Skocz do zawartości

Zamówienia gotowe do realizacji - formatowanie warunkowe

Polecane posty

Dzień dobry

Korzystam z subiekta GT i chciałbym aby na liście zamówień "zamówienia od klientów" wszystkie zamówienia gotowe do realizacji zostały podświetlone na zielono.

Podobno można to zrobić formatowaniem warunkowym. Czy ktoś z was ma podobnie skonfigurowaną listę zamówień i może podzielić się zapytaniem sql które wywołuje taki efekt?

Jeżeli któraś z firm obecnych ma chęć przygotować takie formatowanie to proszę o wycenę w prywatnej wiadomości.

Pozdrawiam

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
11 godzin temu, Łukasz Krężel napisał:
W dniu 29.05.2020 o 09:14, Konrad Hudyka napisał:

Ja mam to tak zrobione, zamówienia w pełni dostępne świecą się na zielono

Czy to jest jakiś dodatek, czy formatowaniem SQL zrobione?

Nie da się w inny sposób pokolorować listy niż poprzez formatowanie warunkowe.

Link to postu
9 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie da się w inny sposób pokolorować listy niż poprzez formatowanie warunkowe.

to się domyślam, ale czy trzeba mieć jakiś dodatek, żeby zrobić to formatowanie w SQL, czy tylko odpowiednie zapytanie?

gdzieś czytałem, że trzeba w bazie zrobić tabelę View - zrobiłem, ale coś nie wychodzi i bazę rozjechałem :)

 

ktoś pomoże - odpłatnie?

Link to postu
2 minuty temu, Łukasz Krężel napisał:

czy trzeba mieć jakiś dodatek, żeby zrobić to formatowanie w SQL, czy tylko odpowiednie zapytanie?

Nie, nie trzeba żadnego dodatku, trzeba po prostu uzupełnić fabryczne zapytanie o odpowiednie fragmenty.

View (widok) to nie tabela. I co do zasady to nie trzeba tworzyć w bazie własnych widoków żeby zrobić formatowanie warunkowe, choć czasem to po prostu łatwiej.

Nie wiem co to znaczy "bazę rozjechałem" ale tak normalnie to bazy się raczej nie uszkadzają od utworzenia widoku.

Link to postu
20 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

Nie, nie trzeba żadnego dodatku, trzeba po prostu uzupełnić fabryczne zapytanie o odpowiednie fragmenty.

View (widok) to nie tabela. I co do zasady to nie trzeba tworzyć w bazie własnych widoków żeby zrobić formatowanie warunkowe, choć czasem to po prostu łatwiej.

Nie wiem co to znaczy "bazę rozjechałem" ale tak normalnie to bazy się raczej nie uszkadzają od utworzenia widoku.

Korzystałem z tej podpowiedzi na:

http://forumsubiekta.pl/dodatki-zestawienia/formatowanie-warunkowe-zamowienia-mozliwe-do-realizacji/

 

i po wystawieniu widoku w SQL i ustawieniu formatowania SQL subiekt pokazywał błędy np. przy wstawianiu paragonu lub faktury - stąd moja stwierdzenie, że "rozjechałem bazę"

 

wracając do tematu: fabryczne zapytanie o odpowiednie fragmenty? można jaśniej?

Link to postu
2 minuty temu, Łukasz Krężel napisał:

fabryczne zapytanie o odpowiednie fragmenty? można jaśniej?

Można ?

Dane wyświetlane w Subiekcie są wynikiem zapytania SQL. Formatowanie warunkowe -> dodaj formatowanie SQL -> okienko "podgląd zapytania listy".

Formatowanie warunkowe polega na tym że do zapytania dodajemy fragment z okienka "warunek" i ew. fragment z okienka "Dodatkowe tabele".

Po kliknięciu "Testuj" w okienku "podgląd zapytania listy" program umieści sklejone w ten sposób zapytanie, uzupełnione o nasze fragmenty.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...