Skocz do zawartości

Blokada sprzedaży na przelew poniżej 600 zł

Polecane posty

Zaglądałem, ale muszę mieć coś w rodzaju automatu który zabroni, a tak to muszę ustawiać każdemu klientowi limity itp . 

wprawdzie mam moduły które z automatu ustawią dla wszystkich kredyt kupiecki, limity itp

Ale nie jestem w stanie przeglądać starych , a nie mówię już o nowych kontrahentach którzy są wprowadzani przez handlowca 

Link to postu
20 godzin temu, KRZYSZTOF ZAJĄC napisał:

Wszystko jasne ale są  klienci nowo wprowadzani przez handlowca i on bez wiedzy właściciela sprzedaje mu na przelew np za 200,00 zł i potem kasa nie do odzyskania więc to nie zadziała. 

Ale dzięki za podpowiedź . 

Niestety nie rozumiem co chce Pan uzyskać - jeśli zabroni Pan sprzedaży na kredyt kupiecki (jak to zostało opisane wyżej) to przecież handlowiec nie sprzeda na 200 zł, ani na 1 zł, zarówno dla istniejących kontrahentów jak i nowych ? 

Link to postu

Nie rozumiem dlaczego sprzedaż w kredycie za kwotę 599,99 ma być zabroniona, a za 600,01 już dozwolona? W czym większy dług jest lepszy od mniejszego?

Najprostszym rozwiązaniem jest ustawienie w konfiguracji kontrahentów maksymalnej wysokości kredytu na 0,01. Oczywiście to zablokuje także kwoty >600, ale nie widzę czemu miałoby to być złe. Można to ustawić jako wartość domyślną dla nowych kontrahentów.

Handlowiec będzie mógł ewentualnie to zmienić w razie potrzeby. Jeśli ma to zabezpieczać przed "bezmyślną sprzedażą", a nie celowym oszustwem - to w zupełności wystarczy.

  • Lubię to 1
Link to postu
Dnia 13.05.2020 o 10:22, KRZYSZTOF ZAJĄC napisał:

Ale ja nie chcę blokady kredytu kupieckiego lecz tylko blokadę dokumentów poniżej 300,00 zł na przelew dla kontrahentów. Bo w zbiorczych płatnościach określamy max ilość kredytu , dokumentów itp . No chyba że czegoś nie widzę 

Przepraszam, wcześniej nie zrozumiałem potrzeby.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...