Skocz do zawartości

Automatyczna aktualizacja cenników po wprowadzeniu dokumentu zakupu

Polecane posty

Proszę o informacja czy jest coś na rzeczy czy coś robię źle ?

Mam ustawioną automatyczną aktualizację cenników po wprowadzeniu dokumentu zakupu "przelicz cenę nabycia i sprzedaży" (jak w załączeniu):sub3.thumb.png.9ca52539ce02dc12b53444ac660d607d.png

Na asortymencie mam ustawione jakieś narzuty i zaokrąglenia:

sub1.thumb.png.e90048336d1bee6d377ca419a27ec9be.png

po wprowadzeniu dokumentu zakupu zawsze pojawiało się okno dialogowe w którym były wyliczenia nowych cen sprzedaży do zatwierdzenia lub ewentualnych modyfikacji, ale juz przeliczone wg zadanych narzutów i zaktualizowanych cen nabycia. Niestety aktualnie zamiast tego pojawia się okno z cenami ale nieprzeliczone (nowa cena nabycia =0,00, narzuty= 0,00 itd.):sub2.thumb.png.67172f8302e269cc6f078fb35d14a596.png

Co jest przyczyną ?

Problem wersji ? (aktualnie używana to 30.0.0.)

Ostatnio zmienialismy jedynie opcję aktualizacji stanów dla dokumentów zakupu: wszystkie dokumenty zakupu z automatu mają odłożony skutek magazynowy i dopiero po otrzymaniu faktycznym dostawy zmieniany jest skutek na wykonany. Niestety zbiegło się to z instalacją nowej wersji i nie wiem co faktycznie spowodowało problem z przeliczaniem.

Link to postu

Przyczynę opisał Pan w poście:

2 godziny temu, Marcin Stefanowski napisał:

Ostatnio zmienialismy jedynie opcję aktualizacji stanów dla dokumentów zakupu: wszystkie dokumenty zakupu z automatu mają odłożony skutek magazynowy i dopiero po otrzymaniu faktycznym dostawy zmieniany jest skutek na wykonany. Niestety zbiegło się to z instalacją nowej wersji i nie wiem co faktycznie spowodowało problem z przeliczaniem.

Na załączonych zrzutach ekranu widać, że pozycja cennika wyliczana jest na podstawie ceny z ostatniej dostawy, czyli ruchu na magazynie.

2 godziny temu, Marcin Stefanowski napisał:

Na asortymencie mam ustawione jakieś narzuty i zaokrąglenia:

sub1.png.23bb85ea491e384ad340ac4bb5e9fc44.thumb.png.7286406054d60e2c6459c0fc031649dc.png

Ponieważ skutek dokumentu FZ jest odłożony, więc na magazynie nie ma ruchu i w wyniku tego ceny są zerowe.

Link to postu

no ok czyli rozumiem ze pole cena z ostatniej dostawy przy odłozonym skutku magazynowym nie będzie miała sensu, ale jesli uzyję w parametrach ostatnia cena zakupu po rabacie ? To program po przyjęciu dokumentu zakupu z odłożonym skutkiem będzie widział już cenę z tego dokumentu i przyjmie ją do przeliczeń ?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...