Skocz do zawartości

Integracja Sello - Poczta Polska?

Polecane posty

Dla mnie taka funkcjonalność powinna mieć najwyższy priorytet jeśli chodzi o dodatkowe funkcjonalności Sello. Bardzo mnie dziwi, że tego jeszcze nie ma pomimo tylu zapytań ze strony użytkowników. Na chwilę obecną integracja polega na eksporcie do pliku xml i potem wczytaniu go w e-nadawcy. Inni forumowicze polecają Prostą Paczkę 2 do tego zadania. Ja się też przymierzam do jej zainstalowania ale coś mnie odrzuca ich brak podpisu cyfrowego, przez który Windows wyrzuca ostrzeżenie o niebezpiecznym programie podczas uruchamiania instalatora.

Link to postu
21 minut temu, maniootek • napisał:

Dla mnie taka funkcjonalność powinna mieć najwyższy priorytet jeśli chodzi o dodatkowe funkcjonalności Sello. Bardzo mnie dziwi, że tego jeszcze nie ma pomimo tylu zapytań ze strony użytkowników. Na chwilę obecną integracja polega na eksporcie do pliku xml i potem wczytaniu go w e-nadawcy. Inni forumowicze polecają Prostą Paczkę 2 do tego zadania. Ja się też przymierzam do jej zainstalowania ale coś mnie odrzuca ich brak podpisu cyfrowego, przez który Windows wyrzuca ostrzeżenie o niebezpiecznym programie podczas uruchamiania instalatora.

W jaki sposób exportujesz do xml ? z poziomu Menagera Sprzedaży ?

Link to postu
27 minut temu, Paweł Nitendel napisał:

A skąd masz transformatę? Możesz użyczyć - odsprzedać ?

Muszę to przeanalizować bo nie ruszałem tego od kilku lat. Sama transformata u nas nie wystarcza. Oprócz tego mamy jeszcze skrypt, który przerabia wynik eksportu do prawidłowego. Wysyłamy tylko zwykłe listy firmowe tą transformatą. Ostatnio chcieliśmy dodać obsługę dla przesyłek SMART dla nowego EN ale się nam nie udało.

Jak znajdę chwilę to zerknę na to dogłębniej.

 

Link to postu
2 godziny temu, maniootek • napisał:

Bardzo mnie dziwi, że tego jeszcze nie ma pomimo tylu zapytań ze strony użytkowników.

Jednak ważniejsze są zmiany dotyczące Allegro i na to przez ostatnie miesiące idzie praktycznie cała praca. Druga sprawa to nowy synchronizator z Subiektami, który też jest równie ogromnym przedsięwzięciem i który niedługo powinien wreszcie być dostępny. Dopiero wtedy będziemy mieli zasoby aby przeznaczyć je na rozwój w kierunku kurierów. Niestety rąk do pracy mamy tyle ile mamy i tego nie przeskoczymy. Póki co, są rozwiązania dodatkowe, więc można ten brak w programie obejść. Tak wiem, również czujemy, że powinno to być od dawna, mi, jako opiekunowi projektu również jest z tym źle, no ale tak się potoczyły różne losy, że jest jak jest.

Odpowiadając, tak mamy w planach rozwój Sello w tym kierunku, ale musimy najpierw skończyć to co już zostało zaczęte.

 

 

 

 

Link to postu

O terminach ciężko mówić, bo mamy wgląd na to co będzie się działo w najbliższych 2-3 miesiącach np w Allegro. Planujemy prace uwzględniając plany Allegro ale w trakcie tych prac pojawiają się kolejne informacje. Więc obecnie nie jestem w stanie powiedzieć co będzie za pół roku. Raczej nie będzie to szybciej niż pół roku, tyle mogę powiedzieć w tej chwili.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
Dnia 6.05.2020 o 08:38, maniootek • napisał:

Dla mnie taka funkcjonalność powinna mieć najwyższy priorytet jeśli chodzi o dodatkowe funkcjonalności Sello. Bardzo mnie dziwi, że tego jeszcze nie ma pomimo tylu zapytań ze strony użytkowników. Na chwilę obecną integracja polega na eksporcie do pliku xml i potem wczytaniu go w e-nadawcy. Inni forumowicze polecają Prostą Paczkę 2 do tego zadania. Ja się też przymierzam do jej zainstalowania ale coś mnie odrzuca ich brak podpisu cyfrowego, przez który Windows wyrzuca ostrzeżenie o niebezpiecznym programie podczas uruchamiania instalatora.

Może twórca programu Prosta Paczka 2 coś tutaj zaradzi @Piotr Taraszkiewicz

 

Sam korzystam z ich rozwiązań i dużo rzeczy z automatyzowaliśmy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...