Skocz do zawartości

Gabaryty paczki ustawiane w towarze - konsultacje

Który sposób konfiguracji będzie dla Ciebie lepszy?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który sposób konfiguracji będzie dla Ciebie lepszy?

    • Rozwiązanie 1 - Osobne pole z gabarytem w towarze
      8
    • Rozwiązanie 2 - możliwośc wykorzystania pola własnego, tagów i modyfikatorów
      18

Ankieta została zamknięta


Polecane posty

Chcielibyśmy skonsultować z Wami nową funkcję, która pozwoli na ustawienie gabarytu paczki Paczkomatowej w zależności od towaru. Dokładniej, to chodzi o sposób (i możliwości) ustalania gabarytu.

Na pierwszy rzut oka rozwiązania są dwa, jeśli chodzi o przypisywanie gabarytu do towaru. Prosiłbym o wyrażenie swojej opinii.

Rozwiązanie 1:

Osobne pole w towarze, w którym określany będzie gabaryt dla paczkomatu

obraz.png.6b542a23a37ed8338ba8a278936ba517.png

Zalety:

  • osobne pole, łatwo dostępne
  • łatwa konfiguracja

Wady:

  • tylko jedno zastosowanie
  • kolejne osobne pola tego typu dla innych kurierów i dostaw
  • nie wszyscy chcą tego używać, więcej pól będzie zaciemniać interfejs

 

Rozwiązanie 2:

Gabaryt określany np w polu własnym towaru i konfiguracja tego w dostawie. Czyli w dostawie, obok pola z domyślnym gabarytem pojawiło by się nowe pole tagowe, w które można wpisać tag, lub formułkę która wyliczy wartość gabarytu na podstawie danych towaru.

W towarze:

obraz.png.c9f4ff152dc434c76694d02ab121278b.png

 

W dostawie:

obraz.png.049b27b46e4fd4444b93df1ee607e47e.png

Zalety:

  • gotowe już rozwiązanie do zarządzania zmianami zbiorczymi
  • kolejne pola dla innych dostawców można dodawać w podobny sposób (łatwość rozszerzania mechanizmu)
  • kto chce ten używa, nie zaciemnia to interfejsu
  • dostępne wszystkie dobrodziejstwa tagów i modyfikatorów (np automatyczne wyliczanie gabarytu uwzględniając symbol, wagę itp)

Wady:

  • nieco bardziej skomplikowana konfiguracja
  • nieco trudniej dostępne pole
  • możliwość wprowadzenia niepoprawnego znaku przez przypadek

 

Powyższe rozwiązania dotyczą tylko definiowania gabarytu dla pojedynczego towaru. Sposób wyliczania finalnego gabarytu w paczce zakładając większą ilość sztuk towaru bądź też wiele różnych towarów nie jest tutaj uwzględniony i na początek będzie przypisywany na podstawie największego gabarytu spośród towarów w paczce.

Link to postu
10 minut temu, Piotr Nowakowski (Ł) napisał:

witam tylko proszę nie róbcie opcji wpisywania gabarytu paczkomatów jako obowiązek, ja narazie wysyłam dziennie  od 100 do 300 paczkomatów wszystko walę na gabaryt A i jeszcze narazie nie mam problemów, pozdrawiam 

A nie masz dopłat z Inpostu? Dopisują się do rachunku allegro od ładnych kilku miesięcy.

Link to postu
14 minut temu, Piotr Nowakowski (Ł) napisał:

tylko proszę nie róbcie opcji wpisywania gabarytu paczkomatów jako obowiązek

Wszystko zostanie po staremu jeśli nie zostaną wykonane dodatkowe kroki. Tutaj chodzi o rozbudowę sposobu ustalania domyślnego gabarytu. Obecnie wynika on z ustawień w konfiguracji paczkomatów, a wiele osób chciałoby to uzależnić od towaru..., pory dnia czy osoby pakującej :).

Zastosowanie rozwiązania 2, czyli tagów daje tutaj olbrzymie możliwości. Rozumiem jednak, że nie wszyscy korzystają z tagów. Patrząc na obecne wyniki ankiety, wygląda na to, że póki co większość osób chce mieć więcej mocy :) przy konfiguracji. Prawdopodobnie wdrożymy to właśnie rozwiązanie, ale w taki sposób, aby konfiguracja nie wymagała w zasadzie niczego poza uzupełnieniem wartości pola własnego w towarze, które też dodamy automatycznie do programu.

A jak ktoś będzie chciał coś więcej wycisnąć to może, zarówno wpisując w dedykowane pole własne tagi oraz modyfikatory, jak również zmieniając domyślny szablon wyliczania gabarytu, który domyślnie będzie zawierał po prostu odwołanie do pola własnego (np.  [Towar::PW::gabaryt_paczkomat] ).

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Wymiary to ja już mam w Subiekcie, można ew jakoś to połączyć na kartach kurierów pododawać checkboxa, czy ma kontrolować "automatycznie - tzn wyliczać sobie na podstawie tych wymiarów GABARYT" czy nie i dalej pociągnąć modyfikatorami, to nie będzie zaciemniać syystemu moim zdaniem, pytanie tylko czy to jest najważniejsze, ja obecnie walę 100% paczek gabaryt A, a nowa funkcjonalności zbiorczego dodawania notatek pomogła mi w oznaczeniu ogromnej liczby towarów notatką "PACZKOMAT - BAGARYT B" póki co one się sprzedają na kuriera:

No i tutaj dla mnie to wystarcza. Ja bardzo potrzebuję wznawiania automatycznego ofert.

image.png.f43fc42af648aab987ad12901adf8973.png

Link to postu
Dnia 2.05.2020 o 10:46, Maciej Żółty napisał:

Pomysł super, ale w jaki sposób będzie to przeliczane w przypadku wielu sztuk w jednej paczce?

