Skocz do zawartości

Wydruki dokumentu na A5

Polecane posty

Chciałbym drukować ZK na papierze A5. Ze względu na nieporęczność A4.

Próbuje edytować wzorzec, ale nie bardzo mi to idzie. Najpierw próbowałem ręcznie przenosić pola i panele, ale to skomplikowane. Trudno zmniejszać i przenosić całe panele.

Odkryłem, że używając Ctrl+A zaznaczam wszystko i chyba da się pomniejszyć, ale nie bardzo mi to wychodzi, bo pojawiają się błędy i nie wiem jak zmienic rozmiar tabeli towarów.

W jaki sposób najłatwiej ten wzorzec zmienić? Czy jest jakieś polecenie lub inny edytor, który by to zrobił automatycznie?

Mam drukarce (HP LJ4200) dwie szuflady na papier. W jednej mam A4, a w drugiej A5

Link to postu

Pytanie, czy drukujecie coś dużego? Jeśli jest to na normalną szerokość A4, to pokombinowałbym jeszcze z marginesami wydruku od dołu na pół strony w pionie A4, tak aby zawartość mieściła się na poziomym A5, a drukarce nadal mówić, że jest to A4 - drukarki z reguły nie są na tyle inteligentne, aby się obrazić, że kartka była za krótką :)

Link to postu

A5 wkładane po szerokości się zacina w drukarce.

Drukuje się też czasem na drugiej stronie, przez duplex i nie chciałbym później z dwie kartki zszywać.

Tabelka z towarami mieści się w większości na jednej kartce. Teraz robię najczęściej tak, że właśnie drukuje 2 strony na arkusz, a później odcinam połowę. 

Na ZK mam tylko odbiorcę, daty i pare pól, które sam sobie zmodyfikowałem. Ale zastanawiam sie czy A5 ogólnie nie jest bardziej poręczne, wiec dobrze by było gdyby program coś takiego robił. Np. przy pomocy takiego kodu jaki wysłałem.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...