysłaniu zmian zbiorczych Sello wyłączyło wyróżnienie na akcjach a tego chcę uniknąć. Sprawdźcie to proszę.

 

1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Przy czym warto też wziąć pod uwagę, że jeśli w serwisie zmieniły się parametry specyficzne i nie są one (ich definicja) pobrana do Sello, natomiast zostały one uzupełnione w Allegro to w aukcji w Sello nie zapiszą się one obecnie i wysyłka zaktualizowanej aukcji usunie je z Allegro.

Czyli dobrze jest wybrać opcję Narzędzia -> Synchronizuj Parametry z Serwisu, przed rozpoczęciem zmian zbiorczych ? Dobrze rozumiem ?

Link to postu
Dnia 24.04.2020 o 14:49, J N napisał:

Czyli dobrze jest wybrać opcję Narzędzia -> Synchronizuj Parametry z Serwisu, przed rozpoczęciem zmian zbiorczych ? Dobrze rozumiem ?

Tak. Warto od czasu do czasu pobrać te parametry chociażby z tego względu, że Allegro dużo w nich zmienia ostatnio.

Dnia 24.04.2020 o 14:49, J N napisał:

Czyli po wysłaniu zmian zbiorczych Sello wyłączyło wyróżnienie na akcjach a tego chcę uniknąć. Sprawdźcie to proszę.

Sprawdziłem i wyróżnienie się pobrało, zaktualizowałem aukcję i pozostało.

obraz.png.7516036ce628e326ed62a9855b61e2fb.png

Pytanie, kiedy to wyróżnienie zostało dodane do oferty w Allegro, bo po edycji widnieje tam informacja, że zmiany zostaną naniesione w ciągu godziny (choć pobranie danych już powinno zwrócić zaktualizowane dane oferty).

Czy w Sello pomimo pobrania pełnych danych za pomocą funkcji Pobierz pełne dane (opisy i zdjęcia) z menu pod prawym klawiszem nie ma tego wyróżnienia?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...