Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Jacek Pagowski

motoryzacja - PASUJE DO

Polecane posty

Witam

kiedy wreszcie pojawi się parametr 'pasuje do' w dziale motoryzacja - mimo wykupionego dostępu nie mogę w ogóle korzystać z sello - w poprzedniej wersji sello usuwało wypełnione wcześniej w serwisie allegro dane, natomiast w aktualnej wersji usuwany jest parametr 'producent' i w ogóle nie można wystawić aukcji - jest z błędem, który trzeba ręcznie usunąć, a chyba nie o to chodzi przy kilku tysiącach aukcji ??

W najbliższej aktualizacji będą zmiany dzięki którym pole pasuje do nie będzie usuwane przy aktualizacji aukcji - uzupełnić je należy jednak z Allegro, samej obsługi, wyboru itp w Sello jeszcze nie będzie, gdyż wymaga to większych prac.

1 godzinę temu, Jacek Pagowski napisał:

natomiast w aktualnej wersji usuwany jest parametr 'producent'

Czy pobrane są najnowsze definicje parametrów specyficznych? Jeśli Allegro zmienia te definicje, trzeba je pobrać do Sello za pomocą Menu Sello > narzędzia > synchronizuj parametry z serwisu lub wybiórczo dla pojedynczej kategorii z okna SPECYFICZNE w aukcji.

nie można wystawić aukcji - jest z błędem

Z jakim błędem?

z błędem, który trzeba ręcznie usunąć, a chyba nie o to chodzi przy kilku tysiącach aukcji ??

Jeśli dane są w aukcjach błędne to trzeba ten problem rozpoznać i naprawić. Po to w Sello jest cała masa narzędzi, m.in. do zbiorczej zmiany aby rozwiązać problemy.

parametry specyficzne były pobrane

błąd dotyczył braku możliwości wystawienia aukcji z tyt. braku obowiązkowego parametru 'producent' , który przy próbie jej wystawienia został przez sello usunięty

nie ma chyba zbiorczej możliwości uzupełnienia tego parametru na kilku aukcjach

19 godzin temu, Jacek Pagowski napisał:

który przy próbie jej wystawienia został przez sello usunięty

Nie jest możliwe aby przy wysyłaniu Sello coś usuwało z aukcji. Prosiłbym o podesłanie zrzutu specyficznych przed wysłaniem i po próbie wysłania.

19 godzin temu, Jacek Pagowski napisał:

nie ma chyba zbiorczej możliwości uzupełnienia tego parametru na kilku aukcjach

O którą kategorię chodzi (nazwa i numer)?

Nawet nie wiedziałem, że aktualizacja aukcji usuwa listę "pasuje do". Ja dużo czasu poświęcałem, żeby tą listę uzupełnić i liczyłem, że będzie ta lista dostępna na aukcji. Teraz muszę od nowa to robić...
Odnośnie pola "Producent" w dziale "Motoryzacja" to też mam ten problem (właśnie miałem to też zgłaszać na forum).

Przykładowo w ofercie jest wpisane pole "Producent części" jako "Inny" i widzę to na Allegro.

1362145749_producentczesci2.PNG.a43fc0abd6391fd5e54b521c4bd4a3c5.PNG

W aukcji Sello po pobraniu pełnych danych w tym polu nie jest nic wybrane

1546697141_producentczesci1.PNG.e7e0c46b2c6b8bea0f1a478baf33dbb6.PNG

W sello ustawiam zmianę zbiorczą np. nową cenę i wysyłam do serwisu ale dostaje błąd:

2052699505_aktualizacjaoferty.thumb.png.6f56811a1bc16b074a247a61edcc1ef2.png

Dopiero aktualizacja parametrów z serwisu i pobranie pełnych danych dla ofert naprawia sprawę.

Każda aktualizacja nadpisuje całą ofertę w Allegro, więc jeśli nie ma obsługi danego pola w Sello to nie zostanie ono wysłane przy aktualizacji - skutkiem czego zniknie z oferty. Dlatego w najbliższej wersji będą dodane w bazie pola przechowujące informację o polach pasuje do oraz o dodatkowych usługach. Sello nie będzie miało jeszcze jako takiej obsługi tych pól ale w związku z tym, że będzie przechowywać ich zawartość, przy aktualizacji będą one nadpisywane aktualną (pobraną) zawartością.

16 minut temu, maniootek • napisał:

Dopiero aktualizacja parametrów z serwisu i pobranie pełnych danych dla ofert naprawia sprawę.

Tak, opisałem to dokładnie w tym wątku (został on także podlinkowany do "żarówki" aby dało się przejść do rozwiązania wprost z treści błędu w Sello):

W kolejnych aktualizacjach spróbujemy ten problem z parametrami załatwić (tak aby same się aktualizowały gdy Sello wykryje nieścisłość przy pobieraniu danych).

8 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Dlatego w najbliższej wersji będą dodane w bazie pola przechowujące informację o polach pasuje do oraz o dodatkowych usługach

Czy Sello zapamięta także informacje o TAGach ?

Przydało by się, żeby Sello obsługiwało listę "Pasuje do". Teraz jest to dostępne nawet w dziale "Akcesoria GSM"

pasuje do telefonów.PNG

Fizycznie te dane są przechowywane w bazie (po pobraniu pełnych danych), więc nie powinny znikać jeśli się je ustawi w Allegro.

15 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Fizycznie te dane są przechowywane w bazie (po pobraniu pełnych danych), więc nie powinny znikać jeśli się je ustawi w Allegro.

Ja o czymś innym pononownie: nadal mam nadzieję, że TAGI ALLEGRO też znajdą się w 1.36...

25 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Chodziło mi o interfejs do zarządzania tym np. w oknie "Zmiany zbiorcze"

• Lubię to 1

23 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

nadal mam nadzieję, że TAGI ALLEGRO też znajdą się w 1.36...

Niestety obawiam się, że nie - w związku z czymś co wyskoczyło po drodze oraz z produktyzacją, która będzie obligatoryjna. Ale pojawią się wkrótce. A niestety ich obsługa nie jest taka trywialna, więc trochę czasu trzeba poświęcić na ich implementację.

• Smutny 1