Skocz do zawartości

motoryzacja - PASUJE DO

Polecane posty

Witam

kiedy wreszcie pojawi się parametr 'pasuje do' w dziale motoryzacja - mimo wykupionego dostępu nie mogę w ogóle korzystać z sello - w poprzedniej wersji sello usuwało wypełnione wcześniej w serwisie allegro dane, natomiast w aktualnej wersji usuwany jest parametr 'producent' i w ogóle nie można wystawić aukcji - jest z błędem, który trzeba ręcznie usunąć, a chyba nie o to chodzi przy kilku tysiącach aukcji ??

Link to postu

W najbliższej aktualizacji będą zmiany dzięki którym pole pasuje do nie będzie usuwane przy aktualizacji aukcji - uzupełnić je należy jednak z Allegro, samej obsługi, wyboru itp w Sello jeszcze nie będzie, gdyż wymaga to większych prac.

1 godzinę temu, Jacek Pagowski napisał:

natomiast w aktualnej wersji usuwany jest parametr 'producent'

Czy pobrane są najnowsze definicje parametrów specyficznych? Jeśli Allegro zmienia te definicje, trzeba je pobrać do Sello za pomocą Menu Sello > narzędzia > synchronizuj parametry z serwisu lub wybiórczo dla pojedynczej kategorii z okna SPECYFICZNE w aukcji.

1 godzinę temu, Jacek Pagowski napisał:

nie można wystawić aukcji - jest z błędem

Z jakim błędem?

1 godzinę temu, Jacek Pagowski napisał:

z błędem, który trzeba ręcznie usunąć, a chyba nie o to chodzi przy kilku tysiącach aukcji ??

Jeśli dane są w aukcjach błędne to trzeba ten problem rozpoznać i naprawić. Po to w Sello jest cała masa narzędzi, m.in. do zbiorczej zmiany aby rozwiązać problemy.

Link to postu
19 godzin temu, Jacek Pagowski napisał:

który przy próbie jej wystawienia został przez sello usunięty

Nie jest możliwe aby przy wysyłaniu Sello coś usuwało z aukcji. Prosiłbym o podesłanie zrzutu specyficznych przed wysłaniem i po próbie wysłania.

19 godzin temu, Jacek Pagowski napisał:

nie ma chyba zbiorczej możliwości uzupełnienia tego parametru na kilku aukcjach

O którą kategorię chodzi (nazwa i numer)?

 

Link to postu

Nawet nie wiedziałem, że aktualizacja aukcji usuwa listę "pasuje do". Ja dużo czasu poświęcałem, żeby tą listę uzupełnić i liczyłem, że będzie ta lista dostępna na aukcji. Teraz muszę od nowa to robić...
Odnośnie pola "Producent" w dziale "Motoryzacja" to też mam ten problem (właśnie miałem to też zgłaszać na forum).

 Przykładowo w ofercie jest wpisane pole "Producent części" jako "Inny" i widzę to na Allegro.

1362145749_producentczesci2.PNG.a43fc0abd6391fd5e54b521c4bd4a3c5.PNG

W aukcji Sello po pobraniu pełnych danych w tym polu nie jest nic wybrane

1546697141_producentczesci1.PNG.e7e0c46b2c6b8bea0f1a478baf33dbb6.PNG

W sello ustawiam zmianę zbiorczą np. nową cenę i wysyłam do serwisu ale dostaje błąd:

2052699505_aktualizacjaoferty.thumb.png.6f56811a1bc16b074a247a61edcc1ef2.png

Dopiero aktualizacja parametrów z serwisu i pobranie pełnych danych dla ofert naprawia sprawę.

Link to postu

Każda aktualizacja nadpisuje całą ofertę w Allegro, więc jeśli nie ma obsługi danego pola w Sello to nie zostanie ono wysłane przy aktualizacji - skutkiem czego zniknie z oferty. Dlatego w najbliższej wersji będą dodane w bazie pola przechowujące informację o polach pasuje do oraz o dodatkowych usługach. Sello nie będzie miało jeszcze jako takiej obsługi tych pól ale w związku z tym, że będzie przechowywać ich zawartość, przy aktualizacji będą one nadpisywane aktualną (pobraną) zawartością.

16 minut temu, maniootek • napisał:

Dopiero aktualizacja parametrów z serwisu i pobranie pełnych danych dla ofert naprawia sprawę.

Tak, opisałem to dokładnie w tym wątku (został on także podlinkowany do "żarówki" aby dało się przejść do rozwiązania wprost z treści błędu w Sello):

W kolejnych aktualizacjach spróbujemy ten problem z parametrami załatwić (tak aby same się aktualizowały gdy Sello wykryje nieścisłość przy pobieraniu danych).

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
23 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

nadal mam nadzieję, że TAGI ALLEGRO też znajdą się w 1.36...

Niestety obawiam się, że nie - w związku z czymś co wyskoczyło po drodze oraz z produktyzacją, która będzie obligatoryjna. Ale pojawią się wkrótce. A niestety ich obsługa nie jest taka trywialna, więc trochę czasu trzeba poświęcić na ich implementację.

  • Smutny 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

jest problem dotyczący produktyzacji:

w Sello aukcja zamknięta, pobrane parametry - jest znaczek 'a' oznaczający, iż produkt towaru jest załączony - klikam wystaw ponownie i aukcja kopiuje się do 'przygotowanych' ale już bez produktu.

Chcąc w dziale 'przygotowane' ręcznie znaleźć produkt jestem zmuszony do wyboru zaznaczenia wszystkich albo żadnych parametrów, co stanowi pewien problem, ponieważ nie chcę , aby produkt zmienił mi tytuł aukcji, czy skasował zdjęcia, które miałem wcześniej zapisane - a tak robi -  i największy problem - nie widzę, czy dany produkt w dziale 'pasuje do' którego nie ma w sello jest identyczny z opisem aukcji

Reasumując wprowadzona produktyzacja do sello przynajmniej w dziale motoryzacja z mojego puntu widzenia nic nie usprawnia :(

 

 

Link to postu

Czy to ma być ta sama aukcja czy jej kopia? Korzystając z opcji wznów produkt powinien pozostać w aukcji.

Jeśli aukcja jest powielana to przy wyborze produktu nie trzeba kopiować jego danych do aukcji (bo powinny tam już być). Chyba, że mowa tutaj o innym scenariuszu i wystawianiu innego produktu ale z zachowaniem opisu, zdjęć itp. Możliwość wyboru tego co będzie w aukcji nadpisywane dodamy w najbliższym czasie.

 

Link to postu
  • 2 lata później...

Witam,

Czy może już wiadomo kiedy będziemy mogli w sello dodawać tabele PASUJE DO w dziale motoryzacja
Aktualnie wszystko robimy ręcznie i wznawia się to jedynie przy wznawianiu aukcji
Przy ponownym wystawieniu  aukcji musimy za każdym razem ponownie to robić ręcznie poprzez allegro
Konkurencja korzystająca z menadżera allegro nie ma z tym kłopotu a my przy kilkunastu tysiącach aukcji nie jesteśmy tego w stanie wciąż uzupełniać przy wznawianiu aukcji ,gdyż jest to bardzo pracochłonne i wymaga specjalistycznej wiedzy osoby z działu innego jak IT
Dodam tylko ,że coraz więcej osób wyszukuje poprzez wyszukiwarkę allegro marka ->model ->rocznik i staje się to w naszym dziale "must have" co widzimy po ilości sprzedanych przedmiotów w stosunku do konkurencji 
Pozdrawiam 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...