To ma pomóc załatwić 80% przesyłek, nie rozwiązać problem całkowicie, bo to nie jest takie proste do wyliczenia - zwłaszcza przy dużej różnorodności asortymentu, sposobu pakowania i sposobu pracy różnych użytkowników. Aby to precyzyjnie wyliczać trzeba by się trzymać precyzyjnie jednolitych zasad pakowania.

29 minut temu, Robert foto napisał:

Nie mają dla nas znaczenia domyślne wartości w Sello, byle nie było dodatkowych pól do wypełniania podczas przerabiania zamówienia.

Dlatego ta funkcja kierowana jest głównie do tych, którzy są w stanie w jakiś sposób określić gabaryt już w samym towarze i zazwyczaj sprzedają pojedyncze sztuki. Żadnych dodatkowych operacji nie trzeba nigdzie robić, mechanizm jest przezroczysty dla tych którzy nie chcą z niego korzystać.

Link to postu

Ja też wszystko gabarytem A wysyłam. Gdzie można sprawdzić w Allegro, czy są dopłaty za źle zadeklarowany gabaryt paczki? Szukałem tutaj ale nic nie znalazłem. Jak takie dopłaty się dokładnie nazywają i w jakiej grupie opłat są umieszczone?

Wracając do ankiety to czy miejsce do wpisania tagu odnośnie gabarytu paczki nie powinno być w paczce obok pola z gabarytem? Czemu w słowniku?

Im więcej opcji konfiguracji tym lepiej dlatego ja jestem bardziej skłonny do opcji nr 2

 

Link to postu
16 godzin temu, 222marcin napisał:

Witam, czy oprócz powyższych propozycji można dodać możliwość wyboru gabarytu w transakcji ?

Dorzucanie do transakcji coraz to więcej parametrów paczki sprawia, że robi się trochę bałagan i  w końcu paczka nie będzie się niczym różnić od transakcji.

3 minuty temu, maniootek • napisał:

Wracając do ankiety to czy miejsce do wpisania tagu odnośnie gabarytu paczki nie powinno być w paczce obok pola z gabarytem? Czemu w słowniku?

W paczce będzie wybór gabarytu tak jak jest obecnie. Pole z tagami ma za zadanie wpłynąć na to co domyślnie będzie w tej paczce wybrane po jej utworzeniu. Obecnie na sztywno trzeba ustalić jaki gabaryt jest domyślny dla dostawy. Po dodaniu tej funkcji będzie można dodatkowo uzależnić domyślnie wybrany gabaryt od tego co jest w paczce.

Link to postu
2 godziny temu, maniootek • napisał:

Jak takie dopłaty się dokładnie nazywają i w jakiej grupie opłat są umieszczone?

obraz.png.a204181eeac3eee2af5b8bd5720259ae.png

https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro

 

 

2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Pole z tagami ma za zadanie wpłynąć na to co domyślnie będzie w tej paczce wybrane po jej utworzeniu.

A jaki gabaryt będzie ustawiony jeśli w towarach będzie np. A i B? Domyślny z USTAWIEŃ w Sello?

 

Ułatwieniem było by filtrowanie w zakładce DO PACZEK po parametrze:  Grupa Transakcji / Transakcja z jednym towarem. Dla 1-towarowych można by hurtem stoworzyć PACZKi a pozostałe przejrzeć ręcznie.

  • Lubię to 1
Link to postu
2 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A jaki gabaryt będzie ustawiony jeśli w towarach będzie np. A i B? Domyślny z USTAWIEŃ w Sello?

Tak jak ustaliliśmy, czyli ustawi się największy ze składowych - to ma z resztą największy sens.

 

2 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Ułatwieniem było by filtrowanie w zakładce DO PACZEK po parametrze:  Grupa Transakcji / Transakcja z jednym towarem. Dla 1-towarowych można by hurtem stoworzyć PACZKi a pozostałe przejrzeć ręcznie.

W transakcji jest kolumna Ilość towarów, (Ctrl+Shift+K), która zlicza liczbę sztuk towarów w transakcji.

  • Lubię to 1
Link to postu

Chciałem sprawdzić czy będzie odzew większy niż przy samej forumowej ankiecie, m.in po to aby wiedzieć czy to ma sens w przyszłości. Delikatnie większy ale szału nie ma :). Niecałe 30 osób wzięło w niej udział. Co do potrzebnych funkcji to mam to w planach od dawna, ale przeprowadzimy ją dopiero jak uwolnimy się od Allegro (przynajmniej trochę) oraz synchronizatora z Subiektem. Wtedy będziemy mogli realnie zająć się realizacją tego co wyjdzie z ankiety.

Jeszcze jeden pomysł był taki, aby zaimplementować krótkie ankiety bezpośrednio w programie, tak aby nie trzeba było z niego nawet wychodzić :).

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...